fbpx

Fotografia reklamowa

Zdjęcia wizerunkowe, produktów i usług

Fotografia reklamowa

Fotografia reklamowa to zdjęcia przedstawiające w atrakcyjny sposób produkt lub usługę. Celem fotografii reklamowej jest zachęcenie odbiorcy do zapoznania się z atutami oferowanego produktu lub usługi, wywołanie u niego chęci zakupu i ostatecznie skłonienie go do podjęcia decyzji o zakupie. Rola fotografii reklamowej jest więc nie do przecenienia.

Zdjęcia reklamowe są odpowiedzialne za napędzanie sprzedaży. To właśnie dlatego ich poziom stale rośnie, a sklepy prześcigają się w pomysłach związanych z ich wykorzystaniem.

Zdjęcia reklamowe

Fotografia reklamowa produktu

Fotografia produktu jest kluczowym elementem jego reklamy. Dziś każdy produkt zanim trafi do sklepu internetowego, jest solidnie opisany i sfotografowany. Rzetelne informacje tekstowe są istotne, kiedy odbiorca zainteresuje się produktem i rozważa możliwość jego zakupu. Wcześniej jednak musi nabrać pewności, że w ogóle go potrzebuje, a jakość produktu jest dla niego zadowalająca. To jest właśnie rola fotografii biznesowej - przykuć uwagę, wzbudzić zainteresowanie i zaufanie, a następnie wywołać chęć zakupu.

Kiedy kupujemy na odległość, w systemie aukcyjnym czy sklepie e-commerce, nic tak dobrze nie upewnia nas w naszej decyzji jak dobre zdjęcia reklamowe. A kiedy nawet potencjalny klient widzi ten sam produkt u naszej konkurencji, dobre fotografie reklamowe mogą przeważyć szalę decyzji na naszą korzyść. Profesjonalna fotografia reklamowa to silnik napędzający sprzedaż.

Fotografia reklamowa

Fotografie reklamowe produktu

Aby produkt był odpowiednio zaprezentowany, warto wykonać serię zdjęć prezentujących jego wygląd ogólny, opakowanie produktu, ujęcia prezentujące produkt z różnych stron, ujęcia prezentujące jego walory użytkowe - zwłaszcza te niewidoczne na ogólnym ujęciu, a także elementy konstrukcyjne i rodzaje materiałów wykorzystywanych do jego wykonania. Taki zestaw profesjonalnych zdjęć z pewnością nie ujdzie uwadze klienta, który jeszcze przed decyzją o zakupie chciałby znaleźć się w strefie komfortu.


Zdjęcia produktów na białym tle


Zdjęcia produktów na białym tle są najbardziej popularną formą zdjęć reklamowych. Ich zadaniem jest rzetelna prezentacja, uwzględniająca istotne cechy fizyczne i walory użytkowe. Tego typu zdjęcia są najlepszym rozwiązaniem dla sklepów internetowych i serwisów typu Allegro, E-bay.


Aranżacje produktowe

Aranżacje produktowe to nieco inny typ zdjęć reklamowych. Takie zdjęcia oprócz prezentacji mają za zadanie wywołać u odbiorcy emocje, pozytywne wrażenia i odczucia. Produkt pojawia się w określonej scenerii lub sytuacji, a dodatkowe elementy widoczne w kadrze fotograficznym są dodatkową informacją. Produkt pojawiający się na zdjęciu w określonej aranżacji może być postrzegany np. jako towar luksusowy, lub też jako rzecz niezbędna do poprawnego wykonywania pewnych czynności. Aranżacja wzmacnia przekaz płynący ze zdjęcia reklamowego, czyniąc go jeszcze bardziej skutecznym narzędziem reklamowym.

Zdjęcia usług

Zdjęcia reklamowe to również zdjęcia prezentujące usługę. Jeśli prowadzisz firmę usługową której istotnymi aktywami są ludzie, miejsca i oferta, to profesjonalne zdjęcia usług są świetnym pomysłem na prezentację. Twój klient zanim jeszcze skorzysta z Twoich usług, chciałby Cię lepiej poznać. Zdjęcia reklamowe w specjalnej zakładce "o nas" czy "o firmie" nie tylko przybliżą mu podstawowe kwestie związane z usługą, ale również pomogą poznać jej dodatkowe atuty. Prowadzisz siłownię lub klub fitness? Pochwal się przyjazną przestrzenią czy nowoczesnym sprzętem. Jesteś właścicielką salonu urody? Zaprezentuj swój lokal, pokaż jak miła atmosfera w nim panuje. Zaprezentuj kilka zdjęć z wykonywania jednego z zabiegów będących Twoją mocną stroną. Takie zdjęcia potrafią zdziałać cuda, a twój klient będzie zachwycony możliwością skorzystania z twoich usług, zanim jeszcze do Ciebie trafi. Możliwości atrakcyjnej prezentacji usług i subtelnego wpływania na decyzję klientów są nieograniczone!

Fotografia reklamowa

Fotografie reklamowe Kraków

Jeśli prowadzisz sklep internetowy lub świadczysz działalność usługową, skontaktuj się ze mną by porozmawiać o pomyśle na atrakcyjną prezentację Twojej oferty. Jako fotograf reklamowy z Krakowa działam głównie na terenie Małopolski. Jeśli jednak interesują Cię moje fotografie reklamowe, chętnie wykonam je dla Ciebie w dowolnej lokalizacji.

Social media

FacebookLinkedIn | Instagram

Gdzie pracuję? 

Kraków... Małopolska... Polska

Fotografowałem m.in. w takich miejscach jak Kraków, Warszawa, Katowice, Zakopane, Gliwice, Rzeszów, Wieliczka, Zabrze, Bochnia, Tarnów, Nowy Sącz, Chrzanów, Bytom, Myślenice, Nowy Targ, Żywiec, Limanowa, Oświęcim, Brzesko, Bielsko- Biała, Jaworzno... 

Menu