Sesja biznesowa w stylu casual – możesz więcej!

Sesja biznesowa w stylu casual to nieco inny wariant profesjonalnej sesji biznesowej. Można powiedzieć, że jest ona pośrednim rozwiązaniem między klasycznym a swobodnym, wciąż jednak eleganckim wizerunkiem biznesowym.

O wyglądzie na klasycznej sesji biznesowej pisałem tutaj. Dziś skupię się na sesji biznesowej w stylu casual, która choć mniej oficjalna, pozostaje wierna zasadom kreowania profesjonalnego wizerunku.

Sesja biznesowa w stylu casual – co to takiego?

Styl casual zakłada mniej oficjalnego dystansu wynikającego ze stroju, jednak nadal z zachowaniem formalnej elegancji. To zdjęcia na których możemy nie tylko wyeksponować swój indywidualizm, ale również zaprezentować bardziej przyjazne i otwarte oblicze.

Sesja biznesowa w stylu casualStyl casual – możesz więcej!

Zdjęcia business casual pozwalają na większą swobodę. W tym stylu klasyczny krawat i marynarka przestają być obligatoryjne. Lepiej sprawdzi się lekka, sportowa marynarka lub kurtka, pod którą można włożyć koszulę w delikatny, jednokolorowy wzór, golf lub t-shirt. Równie dobrze może to być elegancka koszulka polo lub klasyczny kardigan.

Również Panie mogą wykazać się większą swobodą w ubiorze na sesję. Styl casual dopuszcza bowiem różne kombinacje spódnic, spodni, bluzek i koszul. Większa autonomia panuje także w kwestii kobiecych dodatków, w tej konwencji modna apaszka będzie z pewnością gustownym dopełnieniem stroju modelki.

Podobnie jak w przypadku profesjonalnej sesji biznesowej, także w sesjach casual’owych warto pamiętać, że wygląd określa to kim jesteśmy i co sobą reprezentujemy. Choć jej konwencja kojarzy się z bardziej swobodnym podejściem do wizerunku, nie powinieneś/aś naruszać granic elegancji. Dlatego  dżinsy, spódniczki mini, sportowe getry, wzorzyste t-shirty czy klapki nie będą dobrze widziane.

Zdjęcia w stylu casual – dla kogo?

Różnice między klasyczną sesją biznesową a sesją w stylu casual są wyraźne. Wybór pomiędzy nimi powinien być podyktowany zarówno przeznaczeniem zdjęć, jak również sprawowaną funkcją czy profilem zawodowym.

Zdjęcia w stylu casual doskonale sprawdzą się chociażby w przypadku osób które prowadzą wykłady i szkolenia, pracują w biurach obsługi klienta i punktach informacyjnych. Takie zdjęcia chętnie publikowane są w PR’owych materiałach firmy. Świetnie nadają się również do prezentacji w serwisach społecznościowych typu LinkedIn, Goldenline czy Facebook. Można je wykorzystać wszędzie tam, gdzie wizerunek nie powinien tworzyć niepotrzebnego dystansu.

Sesja biznesowa smart casual zakładająca minimum elementów formalnych w wyglądzie, polecana jest w sytuacji, gdy przede wszystkim zależy nam na podkreśleniu indywidualizmu fotografowanej osoby. Choćby przedstawiciele bardziej kreatywnych zawodów z pewnością lepiej odnajdą się w takiej, mniej formalnej konwencji.

Kontakt

Dariusz Kempny

info@dariuszkempny.pl

tel. (48) 503 950 939

Gdzie pracuję? 

Kraków... Małopolska... Polska

Fotografowałem m.in. w takich miejscach jak Kraków, Warszawa, Katowice, Zakopane, Gliwice, Rzeszów, Wieliczka, Zabrze, Bochnia, Tarnów, Nowy Sącz, Chrzanów, Bytom, Myślenice, Nowy Targ, Żywiec, Limanowa, Oświęcim, Brzesko, Bielsko- Biała, Jaworzno... 

Menu