fbpx
kreatywna fotografia

Kreatywna fotografia biznesowa

Kreatywna fotografia biznesowa to w gruncie rzeczy umiejętność przedstawiania osób i firm w atrakcyjny i profesjonalny, nie pozbawiony jednak wiarygodności sposób. Od umiejętności fotograficznych i retuszerskich zależy finalny szlif zdjęć biznesowych.

Kreatywna fotografia w biznesie

Można powiedzieć, że fotograf biznesowy to profesjonalista którego zadaniem jest kreowanie wizerunku pracowników firm, korporacji, instytucji, grup zawodowych i osób indywidualnych poprzez zdjęcia biznesowe. Choć w wielu firmach istnieją specjalne działy odpowiedzialne za budowanie wizerunku, dbanie o spójność dress code’u itd, to właśnie fotograf biznesowy jest osobą nadającą wizerunkowi poprzez zdjęcie biznesowe ostatecznego kształtu i charakteru. Fotografia biznesowa jest kreacją, w której korzystamy z wielu różnych elementów niezbędnych do osiągnięcia zamierzonego celu.

Fotograf biznesowy – kreatywne zdjęcia

Istotą fotografii biznesowej jest prezentowanie wizerunku w sposób atrakcyjny dla odbiorcy. Aby zdjęcie biznesowe było skuteczne, należy w trakcie jego tworzenia świadomie dążyć do wyeksponowania wszystkich tych wartości, które w odniesieniu do konkretnej grupy biznesowej mają szczególne znaczenie. Do uniwersalnych cech dobrego zdjęcia biznesowego zaliczane są przyjazna aparycja, otwarta mowa ciała, a także zdecydowana postawa będąca wyrazem pewności siebie i kompetencji. Cała reszta elementów zależy od tego, do kogo adresowany ma być przekaż płynący ze zdjęcia. Fotograf biznesowy jest więc odpowiedzialny nie tylko za poprawność techniczną fotografii biznesowej, ale również za formę kreacji dzięki której zdjęcie nabierze indywidualnych cech i wyrazistego charakteru.

fotograf biznesowy

Fotograf biznesowy – specjalista od mowy ciała

Mowa ciała jest niezwykle ważna w fotografii biznesowej. Fotograf biznesowy utrwala nie tylko wizerunek ogólny modela, na który składają się jego cechy fizyczne, ale również odpowiedzialny jest za zachęcenie modela do przyjęcia określonej postawy ciała. Naturalna poza wymaga czasem skorygowania, ponieważ obraz w kadrze widziany z perspektywy fotografa wygląda inaczej niż widziany ludzkim okiem. Budowanie korzystnego wizerunkowo ujęcia to również świadome stosowanie się do zaleceń związanych z mową ciała. Wyraz twarzy, pochylenie głowy, układ ramion, dłonie, otwarta postawa, każdy z tych elementów wpływa na efekt końcowy. Fotograf biznesowy jako specjalista komunikacji niewerbalnej szybko dostrzeże i skoryguje wszystko co może niekorzystnie wpłynąć na odbiór zdjęcia. Czasem są to małe, pozornie niezauważalne, ale decydujące detale. Kreatywna fotografia to umiejętność wydobywania z osoby fotografowanej jej najlepszych cech.

Fotograf biznesowy- profesjonalny retuszer

Fotograf biznesowy to również profesjonalny retuszer. Umiejętność profesjonalnej edycji i postprodukcji materiału zdjęciowego jest niezwykle ważna. Fotograf będący jednocześnie retuszerem w sposób konsekwentny realizuje swoją wizję zdjęć. Wie chociażby jakiego oświetlenia powinien użyć na planie zdjęciowym, by surowy materiał fotograficzny był jednocześnie plastyczny na etapie postprodukcji. Retusz zdjęć biznesowych to nie tylko usuwanie niechcianych elementów. Dzięki specjalnym technikom retuszer może nadać zdjęciu większej wyrazistości, podkreślając lub cieniując poszczególne elementy kadru. Postprodukcja cyfrowa jest więc dopełnieniem pracy na planie zdjęciowym i jest wpisana w to, czym jest kreatywna fotografia biznesu.

kreatywna fotografia

Zdjęcia biznesowe – jakość komunikacji biznesowej

Zdjęcia biznesowe są jednym z głównych narzędzi współczesnej komunikacji biznesowej. Nie zastąpią nam rzeczywistych relacji, mogą jednak w znacznym stopniu je ułatwić, tworząc pierwsze pozytywne wrażenie. Kreatywna fotografia ma w tym względzie wiele do powiedzenia. Pozwala zadbać o wysoką jakość przekazu i eksponowanie na portretach biznesowych tego co wartościowe, ponieważ od nich zależy jak będziemy postrzegani przez innych. Wizerunek budowany poprzez fotografię biznesową powinien wzbudzać zainteresowanie i zaufanie, przyciągać uwagę i tworzyć pozytywne wrażenie. Świadoma kreacja wizerunkowa jest uporządkowana, a zarazem naturalna. Fotograf biznesowy odpowiedzialny jest za to, by zdjęcie było w tej kwestii dobrze pojętym kompromisem.

Kreatywny fotograf biznesowy z Krakowa

Jako fotograf biznesowy z Krakowa wykonuję biznesowe sesje zdjęciowe w studio i siedzibie firmy. Pracuję na terenie całej Małopolski, bywam na Śląsku i Podkarpaciu. Kraków jest wygodnym miejscem dla fotografa biznesowego, ponieważ możliwość wynajęcia studia fotograficznego w dowolnej części miasta ułatwia współpracę z klientami. Jeszcze częściej pracuję jako fotograf wykorzystując mobilny sprzęt fotograficzny do aranżacji sesji zdjęciowych w siedzibach firm. Jeśli prowadzą Państwo działalność w której dobry wizerunek jest ważny, zapraszam do kontaktu. Wykonam dla Państwa profesjonalne fotografie biznesowe, a w razie potrzeby pomogę w przygotowaniu do sesji. Jestem do dyspozycji. Kraków, Małopolska, Polska.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go dla innych: