fbpx
portret biznesowy kobiecy

Sesja biznesowa kobieca

Sesja biznesowa kobieca pozornie nie różni się szczególnie od męskiej sesji biznesowej. W obu przypadkach celem spotkania z fotografem jest utrwalenie na zdjęciach profesjonalnego wizerunku. Mimo to sesja biznesowa kobieca ma swoją specyfikę i charakter. O tym w kilku słowach w dzisiejszym poście.

Kobiety w świecie biznesu

Kobiety w świecie biznesu już dawno zdobyły należną sobie pozycję. Stereotypy głoszące że przedstawicielki płci pięknej na gruncie zawodowym ustępują mężczyznom można dziś traktować co najwyżej jako legendy z zamierzchłych czasów. Panie robią spektakularne kariery, nierzadko stojąc na czele dużych, międzynarodowych firm. Świetnie czują i rozumieją współczesny biznes, kierując się nie tylko wiedzą i mądrością, ale również swą niezawodną intuicją.

Współczesna businesswoman to zdecydowana, pewna siebie osobowość. Perfekcyjna na wszystkich szczeblach kariery zawodowej. Dobre zdjęcia biznesowe pomagają to podkreślić. Sesja biznesowa kobieca to doskonałe rozwiązanie dla Pań chcących w profesjonalny sposób zarządzać swoim wizerunkiem.

Sesja biznesowa kobieca – przede wszystkim profesjonalizm

Kobiety z reguły sporo czasu poświęcają swemu wyglądowi, co w odniesieniu do fotografii biznesowej stanowi doskonały punkt wyjścia. Świadomość własnego wyglądu jest niezwykle ważna i pomaga w pracy na planie zdjęciowym.

W gruncie rzeczy mógłbym to określić jako stałą regułę. Dla mnie jako fotografa współpraca z kobietami przy realizacji sesji biznesowych jest bardzo komfortowa. Panie doskonale wiedzą jak przygotować się do sesji, rozumieją dlaczego dla zdjęć ważny jest dobry makijaż i są zdyscyplinowane jeśli chodzi o odpowiedni ubiór na sesję. Chętnie słuchają sugestii w trakcie realizacji planu zdjęciowego, są cierpliwe i świadome tego, jaki efekt chcemy wspólnie osiągnąć. To wszystko ma ogromny wpływ na to jak przebiega biznesowa sesja kobieca. W takich okolicznościach powstaje dojrzała fotografia biznesowa.

Sesja biznesowa kobieca w Krakowie

Tak było również podczas sesji z p. Moniką, która zgłosiła się do mnie jakiś czas temu z prośbą o wykonanie klasycznych zdjęć biznesowych. Szybko uzgodniliśmy szczegóły indywidualnej sesji i kilka dni później spotkaliśmy się w studio w Krakowie, gdzie powstały m.in. poniższe kadry.

Spotkanie z fotografem to świetna okazja do wykonania różnego typu ujęć. Podczas tej sesji powstały zarówno kadry formalne, jak i luźne ujęcia casual’owe. Portrety biznesowe, fotografie profilowe, zdjęcia na jasnym i ciemny tle. Taki przekrój zdjęć z kobiecej sesji biznesowej daje dużą swobodę w dysponowaniu materiałem zdjęciowym. Przekrojowe zdjęcia biznesowe pozwalają na dopasowanie ich do konkretnych potrzeb i sytuacji.

Więcej ujęć z kobiecych sesji zdjęciowych można obejrzeć w portfolio, zapraszam serdecznie.

Udostępnij ten artykuł na: