fbpx

Fotografia biznesowa

Fotografia biznesowa to profesjonalne zdjęcia wizerunkowe osób reprezentujących firmę. 

Profesjonalna fotografia biznesowa

Profesjonalna fotografia biznesowa to zdjęcia stworzone pod kątem określonych potrzeb wizerunkowych. Fotografie z sesji biznesowej poza prezentacją cech fizycznych są zbiorem informacji kim jest i jakie wartości reprezentuje osoba na zdjęciach. Przemyślana mowa ciała, wyraz twarzy, ubiór, każdy z tych czynników ma wpływ na odbiór zdjęcia. Dzięki ich świadomemu wykorzystaniu fotografia biznesowa oddziaływuje skutecznie na różnych poziomach.

"Profesjonalna fotografia to atut w Twojej komunikacji biznesowej"

Istnieje wiele technik, które wzmacniają przekaz płynący ze zdjęć biznesowych. Pozytywne, naturalne ujęcia tworzą wrażenia, z którymi odbiorca chce się utożsamiać. Zdjęcia biznesowe w klasycznym stylu kojarzą się z profesjonalizmem i dobrym gustem. Sesja zdjęciowa w konwencji casual symbolizuje niezależność i kompetencje.

Fotograf Kraków

Sesja biznesowa - dla kogo?

Sesja biznesowa to propozycja dla firm i osób dla których dobra komunikacja biznesowa ma znaczenie. Moimi klientami są przedstawiciele dużych firm, jak również osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze. Prezes zarządu, pracownik IT, trener personalny, czy doradca finansowy, każdy powinien posiadać przynajmniej jedno oficjalne zdjęcie. Fotografia biznesowa przydaje się często w najmniej oczekiwanych momentach.

Sesja biznesowa

Fotografie biznesowe - dodatkowe korzyści

Fotografie biznesowe znajdują szerokie zastosowanie w działaniach marketingowych firmy. Profesjonalne zdjęcia są użytecznym materiałem do wykorzystania na wielu polach. Do najbardziej powszechnych należą:

- firmowa strona www
- blog firmowy
- profile social media Facebook, LinkedIn
- reklamy, kalendarze, foldery
- e-booki
- publikacje medialne
- raporty firmowe
- komunikacja wewnętrzna

Sesja zdjęciowa - informacje

Zapraszam na sesję zdjęciową w trakcie której wykonam dla Ciebie profesjonalne fotografie biznesowe.

Sesja zdjęciowa może odbyć się w Twojej siedzibie, studio fotograficznym na terenie Krakowa, lub w warunkach plenerowych. Mobilny sprzęt fotograficzny umożliwia mi aranżację wykonanie zdjęć w każdych warunkach.

Warunki i charakter sesji wymagają kilku ustaleń. Zapraszam do kontaktu, podczas którego porozmawiamy o Twoich potrzebach i oczekiwaniach. Dzięki temu zaproponuję Ci najlepsze rozwiązanie.

Zdjęcia z sesji biznesowych

Fotografia biznesowa - wizerunek profesjonalisty

Biznes się zmienia. Zmienia się też podejście firm do komunikacji wizerunkowej. Profesjonalna fotografia biznesowa będąca niegdyś przywilejem największych przedstawicieli świata biznesu, dziś jest standardowym narzędziem komunikacji wizerunkowej, budowania PR i strategii marketingowych firm. Jej popularność to w głównej mierze konsekwencja dynamicznego rozwoju nowoczesnych mediów i internetu. Sama fotografia biznesowa również staje się bardziej otwarta na współczesne potrzeby wizerunkowe. Mimo, że największą popularnością nadal cieszą się klasyczne zdjęcia biznesowe, coraz więcej firm preferuje swobodne, casual'owe i lifestyle'owe kreacje. Wiadomo, że przyjazna, otwarta, pozbawiona dystansu komunikacja wizerunkowa otwiera wiele nowych możliwości. Bez względu na jej formę i styl, kluczową wartością fotografii biznesowej jest profesjonalny, spójny wizerunek.

Fotografia biznesowa to oprócz prezentacji cech fizycznych połączenie biznesowego charakteru z indywidualnymi cechami osobowości. Profesjonalne zdjęcia biznesowe pozwalają zaprezentować się w atrakcyjnej, wielowymiarowej formie. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy faktycznie potrzebujesz profesjonalnych zdjęć, to prawdopodobnie nie doceniasz swoich atutów. Fotografia biznesowa pomoże zaprezentować nie tylko mocne strony Twojego wyglądu, ale również podkreśli Twój styl, profesjonalizm, charyzmę, otwartość i pozytywną energię. Sumą tych cech jest wizerunek profesjonalisty. Aby jednak zdjęcie biznesowe eksponowało Twoje mocne strony, do każego etapu sesji należy podejść w sposób świadomy. Co to oznacza? O tym nieco niżej.

Profesjonalna fotografia ułatwia nawiązywanie relacji biznesowych

W czasach gdy kontakty biznesowe przeniosły się w dużej mierze do internetu, profesjonalna prezentacja wizerunkowa stała się formalnym wymogiem. Osoby poszukujące nowych kontaktów, klienci i partnerzy biznesowi znacznie łatwiej nawiązują relacje z kimś, kogo mogą poznać, polubić i jeszcze przed nawiązaniem rzeczywistego kontaktu - obdarzyć zaufaniem. Zawsze kiedy szukamy oferty sklepu lub firmy z którą chcemy nawiazać współpracę, wrażenie tworzone przez profesjonalną fotografię biznesową jest pierwszą informacją jaka do nas dociera. Na tej podstawie budujemy swoje trwałe wyobrażenie. Ma ono istotny wpływ na podejmowane decyzje. Dobre zdjęcia biznesowe zawsze są zachętą do podjęcia współpracy.

Największa zaleta fotografii biznesowej

Największą zaletą fotografii biznesowej jest moim zdaniem wzrost poczucia własnej wartości. Ludzie posiadający całe mnóstwo pozytywnych cech bardzo często nie wierzą w siebie i swoje możliwości. Można to porównać do jazdy z zaciągniętym hamulcem - nienaturalnej, mozolnej i wyniszczającej. Decyzja o zrobieniu sobie profesjonalnych zdjęć biznesowych bywa przełomowa. Profesjonalne zdjęcia pomagają w pozbyciu się kompleksów, zwiększają pewność siebie i wiarę we własne możliwości, co w relacjach zawodowych jest wartością nie do przecenienia.

Fotografia biznesowa - jak się przygotować do sesji?

Aby dobrze przygotować się do sesji biznesowej, najlepiej omówić  z fotografem cały plan działania. Dzięki temu zyskamy więcej informacji które pozwolą nam przygotować się do zdjęć w bardziej świadomy sposób. Warto wykorzystać doświadczenie fotografa biznesowego i wziąć pod uwagę jego wskazówki dotyczące makijażu, fryzury, ubioru i dodatków. Trzeba również pamiętać, by dobrze się wyspać i zarezerwować na zdjęcia odpowiednią ilość czasu. Pozytywne nastawienie do zdjęć, nawet mimo pewnych obaw to gwarancja udanej współpracy z fotografem. Na moim blogu znajdziecie przynajmniej kilka wpisów, które pomogą Wam w przygotowaniach. Szczególnie polecam te trzy:

https://www.dariuszkempny.pl/sesja-zdjeciowa-jak-sie-ubrac

https://www.dariuszkempny.pl/sesja-biznesowa-w-stylu-casual

https://www.dariuszkempny.pl/sesja-zdjeciowa-siedem-grzechow-glownych

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach? 

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach z sesji biznesowej? Pozytywne nastawienie, otwartość i naturalność to podstawa sukcesu. Warto jednocześnie pamiętać, że rolą fotografa jest przedstawienie modela/ modelki w atrakcyjny sposób. Stresowanie się brakiem doświadczenia w pozowaniu, czy przekonanie o własnej niefotogeniczności (zwykle mylne) zdarzają sie często i są dość naturalne. W takich sytuacjach warto po prostu zaufać fotografowi, który postara się wydobyć z nas najlepsze cechy.

Zdjęcia biznesowe dla Twojej firmy

Zdjęcia biznesowe to Twoja wizytówka. Dzięki fotografiom które dla Ciebie wykonam nie tylko zaprezentujesz swój profesjonalizm, ale również podkreślisz styl, osobowość i charyzmę.    

Dobry wizerunek w biznesie cały czas pracuje na Twoją korzyść. Wpływa korzystnie na postrzeganie Twojej firmy, marki czy społeczności. Pomaga budować relacje biznesowe, tworzy pozytywne wrażenia. Fotografia biznesowa pozwala w uporządkowany i świadomy sposób kreować Twój profesjonalny wizerunek.

Gdzie zrobić sesję biznesową?

Gdzie najlepiej zrobić sesję biznesową? Wybór miejsca zależy od charakteru zdjęć. Oto trzy najbardziej popularne opcje.

Bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem są zdjęcia w siedzibie firmy, gdzie jest możliwość wykonania ujęć zarówno na jednolitym tle (czasem wystarcza nawet kawałek białej ściany), jak również ujęć w miejscu pracy, zdjęć sytuacyjnych czy portretów biznesowych. Dzięki temu zdjęcia są bardziej zróżnicowane, pokazują Cię nie tylko w sposób formalny, ale również w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Sesja w siedzibie firmowej to również możliwość wykonania zdjęć biznesowych dla wielu osób, bez nadmiernego zakłócania Waszej pracy.

Drugim pomysłem na miejsce sesji biznesowej są zdjęcia plenerowe. Ich atutem jest z pewnością możliwość wykonania zdjęć w ciekawych przestrzeniach, wykorzystania walorów światła naturalnego, jak również sam efekt w postaci nieszablonowych zdjęć. Wadą sesji biznesowej w plenerze jest zależność od aury, choć w tej sytuacji staram się wszystko planować w taki sposób, by zdjęcia przebiegły w optymalnych warunkach.

Trzeciem rozwiązaniem w przypadku sesji biznesowej jest fotografia studyjna. Z uwagi na charakter zdjęć w przestrzeni studyjnej, w tym wypadku mamy możliwość wykonania ujęć na jednolitym, jednokolorowym tle. Zdjęcia w studio pozwalają na wiekszą kontrolę światła, dzięki czemu możemy popracować nad bardziej kreatywnymi portretami. Zdjęcia w studyjnym stylu są z pewnością uniwersalne jeśli chodzi o zastosowanie w charakterze fotografii biznesowych.       

Cena fotografii biznesowej - ile to kosztuje?

Cena sesji biznesowej uzależniona jest od kilku czynników. Jeśli pytasz fotografa ile to kosztuje, musisz wcześniej określić zakres sesji biznesowej jaki Cię interesuje.

Jeśli zdjęcia wykonujemy w siedzibie Twojej firmy, to koszt studia fotograficznego mamy z głowy. Sam koszt wynajmu również nie jest wysoki (średnio jest to 100PLN/h) a na terenie Krakowa mam możliwość fotografowania w kilku różnych obiektach. To praktyczne rozwiązanie, pozwalające na wykonanie fotografii biznesowych w dogodnych dla Ciebie warunkach.

Drugą kwestią wpływającą na koszt zdjęć biznesowych jest ilość zdjęć. W trakcie dwugodzinnej sesji wykonuję około 100- 200 ujęć. Już po sesji otrzymasz wgląd we wszystkie udane zdjęcia i z nich możesz wybrać interesujące Cię kadry. Wybrane zdjęcia zostaną poddane profesjonalnej postprodukcji a Ty otrzymasz gotowe ujęcia.

Do kosztów związanych z sesją biznesową czasem trzeba doliczyć jeszcze udział profesjonalnej wizażystki (80-150 PLN to średni koszt makijażu i układania fryzury), która przygotuje Cię do zdjęć. Aby obniżyć koszt fotografii biznesowej, warto umówić się na zdjęcia w kilku, kilkunasto, kilkudziesięciosobowych grupach. W takich sytuacjach możecie liczyć na atrakcyjne rabaty. Jeśli jednak chcesz, by fotograf poświęcił czas tylko Tobie, indywidualna sesja zdjęciowa jest najlepszym rozwiązaniem.        

Zdjęcia biznesowe – fotograf na sesję Kraków, Małopolska, Śląsk...

Zdjęcia biznesowe mogą być świetnym, w pełni użytecznym materiałem promocyjnym i wizerunkowym. Warto zatem wybrać takiego fotografa na sesję, który potrafi uchwycić w kadrze wszystko co stanowi o sile oddziaływania fotografii biznesowej. Charyzma, kompetencje i otwartość – te cechy są kluczowymi składowymi dobrego portretu biznesowego. Fotograf wybrany na sesję biznesową to nie tylko osoba odpowiedzialna za wykonanie ujęć. Z racji swego doświadczenia i kompetencji dobry fachowiec pomoże przygotować się do sesji, doradzi jak się ubrać, jakich kolorów użyć. Podpowie co wygląda najbardziej korzystnie na zdjęciach biznesowych, a czego lepiej unikać. Zdjęcia biznesowe mogą być naprawdę różne. Dobry fotograf pomoże więc również dobrać odpowiedni styl, a w tych ramach zadba dodatkowo o odpowiednie światło i scenerię.

Fotografia biznesowa Kraków

Jeśli interesuje Cię fotografia biznesowa a Kraków to miejsce w którym prowadzisz swój biznes, na sesję biznesową możemy umówić się niemal z dnia na dzień. Fotografuję głównie na terenie Małopolski i Śląska. Dojazd w inne miejsca również nie stanowi żadnego problemu. Skontaktuj się ze mną, opowiedz czym się zajmujesz i jaka fotografia biznesowa byłaby dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Szybko ustalimy szczegóły sesji i działamy!

Kontakt

Dariusz Kempny

info@dariuszkempny.pl

tel. (48) 503 950 939

Social media

FacebookLinkedIn | Instagram

Gdzie pracuję? 

Kraków... Małopolska... Polska

Fotografowałem m.in. w takich miejscach jak Kraków, Warszawa, Katowice, Zakopane, Gliwice, Rzeszów, Wieliczka, Zabrze, Bochnia, Tarnów, Nowy Sącz, Chrzanów, Bytom, Myślenice, Nowy Targ, Żywiec, Limanowa, Oświęcim, Brzesko, Bielsko- Biała, Jaworzno... 

Menu