fbpx

Kraków fotografie

Zdjęcia biznesowe Kraków i Małopolska

Kraków to jedno z najczęściej fotografowanych miast w Polsce. Nic dziwnego, to przepiękne zabytkowe miasto przyciąga tłumy turystów i wielu artystów szukających natchnienia w cieniu Wawelu, Sukiennic czy Kościoła Mariackiego. Jednak Kraków to nie tylko chlubna przeszłość, ale również ciekawa przyszłość. Jak pokazują statystyki, to jedno z najbardziej przyjaznych w Polsce miejsc do prowadzenia biznesu. Kolejne firmy i biurowce wyrastają jak grzyby po deszczu. W związku z tym również fotografie biznesowe w mieście Kraków rozwijają się w iście szalonym tempie.

Kraków fotografie biznesowe

Kraków to miasto przenikającej się tradycji i nowoczesności. Rozwój wielu gałęzi biznesu w Krakowie i Małopolsce postępuje niezwykle dynamicznie, a firmy i korporacje stale poszukują nowych możliwości rozwoju. Podstawą współczesnego marketingu jest szczególna dbałość o rozwój nowych kanałów komunikacji. Profile społecznościowe typu Facebook, Instagram, aktywne blogi firmowe, czy firmowa strona www są dziś podstawową formą informacji o marce, firmie i osobach. Warto zatem dbać o ich rozwój i wykorzystywać szerokie możliwości które oferują. Szczególną rolę odgrywa tu profesjonalna fotografia biznesowa w Krakowie, będąca najbardziej skuteczną formą przekazywania informacji. Jak wiadomo żyjemy w kulturze obrazkowej. Osoby przeglądające internet w pierwszej kolejności zwracają uwagę na zdjęcia, dopiero później czytają teksty i pozostałe informacje. Rolą fotografii biznesowej jest przyciągnięcie uwagi i zrobienie pierwszego, pozytywnego wrażenia, które zachęci odbiorcę do zapoznania się z pozostałą zawartością strony lub bloga. Fotografia biznesowa odgrywa więc kluczową rolę w strategiach współczesnego marketingu.

Sesja zdjęciowa Kraków

Kraków profesjonalne zdjęcia

Profesjonalne zdjęcia w Krakowie i tutejszych środowiskach biznesowych są istotnym wymogiem w tworzeniu mocnego, profesjonalnego wizerunku firmy. Żaden przedsiębiorca w mieście Kraków nie pozwoli na to, by jego firma traciła wizerunkowo przez przypadkowe, nieprofesjonalne zdjęcia umieszczone w zakładce „o nas”, czy we wpisach na blogu firmowym. Nikt kto dobrze rozumie wartość i znaczenie profesjonalnego wizerunku nie umieści słabego zdjęcia w swoim profilu społecznościowym. Profesjonalne zdjęcia są ważne zwłaszcza w dużych miastach i ośrodkach biznesowych jak Kraków, Warszawa czy Katowice, gdzie duża konkurencja niejako wymusza utrzymanie wysokiego poziomu w obszarze wizerunku i PR.

Kraków fotografie

Czym jest profesjonalne zdjęcie biznesowe?

Czym właściwie jest profesjonalne zdjęcie biznesowe? Czym różni się od zdjęcia amatorskiego? Różnica jest dość zasadnicza. Profesjonalne zdjęcie to fotografia stworzona od początku do końca w sposób świadomy. Informacje zawarte w kadrze zostały wykorzystane i zaprezentowane w intencjonalny sposób. Z kolei zdjęcie amatorskie to fotografia pozbawiona cech intencjonalnych. Przykładem mogą być tu zdjęcia wykonywane nawet najbardziej zaawansowanym smartfonem. Nawet wysoki poziom techniczny zdjęć amatorskich nie czyni je profesjonalnymi z racji jakości pliku. Na profesjonalnych zdjęciach biznesowych każdy szczegół ma znaczenie. Wyraz twarzy modela, układ ramion, ubiór, dodatki, tło, wszystkie te elementy są istotnymi składowymi profesjonalnej fotografii biznesowej. Suma tych elementów powinna tworzyć spójny obraz, będący czytelnym komunikatem dla odbiorców. Fotografia biznesowa to znacznie więcej niż wizualna prezentacja.

Kraków i zdjęcia biznesowe dla firm

Zdjęcia biznesowe dla firm w Krakowie można wykonać na wiele różnych sposobów. Pierwszą formą sesji biznesowej jest sesja studyjna. Na terenie Krakowa funkcjonuje wiele stacjonarnych studio fotograficznych, pozwalających na wykonanie profesjonalnych zdjęć w izolowanych warunkach. Tego typu zdjęcia wykonywane są najczęściej na jednolitym tle, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu studyjnego. Zdjęcia biznesowe dla firm w Krakowie można również wykonać bezpośrednio w siedzibie firmy. Mobilny sprzęt fotograficzny i oświetleniowy pozwalają na wykonanie zdjęć w dowolnej przestrzeni firmowej. Najczęściej wykonywane są zdjęcia w biurze, zdjęcia biznesowe na tle logo firmy, lub grupowa fotografia biznesowa, wykonywana w trakcie spotkań i eventów firmowych. W fotografii biznesowej czasem stosowane są również sesje plenerowe, zdjęcia biznesowe wykonywane na tle siedziby firmy, lub w inne ciekawej scenerii.

Krakó fotografie

Fotograf Kraków

Sesja biznesowa to pierwszy krok w kierunku budowania wizerunku profesjonalisty. Jako fotograf biznesowy z miasta Kraków realizuję tego typu sesje dla firm, instytucji i osób indywidualnych. Każda sesja poprzedzona jest rozmową w trakcie której możecie Państwo przekazać mi wszelkie informacje dotyczące Państwa potrzeb i oczekiwań wizerunkowych. Na tej podstawie już wspólnie planujemy scenariusz sesji, od doboru stylizacji i miejsca w którym wykonamy zdjęcia, a skończywszy na oczekiwaniach związanych z efektem końcowym. Profesjonalne zdjęcia biznesowe wykorzystają Państwo w szerokim zakresie, publikując je na profilach społecznościowych, stronie internetowej lub wykorzystując do publikacji na blogu. Sesja możliwa jest do wykonania głównie na terenie Krakowa i Małopolski. W przypadku indywidualnych potrzeb mogę również dojechać w inne regiony kraju. Zapraszam do kontaktu.

Social media

FacebookLinkedIn | Instagram

Gdzie pracuję? 

Kraków... Małopolska... Polska

Fotografowałem m.in. w takich miejscach jak Kraków, Warszawa, Katowice, Zakopane, Gliwice, Rzeszów, Wieliczka, Zabrze, Bochnia, Tarnów, Nowy Sącz, Chrzanów, Bytom, Myślenice, Nowy Targ, Żywiec, Limanowa, Oświęcim, Brzesko, Bielsko- Biała, Jaworzno... 

Menu