zdjęcia profilowe

Zdjęcia profilowe

Zdjęcie profilowe

Zdjęcia profilowe to swego rodzaju wizytówka którą posługujemy się na profilach społecznościowych. Mimo niewielkich rozmiarów zdjęcie umieszczone w profilu Facebook, LinkedIn czy Twitter ma duże znaczenie. Zdjęcie profilowe w mediach społecznościowych powinno być czytelne i aktualne. Osoby odwiedzające Twój profil nie powinny mieć problemu z rozpoznaniem Cię na zdjęciu profilowym, ponieważ tylko wtedy zechcą podjąć kontakt.

Jeśli aktywnie korzystamy z profili społecznościowych, powinniśmy umieścić w nich dobre zdjęcie profilowe. Powodów jest kilka. Wszystko zależy od miejsca i celu publikacji, jednak przede wszystkim powinno być to po prostu dobre zdjęcie.

Zdjęcia biznesowe

Zdjęcie profilowe na Facebooku

Facebook najczęściej wykorzystywany jest do celów rozrywkowych, towarzyskich i komunikacyjnych, jednak posiada też ogromny potencjał komercyjny. Z uwagi na jego popularność, zdjęcie profilowe na Facebooku powinno być odpowiednie zarówno do prywatnej, jak również zawodowej komunikacji. Nigdy nie wiadomo kto i w jakim celu odwiedzi nasz profil. Przyjazna, uśmiechnięta fotografia umieszczona w profilu osobistym sprawi, że osoby szukające kontaktu z nami chętniej go podejmą.

zdjęcia profilowe

Zdjęcie profilowe na LinkedIn

Jeśli chodzi o zdjęcia profilowe wykorzystywane w mediach społecznościowych o profilu zawodowym, tu warto postawić na klasyczny, profesjonalny portret. Komunikacja w LinkedIn czy GoldenLine jest związana głównie z aktywnością zawodową. Warto zatem zdecydować się na taką fotografię profilową, która zostanie odebrana jako dobre, profesjonalne zdjęcie. Otwarta postawa, przyjazny wyraz twarzy, przemyślany ubiór, wszystko to jest wyrazem profesjonalizmu i kompetencji które za nami stoją.

Zdjęcie profilowe na Sympatia

Jeszcze inaczej powinno wyglądać zdjęcie na profilu towarzyskim czy portalu randkowym. W tym wypadku korzystamy z takich zdjęć, które zwrócą uwagę na naszą atrakcyjność wizualną, przyjazny charakter i otwartość w nawiązywaniu nowych znajomości. Zdjęcie profilowe na tego typu portalach powinno być jasne, a model/ modelka uśmiechnięci.

zdjęcie profilowe

Profesjonalne zdjęcie profilowe

Profesjonalne zdjęcie profilowe powinno być dostosowane do charakteru i miejsca publikacji. Fotografia posiada szereg środków które można efektywnie wykorzystać w komunikacji wizualnej. Jeśli skorzystamy z tej wiedzy, pomoże na to w osiągnięciu wyznaczonych celów.

Czy profesjonalne zdjęcie warto posiadać nawet wówczas, gdy z profili społecznościowych korzystamy tylko od czasu do czasu, głównie w celach rozrywkowych? Czy zwykłe zdjęcie ze smartfona nie będzie wystarczające? Oczywiście, że będzie.  Jednak im lepsze zdjęcie profilowe umieścimy, tym lepsza będzie jakość naszej komunikacji. Media społecznościowe służą budowaniu relacji międzyludzkich. Niektóre z nich mają wyłącznie charakter towarzyski, inne oparte są na relacjach zawodowych, światopoglądowych, gustach i upodobaniach. Jeśli zaczniemy budować je w sposób czytelny dla innych, możemy liczyć na wzajemność. Choćby dlatego warto mieć choćby jedno dobre zdjęcie.   

Gdzie zrobić dobre zdjęcie w Krakowie?

Zastanawisz się, gdzie zrobić dobre zdjęcie? Jeśli szukasz fotografa w Krakowie który wykona dla Ciebie profesjonalne zdjęcie, zapraszam do kontaktu. Chętnie porozmawiam o Twoich oczekiwaniach wizerunkowych i wykonam fotografie zgodnie z Twoimi potrzebami. Najbardziej praktycznym i zarazem ekonomicznym rozwiązaniem jest wykonanie kilku zdjęć, które wykorzystasz później w różnych miejscach.

Udostępnij ten artykuł na: