fotografia wizerunkowa

Fotografia wizerunkowa

Fotografia wizerunkowa jak sama nazwa wskazuje ma na celu prezentację wizerunku. Jednak w tego typu fotografii nie chodzi wyłącznie o przedstawienie cech fizycznych. Celem fotografii wizerunkowej jest prezentacja fotografowanej osoby w szerszym ujęciu, pozwalającym na budowanie czytelnych dla odbiorcy komunikatów i skojarzeń. Klasyczny portret fotograficzny w klimacie biznesowym to jeden z przykładów jej zastosowania.

Fotografia wizerunkowa – portret profesjonalisty

Fotografia wizerunkowa wykorzystywana jest najczęściej w celach biznesowych. Profesjonalne zdjęcia są naszą osobistą wizytówką w popularnych serwisach społecznościowych, stronach WWW etc. Pozwalają zachować dobry poziom komunikacji wizerunkowej, uwiarygadniają nas i budują dobre wrażenie. Biznesowy portret fotograficzny prezentuje nie tylko wygląd i osobowość modela. Może być również źródłem informacji kim jest i czym się zajmuje osoba na zdjęciu.

Taki charakter miała sesja zdjęciowa jaką miałem przyjemność wykonać dla p. Justyny.

Fotografia wizerunkowa – sesja w Krakowie

Sesja odbyła się w studio fotograficznym w Krakowie. Zdjęcia z sesji zostały wykonane na jasnym i ciemnym tle i w dwóch różnych stylizacjach. Skupiliśmy się na wyważonych, harmonijnych ujęciach i tak powstała fotografia wizerunkowa zgodna z założonym wcześniej celem prezentacji – profesjonalnych portretach. Część zdjęć z sesji zostanie wykorzystana w charakterze profilowym, inne pojawią się w przygotowanym przez p. Justynę webinarium.

Sesja przebiegła w miłej atmosferze, co powyższe zdjęcia w pełni oddają. Atmosfera współpracy podczas sesji zdjęciowej jest bardzo ważna, ponieważ w dużym stopniu przekłada się na osiągane efekty. Z tego powodu indywidualna sesja zdjęciowa trwa kilkadziesiąt minut. Ten czas to nie tylko fotografowanie. Wcześniej trzeba jeszcze przygotować światło, wypracować korzystne ujęcia a w razie konieczności- dokonać niezbędnych poprawek.

W trakcie sesji zwykle jest trochę czasu na swobodny small talk, który pozwala pozbyć się stresu (akurat w tym przypadku nie było to konieczne) i wprowadza luźną atmosferę współpracy. Dzięki temu dowiedziałem się m.in. żeby we wrześniu trzymać się z dala od truskawek 🙂 Ale to już temat na inne rozważania…

Zapraszam również do obejrzenia męskiej sesji wizerunkowej, realizowanej w tym samym studio.