fbpx

Pytania i odpowiedzi

FAQ- czyli o co najczęściej mnie pytacie

Przed sesją

Kiedy mogę umówić się na zdjęcia?

Jeśli jesteś z Krakowa lub okolic, to indywidualną sesję możemy wykonać czasem nawet z dnia na dzień. W przypadku większych projektów, obejmujących fotografowanie dużej ilości osób, proponuję kontakt z dwu- trzydniowym wyprzedzeniem. Pozwoli mi to wszystko starannie zaplanować.    


Jak wygląda rezerwacja terminu?

Jeśli chcesz umówić się na sesję, po prostu zadzwoń do mnie i ustal dogodny dla siebie termin i godzinę.


Jak przygotować się do zdjęć?

Wiele praktycznych rad związanych z przygotowaniem do sesji, ubiorem znajdziesz na moim blogu. Jeśli wolisz zapytać, chętnie odpowiem na Twoje pytania. Zapraszam do kontaktu

  
Nie jestem osobą fotogeniczną. Co z tym zrobisz?

Większość osób mówi mi o swojej niefotogeniczności i tym, że nie lubi zdjęć. Po sesji są pozytywnie zaskoczone efektami. Moje doświadczenie w fotografowaniu ludzi, swobodna atmosfera podczas sesji i życzliwa współpraca potrafią zdziałać cuda.  

Kto ustala koncepcję i plan sesji?

Z reguły podczas rozmowy z Klientem zbieram informacje związane z ogólnymi potrzebami wizerunkowymi, czy konkretnymi pomysłami na wykorzystanie zdjęć. Na tej podstawie  mogę zaproponować określone rozwiązania. Zdarza się również, że Klient ma już gotowy pomysł na sesję. W tym wypadku pozostaje tylko profesjonalna realizacja.


W jakich godzinach najlepiej wykonać zdjęcia?

Polecam godziny dopołudniowe, kiedy masz więcej energii, a Twoja twarz jest bardziej wypoczęta.      

Czy wykonujesz pojedyncze zdjęcia do CV?

Tak, ale z uwagi na organizację sesji jest to mało ekonomiczne rozwiązanie. W tym wypadku polecam zorganizowanie sesji dla kilku osób.   

Czy wykonujesz zdjęcia do dokumentów?

Tego typu zdjęcia wykonasz w standardowym punkcie fotograficznym. Jednak przy okazji sesji indywidualnej mogę wykonać dodatkowe zdjęcia do dokumentów.

Jak wyglądają kwestie formalne, umowa i płatność?

Przed sesją otrzymasz wzór umowy, z którym możesz się spokojnie zapoznać. Umowę podpisujemy w trakcie sesji, a płatność wykonasz przelewem już po zdjęciach.

Sesja zdjęciowa

Ile trwa sesja zdjęciowa?

W zależności od efektu jaki chcesz osiągnąć, sesja jednej osoby może potrwać od kilkunastu minut do kilku godzin.   

Gdzie mieści się studio fotograficzne?

Korzystam z kilku różnych studio na terenie Krakowa, mieszczących się m.in. przy ulicach Grabowskiego, Studenckiej czy Bonarce. Na sesję wybieramy to studio które jest aktualnie wolne.

Czy pomagasz i doradzasz w pozowaniu?

Oczywiście. Przez cały czas trwania sesji jesteś pod moją kontrolą. Chętnie doradzam, dbam też o luźną, pozytywną atmosferę. Stres mija szybko i już nie wraca.   

Czy w trakcie sesji jest możliwość zmiany ubioru, dodatków itd?

Tak, do dyspozycji jest miejsce w w którym możesz się spokojnie przebrać, poprawić makijaż itd.

Czy współpracujesz z osobami odpowiedzialnymi za makijaż, ułożenie włosów itd?

Tak. W razie potrzeb na sesji pojawi się profesjonalna wizażystka. Dodatkowy koszt wykonania makijażu, ułożenia włosów itd. to około 80-150 PLN

Umiem się pomalować/ jestem mężczyzną. Czy makijaż jest konieczny?

Nie jest konieczny, aczkolwiek jeśli chcesz wyglądać lepiej, polecam to rozwiązanie. Makijaż fotograficzny wykonywany przez wizażystkę to co innego niż makijaż codzienny.      

W przypadku mężczyzn praca wizażystki ogranicza się do zmatowienia skóry, ukrycia wyprysków czy zaczerwienień. Tego typu makijaż nie jest widoczny.  

Czy jest możliwość organizacji sesji zdjęciowej w siedzibie naszej firmy?  

Oczywiście. Posiadam mobilny sprzęt fotograficzny, oświetleniowy, tła i wszystko co potrzebne do wykonania profesjonalnych zdjęć w każdych warunkach.
 

Na jakich tłach wykonujesz zdjęcia?

Standardowo są to jednolite tła w kolorze białym, szarym lub czarnym. Istnieje również możliwość wykonania zdjęć na tłach w innych kolorach. W przypadku zdjęć wykonywanych w siedzibie firmy, często jako tło służą nam korytarze, biura, sale konferencyjne itd.

Po sesji

Ile zdjęć z sesji otrzymam?

Indywidualna sesja zdjęciowa to standardowo 4-5 ujęć z możliwością rozszerzenia pakietu. Ilość zdjęć zawsze odpowiada Twoim potrzebom.   


Kto wybiera zdjęcia do retuszu?

Zdjęcia do retuszu wybierasz Ty. Już po sesji otrzymasz udane ujęcia w miniaturach, z których wybierzesz interesujące Cię kadry. Jeśli nie wiesz które zdjęcia wybrać, chętnie doradzę. Wybrane zdjęcia zostaną poddane retuszowi.


Na czym polega Twój retusz?

Mój standardowy retusz polega na poprawie kolorystyki, tonacji i kontrastu zdjęcia, poprawie świateł i cieni, a także usunięciu drobnych wad. Na życzenie Klienta wykonuję retusz profesjonalny, polegający na zaawansowanej edycji, np. zmianie koloru wybranych części garderoby, usunięciu odrostów, zagięć na ubraniu, poprawie makijażu, wygładzeniu włosów etc. W obu przypadkach retusz jest naturalny.      

Jak długo poczekam na zdjęcia?

Z reguły zdjęcia są gotowe do 7 dni od wyboru. W szczególnych sytuacjach gotowe zdjęcia możesz otrzymać już następnego dnia.

W jakiej formie otrzymam zdjęcia?

Gotowe zdjęcia otrzymasz w formie plików JPG w rozdzielczości 300 ppi  

Gdzie mogę wykorzystać zdjęcia? Czy są jakieś ograniczenia?

Nie stosuję żadnych ograniczeń eksploatacyjnych. Zdjęcia z sesji możesz wykorzystać zgodnie ze swoimi potrzebami. Umowa zawiera stosowny zapis o przekazaniu praw autorskich, co gwarantuje Ci pełną swobodę.

Sesje zdjęciowe - oferta

Więcej informacji na stronie Fotograf biznesowy Kraków - zdjęcia biznesowe dla firm

Social media

FacebookLinkedIn | Instagram

Gdzie pracuję? 

Kraków... Małopolska... Polska

Fotografowałem m.in. w takich miejscach jak Kraków, Warszawa, Katowice, Zakopane, Gliwice, Rzeszów, Wieliczka, Zabrze, Bochnia, Tarnów, Nowy Sącz, Chrzanów, Bytom, Myślenice, Nowy Targ, Żywiec, Limanowa, Oświęcim, Brzesko, Bielsko- Biała, Jaworzno... 

Menu