fbpx
zdjęcia do cv kraków

Zdjęcia do CV

Profesjonalne zdjęcia do CV

Profesjonalne zdjęcia do CV to użyteczny materiał wizerunkowy, który warto wykorzystać zarówno w działaniach rekrutacyjnych, jak również na portalach zawodowych typu LinkedIn czy Goldenline. Profesjonalne zdjęcia to świadome wzmacnianie własnego wizerunku, przydatne zwłaszcza na etapie budowania nowej ścieżki kariery, poszukiwania kontaktów czy nowego miejsca pracy.


„Profesjonalne zdjęcie do CV to szansa na wyróżnienie się”


Profesjonalne zdjęcie pozwoli wyróżnić się na tle innych. Dobra fotografia umieszczona obok listy kompetencji i dotychczasowych osiągnięć podkreśli Państwa profesjonalizm i poważne podejście. Dzięki temu można łatwiej zrealizować wyznaczone cele.

Zdjęcie do CV – dla kogo?

Zdjęcie do CV to propozycja dla osób rozwijających swoją karierę zawodową, aktywnie poszukujących nowych możliwości. Profesjonalne zdjęcia do CV świetnie sprawdzają się również w formie zdjęć umieszczonych w portalach społecznościowych i zawodowych typu Facebook, LinkedIn, Goldenline itd.

zdjęcia do cv

Jakie zdjęcie do CV jest najlepsze?

Jakie zdjęcie do CV jest najlepsze? Dobre zdjęcie powinno mieć profesjonalny charakter i cechy wpływające na jego pozytywny odbiór:

Naturalna kolorystyka
Profesjonalne zdjęcie do CV powinno przedstawiać fotografowaną osobę w naturalnej, pozbawionej kolorystycznych modyfikacji  formie. Błędem są czarno- białe i koloryzowane zdjęcia wizerunkowe. Zdjęcie do CV powinno być realistyczne. Nikt nie powinien mieć problemów z identyfikacją osoby widocznej na fotografii.

Dobrze skomponowany ubiór
Każda sesja zdjęciowa wiąże się z koniecznością przemyślenia stroju w jakim pojawimy się na planie, jak również skomponowania z nim odpowiednich dodatków. Warto pamiętać, że w tym wypadku mniej niemal zawsze znaczy więcej. Polecane są stonowane kolory, gładka faktura materiałów i nienachalne, dopełniające się tonacje.

Pozytywna mowa ciała
Pozytywna mowa ciała na zdjęciach do CV to bardzo istotny element przekazu jaki chcemy tworzyć wokół własnej osoby. Ustawienie całej sylwetki, układ ramion, ułożenie dłoni, odpowiednia mimika czy naturalny, niewymuszony uśmiech to zaledwie kilka punktów z długiej listy komunikatów niewerbalnych.

Plastyczne światło
Światło jest kluczowym elementem fotografii. To ono ma decydujący wpływ na charakter zdjecia. Jeśli chcemy by nasze zdjęcie  budziło pozytywne odczucia, światło powinno być miękkie i zrównoważone. Dobrze oświetlona twarz jest podstawowym parametrem każdego portretu biznesowego.

Przemyślana sceneria
Sceneria w jakiej wykonywane są zdjęcia do CV jest istotna, ponieważ powinna być wizualnie spójna z fotografowaną osobą. Otoczenie powinno dopełniać zdjęcie, podkreślać charakter sesji i budzić czytelne skojarzenia. Nie może w żadnym wypadku przeciążać zdjęcia, ani też odwracać uwagi od fotografowanej osoby.

Skupiony kadr
Zdjęcie do CV powinno prezentować przede wszystkim osobę. Obecność innych osób, zwierząt, lub elementów niezwiązanych z głównym tematem kadru osłabia skuteczność takiego zdjęcia i pozbawia je profesjonalnego charakteru. Proporcje kadru powinny być dobrane do formy i miejsca publikacji.

CV ze zdjęciem czy bez?

Wiele osób zastanawia się, czy warto umieścić zdjęcie w swoim CV. Niewykluczone, że już niedługo nie będzie w tej kwestii żadnego wyboru. Coraz więcej firm wymaga, by w CV znalazło się zdjęcie kandydata. Choć oczywiście nie można dyskryminować nikogo ani tym bardziej wymagać od niego ujawnienia wizerunku, w rzeczywistości zdjęcie w CV zwiększa nasze szanse. Zasadą dobrej komunikacji jest otwartość i firma oferująca zatrudnienie potrafi to docenić.

Ponadto dzięki ciekawej formie graficznej, a więc również zdjęciu, CV przyciąga wzrok i wzbudza zainteresowanie. Pierwszy kontakt rekrutera z Państwa CV jest często tym decydującym. Zdjęcie w CV oczywiście nie zapewni zdobycia wymarzonej pracy i nie jest ważniejsze od listy posiadanych kompetencji. Jednak w pierwszej kolejności otrzymujemy oceny za styl, a ten można poprawić dzięki dobrej, profesjonalnej prezentacji.

Jak się ubrać do zdjęcia do CV?

Jak należy się ubrać do zdjęcia do CV? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – zgodnie z celem jaki sobie wyznaczyliśmy. Jednym słowem, powinniśmy dostosować charakter zdjęć do konkretnych wymogów. Aplikując na stanowisko w banku czy korporacji, zdjęcie w CV powinno być dostosowane do standardów i dress code firmy. Osoba odpowiedzialna za rekrutację z pewnością zauważy, że dobrze rozumiemy istotę i wartości firmy dla której chcemy pracować. W ten sposób nasze szanse automatycznie wzrosną. 

Na etapie planowania sesji zdjęciowej trudno jest określić jakich konkretnie zdjęć będziemy potrzebować. Choćby dlatego sesja zdjęciowa do CV nie powinna być ograniczona do jednego tylko zdjęcia lub typu zdjęć. Warto wykorzystać taką sesję do wykonania pakietu zdjęć „na każdą okazję”, z których możemy korzystać w różnych okolicznościach. Dobrym przykładem jest ta indywidualna sesja zdjeciowa, w trakcie której powstały trzy typy zdjęć.

Zdjęcie do CV – z uśmiechem czy bez?

Czy na zdjęciu do CV powinniśmy się uśmiechać? A dlaczego nie?! Jeśli uśmiech uznajemy za swój atut, to uśmiech na zdjęciach w CV z pewnością dostarczy nam dodatkowych punktów. Należy jednak pamiętać, by zachować zdrowy umiar w eksponowaniu go na zdjęciach. Rekruter najczęściej nie zna nas osobiście i patrząc na zdjęcie roześmianej od ucha do ucha osoby może odnieść mylne wrażenie. Zdjęcie w CV ma nas prezentować w profesjonalny sposób i na tym najbardziej powinno nam w tym momencie zależeć.

Zdjęcia do CV Kraków

Jeśli interesują Państwa zdjęcia do CV, sesja zdjęciowa w Krakowie może być zorganizowana niemal z dnia na dzień. Zachęcam do kontaktu i ustalenia szczegółów.

Zapraszam do współpracy   

Udostępnij ten artykuł na: