BLOG FOTOGRAFA

Ogólnie o ubiorze na sesję

Pomijając na chwilę znaczenie formalnych, firmowych dress-code’ów, podczas biznesowej sesji fotograficznej ubiór powinien być naszym sprzymierzeńcem. Zapewnić wygodę, ale też wzmacniać naszą pewność siebie. W pracy przed obiektywem jest to niezwykle ważne. Dlatego zanim zdecydujemy o tym, co założyć na taką sesję, powinniśmy w pierwszej kolejności odpowiedzieć na swoją indywidualną potrzebę komfortu. Dopiero później należy wziąć pod uwagę czynniki obiektywne. (więcej…)

Znaczenie mowy ciała

Wydawać by się mogło, że dobry wygląd na zdjęciach biznesowych to przede wszystkim kompozycja odpowiedniego ubioru, makijażu/ fryzury i przemyślanych dodatków. Tymczasem o tym, jak odbierane jest zdjęcie biznesowe w dużym stopniu decyduje mowa ciała: mimika twarzy, ułożenie sylwetki czy ramion. (więcej…)

Planowanie sesji biznesowej

Aby sesja fotograficzna przebiegła sprawnie, należy się do niej odpowiednio przygotować. Ważne, by już na wstępnym etapie planowania uwzględnić kilka istotnych czynników. Bez względu na charakter sesji, kluczowe są czas, miejsce i cel, jaki sobie wyznaczyliśmy. (więcej…)

10 wskazówek na udaną sesję

Podczas biznesowej sesji fotograficznej każdy chce wypaść jak najlepiej. Dla wielu osób doświadczenie w pracy przed obiektywem może jednak okazać się dość trudne. Zwłaszcza gdy jest to pierwsza tego typu sesja. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Z myślą o osobach czujących dyskomfort w pracy przed obiektywem przygotowałem zestaw 10 praktycznych porad. (więcej…)