fbpx
fotografia wnętrz i obiektów

Fotografia obiektów i wnętrz – jaki wpływ ma na sprzedaż?

Fotografia obiektów i wnętrz to istotny czynnik sprzedażowy. Rosnąca konkurencja w branżach developerskiej, usługowej czy turystycznej sprawia, że fotografia nieruchomości stoi na coraz wyższym poziomie technicznym. Jest też coraz bardziej złożonym przekazem, przez co staje się on dużo bardziej precyzyjny.

Profesjonalna fotografia obiektów i wnętrz

Profesjonalna fotografia wnętrz i obiektów to zdjęcia wykonywane do celów promocyjnych i sprzedażowych. Fotografia nieruchomości stanowi kluczowy element w pozyskaniu uwagi i zainteresowania potencjalnego klienta.

„Zdjęcia nieruchomości to uniwersalne narzędzie marketingowe”

Istotnym czynnikiem wpływającym na charakter zdjęć jest cel jaki chcemy osiągnąć poprzez prezentację. Zdjęcia mieszkań na wynajem powinny eksponować inne walory niż zdjęcia apartamentów na sprzedaż.

fotografia wnętrz i obiektów

Korzyści z profesjonalnych zdjęć nieruchomości

Korzyści wynikające z profesjonalnej prezentacji nieruchomości to przede wszystkim:

– wyróżnienie obiektu na tle innych ogłoszeń
– podniesienie prestiżu i wartości oferty
– pozytywne wrażenie to zachęta do kontaktu
– szybsza sprzedaż/ wynajem

Ludzie są wzrokowcami. Profesjonalna fotografia obiektów i wnętrz sprawia, że proces ich sprzedaży lub wynajmu jest szybszy i bardziej płynny. Odpowiednia prezentacja może mieć wpływ nie tylko na zainteresowanie obiektem, ale również na jego cenę. Fotografia nieruchomości wspiera proces promocji i sprzedaży.

Jak robić zdjęcia nieruchomości?

Profesjonalne zdjęcia nieruchomości powinny w pierwszej kolejności uwzględniać cechy przestrzenne i funkcjonalne, a także akcentować elementy designer’skie prezentowanego obiektu. Powinny również oddawać charakter i klimat fotografowanego miejsca, dzięki czemu skuteczniej oddziałują w każdej przestrzeni reklamowej. Profesjonalne zdjęcia obiektów i wnętrz wymagają zachowania właściwej perspektywy, cech światła naturalnego i sztucznego, a także naturalnej kolorystyki. Tego typu zdjęcia powinny być wykonywane w korzystnych warunkach pogodowych.

Zdjęcia wnętrz – jak przygotować obiekt do sesji?

Przygotowanie obiektu do sesji zdjęciowej to przede wszystkim uporządkowanie go. Estetyka ma istotny wpływ na postrzeganie, dlatego na zdjęciach wnętrz warto zadbać zarówno o czystość jak również ułożenie poszczególnych elementów. Okna, podłogi, lustra, blaty i fronty powinny być umyte, a dywany, poduszki, zasłony, narzuty i wszelkie elementy ruchome warto ułożyć w odpowiedni sposób. Z kadru powinny zniknąć wszelkie rzeczy osobiste, kosze na śmieci, kable i inne zbędne elementy. W przypadku zewnętrznych zdjęć obiektów warto zadbać o elewację, trawnik, uporządkowanie liści czy śniegu.

Aranżacja wnętrz – jak podnieść atrakcyjność obiektu na zdjęciach?

Fotografia obiektów i wnętrz powinna prezentować je w sposób wiarygodny. Jednak także w ramach tej prezentacji można pokusić się o podniesienie atrakcyjności wizualnej obiektu poprzez jego interesujące przedstawienie. Światło, kolor i przestrzeń jako kluczowe elementy fotografii wnętrz i obiektów można wykorzystać w kreatywny, a zarazem naturalny sposób. 

Jeśli chcemy by wnętrza wyglądały bardziej atrakcyjnie na zdjęciach, warto wprowadzić do kadrów elementy określane mianem drobnych niedoskonałości. Dekoracje i dodatki, drobne akcesoria użytku codziennego, kwiaty na oknach czy świeże owoce w kuchni nadadzą prezentowanej przestrzeni bardziej naturalnego charakteru. Nie powinno ich jednak być zbyt dużo, by nie zaburzały estetyki kadru.

Zdjęcia mieszkań i domów na sprzedaż lub wynajem

Zdjęcia mieszkań i domów na sprzedaż lub wynajem wykorzystywane są najczęściej w serwisach ogłoszeniowych. Profesjonalne zdjęcia nieruchomości to podstawa do wzbudzenia zainteresowania naszą ofertą. Osoby przeglądające dziesiątki ogłoszeń z pewnością zwrócą uwagę na zdjęcia wyróżniające się estetyką i profesjonalnym szlifem.

Dobre ogłoszenie powinno zawierać od kilku do kilkunastu zdjęć, w zależności od typu obiektu. Nie warto pokazywać wszystkiego. Jak w każdej dobre reklamie należy skupić się na zaletach i mocnych stronach naszej oferty.

zdjęcia wnętrz i obiektów

Ile kosztują zdjęcia nieruchomości w Krakowie?

Cennik zdjęć nieruchomości uzależniony jest od charakteru i zakresu materiału wybranego do prezentacji. Pakiet zdjęć w formie podstawowej to koszt od 300 PLN. Przygotowanie zdjęć w profesjonalny sposób wymaga indywidualnych ustaleń.

Aby zmniejszyć koszt prezentacji, zdjęcia można wykonać własnoręcznie np. smartfonem z dobrym aparatem fotograficznym. Jeśli jednak zależy Państwu na dobrej ekspozycji obiektu czy wnętrz, warto podjąć współpracę z profesjonalnym fotografem. Zdjęcia to najbardziej ekonomiczna forma reklamy. 

Fotograf nieruchomości Kraków, Małopolska, Śląsk

Jeśli interesuje Państwa fotografia obiektów i wnętrz, zapraszam do kontaktu. Po zapoznaniu się z Państwa potrzebami i oczekiwaniami dotyczącymi zdjęć nieruchomości będę mógł zaproponować określone rozwiązania.

Wykonuję sesje zdjęciowe nieruchomości na obszarze Małopolski i Śląska. Dojazd w inne rejony również nie jest problemem. 

Zapraszam do współpracy

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go dla innych: