fbpx
fotografia wnętrz

Fotografia wnętrz i obiektów

Fotografia wnętrz i obiektów to podstawowe narzędzie wykorzystywane w obrocie nieruchomościami. Podkreślają styl, funkcjonalność, skupiają uwagę odbiorcy na atrakcyjnych detalach. Profesjonalne zdjęcia publikowane w internecie, prezentowane na giełdach, reklamach itp. tworzą pierwsze wrażenie i są impulsem do podjęcia kontaktu. Ich rola jest więc szczególnie istotna.

Fotografia nieruchomości – zdjęcia reklamowe

Fotografia nieruchomości to typowe zdjęcia reklamowe których głównym zadaniem jest usprawnienie komunikacji między sprzedawcą i nabywcą. Zdjęcia nieruchomości prezentują obiekt i jego wnętrza, podkreślają charakter i cechy użytkowe, uwypuklają też istotne atuty funkcjonalne i estetyczne. Profesjonalne zdjęcia umożliwiają odbiorcy wstępne rozpoznanie cech nieruchomości, jednak ich dodatkowa siła polega na tworzeniu pozytywnych wrażeń mających bardzo często trwały charakter.

fotografia wnętrz

Giełda nieruchomości- zdjęcia to podstawa!

Każda giełda nieruchomości funkcjonuje dzięki zdjęciom. Prezentują one w atrakcyjny sposób lokale usługowe i biura, mieszkania i apartamenty, domy i osiedla. Profesjonalne zdjęcia to fundament marketingu na rynku nieruchomości. Klient zainteresowany zakupem lub wynajmem w pierwszej kolejności zwróci uwagę na te oferty, w których zadbano o właściwą wizualizację.

Oczywiście zdjęcia nie są głównym czynnikiem decyzyjnym. W obrocie nieruchomościami znacznie bardziej istotna jest atrakcyjna lokalizacja, metraż, mniejsze lub większe cechy funkcjonalne i rzecz jasna- cena. Fotografia wnętrz i obiektów może mieć jednak istotny wpływ na podejmowane decyzje. W miejscach takich jak giełdy nieruchomości klient przytłoczony ilością ofert zwróci uwagę na te propozycje, które wydadzą mu się szczególnie atrakcyjne wizualnie. W tym zakresie fotografia wnętrz i obiektów może odegrać kluczową rolę.

Jak łatwiej sprzedać lub wynająć nieruchomość?

Jak łatwiej sprzedać lub wynająć nieruchomość gdy wokół jest tyle konkurencyjnych ofert? To jeden z największych dylematów współczesnego rynku nieruchomości. Ilość ofert dostępnych w niemal każdym segmencie rynku sprawia, że sprzedaż lub najem nieruchomości są coraz trudniejsze. W takich sytuacjach nie wystarczy prezentacja skupiająca się na wiernym oddaniu jej parametrów fizycznych. Fotografia wnętrz i obiektów może być znacznie bardziej skuteczna, gdy w swym przekazie odwołuje się do wrażeń. Nie wystarczy zatem pokazanie atrakcyjnej przestrzeni, trzeba w tę przestrzeń tchnąć emocje z którymi odbiorca zechce się utożsamić.

Jak to zrobić? Fotografia jest świetnym medium do takich zadań. Ponieważ to fotograf decyduje na czym powinna skupić się uwaga odbiorcy, tworzy to doskonałe warunki do kreowania wrażeń. Kolorystyka, światło, kadr czy perspektywa – każdy z tych elementów może być wykorzystany do uwypuklenia cech na eksponowaniu których najbardziej nam w danej chwili zależy. Zdjęcia pozwalają pokazać obiekt i jego lokalizację o różnych porach dnia i przy różnym świetle, co pozwala jeszcze lepiej poznać jego walory. Profesjonalna fotografia wnętrz i obiektów wpływa na pozytywne wrażenia odbiorcy.

Wyobraźmy sobie, że zależy nam na wynajmie trzypokojowego mieszkania. Z uwagi na lokalizację naszą główną grupę docelową stanowią studenci uczęszczający na pobliską uczelnię. Powinniśmy zatem w pierwszej kolejności zadbać o to, by zdjęcia prezentowały w atrakcyjny sposób pokoje wyposażone w biurka, szafy i półki. Taką prezentację warto uzupełnić zdjęciami detali które pomogą stworzyć pozytywne wrażenia. Lampki, poduchy, kwiaty doniczkowe na oknie czy choćby obraz wiszący na ścianie pozwolą zbudować przyjemny, domowy klimat. Warto pamiętać o tym, by nie skupiać się tylko na pokojach. Współdzielone części mieszkaniowe – przedpokój, kuchnia i łazienka powinny wyglądać atrakcyjnie i zachęcająco, ponieważ to one w głównej mierze decydują o komforcie mieszkania z sublokatorami. Lepsze zrozumienie potrzeb odbiorcy = lepsza sprzedaż. Przy tworzeniu prezentacji wizualnej warto mieć to na uwadze.

uniwersytet jagielloński zdjęcia

Zdjęcia mieszkań – wynajem i sprzedaż

Fotografia wnętrz i obiektów już zagospodarowanych to przykład klasycznej fotografii nieruchomości. Zdjęcia umeblowanej i uporządkowanej przestrzeni dużo silniej odwołują się do wrażeń odbiorcy. Komfort i wygoda, praktyczność i funkcjonalność – to cechy na które odbiorca zwraca największą uwagę. Zdjęcia nieruchomości pokazujące wnętrza gotowe do zamieszkania oraz ich dostępne wyposażenie są dla odbiorcy zachętą i zaproszeniem.

Innym przykładem fotografii do celów sprzedażowych są zdjęcia mieszkań w stanie developerskim. Takie fotografie skupiają się przede wszystkim na prezentacji przestrzeni, pomieszczeń i wypełniającego je naturalnego światła. Klient sam ma zdecydować jak zagospodaruje dostępny metraż. Choć zdjęcia pustych mieszkań pozostawiają inicjatywę po stronie odbiorcy, mogą skutecznie stymulować jego wyobraźnię, uruchomić procesy planowania i aranżacji zanim jeszcze zapadną ostateczne decyzje zakupowe.

Jak zrobić dobre zdjęcia wnętrz i obiektów?

Jak zrobić dobre zdjęcia wnętrz i obiektów? Oto 10 uniwersalnych rad:

 • Zdjęcia powinny prezentować obiekt w możliwie naturalny sposób, bez przerysowanej perspektywy, sztucznego powiększania itd.
 • Zdjęcia powinny prezentować obiekty i wnętrza w ich naturalnej kolorystyce.
 • Zdjęcia powinny być wykonanie w pogodny dzień i w sprzyjającej porze dnia (w zależności od pory roku – najlepiej rano lub po południu). Warto również zastanowić się nad walorami zdjęć nocnych.
 • Zdjęcia wnętrz w świetle naturalnym są najbardziej korzystne, ale z reguły wymagają doświetlenia w miejscach bardziej oddalonych od okien.
 • Jeśli wykonujemy zdjęcia wnętrz przy świetle sztucznym, warto zadbać o jednolitą temperaturę barwową żarówek/ świetlówek. W tym wypadku również warto zadbać o równomierny rozkład świateł w całym kadrze.
 • Fotografowana przestrzeń powinna być uprzątnięta a niechciane elementy typu wystające kable czy kosze na śmieci schowane.
 • Warto pamiętać o tym, by na pierwszym, najbardziej widocznym planie zdjęcia nie pojawiły się zużyte/ zniszczone sprzęty.
 • Dobrze jest zadbać o dodatki dzięki którym fotografowana przestrzeń będzie wyglądać bardziej naturalnie. Kwiaty w wazonie, misa z owocami na kuchennym blacie, gazeta na stoliku, książki na półce, każdy z tych detali sprawia, że prezentacja ma bardziej naturalny charakter.
 • W kadrze można pozostawić drobne niedoskonałości. Sterylne, pozbawione uchybień wnętrza nie wyglądają specjalnie zachęcająco.
 • Niechciane lub zaburzające elementy których nie udało się usunąć przed publikacją trzeba starannie wyretuszować.
zdjęcia dworu w tomaszowicach

Zdjęcia dla developerów – dokumentacja budowlana

Zdjęcia developerskie to fotografia ujmująca powstający właśnie obiekt, dokumentacja będąca uzupełnieniem prowadzonego dziennika budowy. Dokumentacja fotograficzna prac budowlanych pozwala na monitorowanie postępu prac i stopnia realizacji inwestycji. Cyklicznie wykonywana fotografia ułatwia ocenę i kontrolę realizowanego projektu budowlanego. Jest również świetnym materiałem poglądowym przy realizacji podobnych inwestycji w przyszłości. Coraz bardziej popularną formą dokumentacji budowlanej są zdjęcia z drona, pozwalające na wykonanie dokumentacji większych inwestycji z dużej wysokości, dokumentacji miejsc trudno dostępnych lub projektów z uchwyceniem ich kontekstu przestrzennego.

Zdjęcia architektury i elementów designerskich

Zdjęcia architektury i elementów designerskich odwołują się w głównej mierze do podkreślenia unikalnego stylu obiektów i wnętrz, jak również specyficznych elementów wyposażenia i detali o charakterze dekoracyjnym. Tego typu fotografia cieszy się dużym powodzeniem zarówno w przypadku obiektów zabytkowych, jak również w odniesieniu do współczesnej architektury. Zdjęcia pozwalają zaprezentować walory niewidoczne/ niedostępne dla przeciętnego odbiorcy, podkreślając jednocześnie ich piękno i niepowtarzalny charakter. Zdjęcia tego typu odnoszą się do oryginalnych rysunków architektonicznych, będąc często ich wiernym odzwierciedleniem. Kolory, kształty, wykończenia – ważny jest każdy aspekt.

fotografia reklamowa

Profesjonalna fotografia wnętrz – oferta

Profesjonalna fotografia wnętrz to oferta obejmująca:

 • zdjęcia mieszkań
 • zdjęcia apartamentów
 • zdjęcia wnętrz domów jedno i wielorodzinnych
 • zdjęcia gabinetów i lokali usługowych
 • zdjęcia biur zamkniętych i przestrzeni typu open space
 • zdjęcia wnętrz hotelowych
 • zdjęcia wnętrz restauracyjnych
 • zdjęcia hal konferencyjnych
 • zdjęcia sal koncertowych i teatralnych
 • zdjęcia hal sportowych

Profesjonalna fotografia obiektów – oferta

Profesjonalna fotografia obiektów obejmuje:

 • zdjęcia domów
 • zdjęcia osiedli
 • zdjęcia biurowców
 • zdjęcia hoteli i pensjonatów
 • zdjęcia obiektów sportowych
 • zdjęcia obiektów rekreacyjnych
 • zdjęcia zabytków

Jeśli interesują Państwa szczegółowe informacje dotyczące realizacji zdjęć, zapraszam do kontaktu.

Ile kosztuje fotografia wnętrz i obiektów?

Ze względu na bardzo duży rozrzut między sesjami zdjęciowymi dla różnych typów wnętrz i obiektów, każda sesja wyceniana jest indywidualnie. Pozwala to dobrać zakres i parametry realizacji do określonych potrzeb i wymogów. Cena fotografii wnętrz kształtuje się głównie w zależności od następujących czynników:

 • ilość dni zdjęciowych
 • stopień trudności przy realizacji ujęć
 • ilość i format zdjęć
 • stopień zaawansowania postprodukcji

Fotografia wnętrz i obiektów Kraków

Fotografia wnętrz i obiektów w Krakowie to w głównej mierze profesjonalne zdjęcia obiektów mieszkalnych i lokali usługowych. Fotografuję również obiekty zabytkowe, obiekty użyteczności publicznej, obiekty sportowe i rekreacyjne. Jeśli potrzebne są Państwu profesjonalne zdjęcia mieszkania pod wynajem, zdjęcia siedziby firmowej lub zdjęcia lokalu usługowego, z przyjemnością wykonam dla Państwa użyteczny materiał zdjęciowy. Więcej informacji na stronie fotografia reklamowa.

fotografia biznesowa kraków
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go dla innych: