sesja w stylu casual

Sesja w stylu casual – możesz więcej!

Sesja w stylu casual to nieco inny wariant profesjonalnej sesji zdjęciowej. Można powiedzieć, że jest ona pośrednim rozwiązaniem między klasycznym a swobodnym, wciąż jednak eleganckim wizerunkiem biznesowym.

O wyglądzie na klasycznej sesji pisałem w poście Sesja zdjęciowa – jak się ubrać. Dziś skupię się na sesji w stylu casual, która choć mniej oficjalna, pozostaje wierna zasadom kreowania profesjonalnego wizerunku.

Sesja w stylu casual – co to takiego?

Styl casual zakłada mniej oficjalnego dystansu wynikającego ze stroju, jednak nadal z zachowaniem formalnej elegancji. To zdjęcia biznesowe na których możemy nie tylko wyeksponować swój indywidualizm, ale również zaprezentować bardziej przyjazne i otwarte oblicze.

sesja w stylu casual

Sesja w stylu casual dla Panów

Sesja w stylu casual dla Panów pozwala na większą swobodę. W tym stylu klasyczny krawat i marynarka przestają być obligatoryjne. Lepiej sprawdzi się lekka, sportowa marynarka lub kurtka, pod którą można włożyć koszulę w delikatny, jednokolorowy wzór, golf lub t-shirt. Równie dobrze może to być elegancka koszulka polo lub klasyczny kardigan.

Sesja w stylu casual dla Pań

Również Panie mogą wykazać się większą swobodą w ubiorze na sesję. Styl casual dopuszcza bowiem różne kombinacje spódnic, spodni, bluzek i koszul. Większa autonomia panuje także w kwestii kobiecych dodatków, w tej konwencji modna apaszka będzie z pewnością gustownym dopełnieniem stroju modelki.

Podobnie jak w przypadku klasycznej sesji wizerunkowej czy zdjęć w konwencji biznes lifestyle, także w sesjach casual’owych warto pamiętać, że wygląd określa to kim jesteśmy i co sobą reprezentujemy. Choć jej konwencja kojarzy się z bardziej swobodnym podejściem do wizerunku, nie powinieneś/aś naruszać granic elegancji. Dlatego podarte dżinsy, spódniczki mini, sportowe getry, wzorzyste t-shirty czy klapki nie będą dobrze widziane.

Zdjęcia w stylu casual – dla kogo?

Różnice między klasyczną sesją foto a sesją w stylu casual są wyraźne. Cech wspólnych również jest całkiem sporo. Wybór pomiędzy nimi powinien być podyktowany zarówno przeznaczeniem zdjęć, jak również sprawowaną funkcją czy profilem zawodowym.

Zdjęcia w stylu casual doskonale sprawdzą się chociażby w przypadku osób które prowadzą wykłady i szkolenia, pracują w biurach obsługi klienta i punktach informacyjnych. Takie zdjęcia chętnie publikowane są w PR’owych materiałach firmy. Świetnie nadają się również do prezentacji w serwisach społecznościowych typu LinkedIn, Goldenline czy Facebook. Można je wykorzystać wszędzie tam, gdzie wizerunek nie powinien tworzyć niepotrzebnego dystansu. Dobrym przykładem może być ta sesja dla Breakthrough.

Sesja w stylu casual zakładająca minimum elementów formalnych w wyglądzie, polecana jest w sytuacji, gdy przede wszystkim zależy nam na podkreśleniu indywidualizmu fotografowanej osoby. Choćby przedstawiciele bardziej kreatywnych zawodów z pewnością lepiej odnajdą się w takiej, mniej formalnej konwencji. Zdjęcia w stylu casual są idealną formą kreacji wizerunkowej dla artystów