zdjęcia na linkedin

Portrety na ciemnym tle

Choć portrety na ciemnym tle w stylu biznesowym wciąż nie są tak powszechne jak zdjęcia na jasnych tłach, to ciemny background wręcz doskonale nadaje się do tego typu fotografii.

Zdjęcia biznesowe na ciemnym tle

Zdjęcia biznesowe na ciemnym tle są ciekawą alternatywą do zdjęć wykonywanych z klasycznym, jasnym backgroundem. Wykorzystanie ciemno- szarego lub czarnego tła zmienia charakter zdjęcia na mniej oczywiste i oficjalne. Ciemna tonacja pozwala podkreślić osobowość i charyzmę fotografowanej osoby, a także skupić na niej pełną uwagę, ponieważ ciemne tło eliminuje większość rozpraszających elementów.

Portrety na ciemnym tle

Ciemne tło w fotografii portretowej ma bardzo długą tradycję. Dzięki niemu w fotograficznym atelier można stworzyć bardziej „dramatyczny nastrój”, nadający zdjęciom większej głębi wyrazu. Ciemne tło w studio jest też znacznie bardziej wymagające. Wymaga precyzyjnego oświetlenia, aby model był odpowiednio widoczny i dobrze odseparowany od tła. Oświetlenie boczne, tylne czy punktowe może podkreślić kontury i dodać zdjęciu dodatkowej głębi.

Wbrew dość powszechnym obawom, że do zdjęć na ciemnym tle nie można ubierać ciemnej garderoby, w niczym to nie przeszkadza. Światło kontrujące czy światła boczne pozwalają „odciąć” modela od tła, nie pozwalając konturom marynarki czy żąkietu wtopić się w background. Dobrym przykładem może być poniżśza sesja.

Zdjęcia na ciemnym tle – sesja w Krakowie

Poniżej kilka zdjęć z sesji biznesowej jaką miałem przyjemność wykonać w studio w Krakowie dla p. Adama. Istotą tej indywidualnej sesji zdjęciowej było stworzenie kilku portretów w klasycznie biznesowym, ale również eleganckim, casual’owym stylu. Zdjęcia wykonywaliśmy na jednolitym, ciemnym tle.

Dzięki światłu kontrującemu oraz subtelnemu światłu bocznemu, umieszczonemu zarówno z prawej jak i lewej strony, udało się wyodrębnić sylwetkę bez rozświetlania samego tła. Takie portrety na ciemnym tle wyglądają profesjonalnie i elegancko.

Inne zdjęcia na ciemnym tle mojego autorstwa możesz obejrzeć w portfolio.

Zapraszam również do obejrzenia efektów sesji zdjęciowej dla Daniela – naukowca z jednego z krakowskich uniwersytetów, w trakcie której również wykorzystaliśmy ciemne tło.