zdjęcia na linkedin

Zdjęcia na LinkedIn

Stale rosnąca popularność social mediów i równoległy do niej dynamiczny rozwój portali zawodowych spowodowały ogromne zapotrzebowanie na profesjonalne fotografie biznesowe. Zdjęcia na LinkedIn to obok zdjęć do CV najbardziej pożądany aktualnie rodzaj fotografii biznesowej.

LinkedIn – fenomen w świecie biznesu

Pośród wielu portali o charakterze biznesowym najbardziej znany jest oczywiście LinkedIn. Za jego siłą przemawiają liczby. Będący obecnie własnością giganta z Redmond portal dostępny jest w 22 językach i zrzesza ponad 740 milionów użytkowników z przeszło 200 krajów. Imponujące, nieprawdaż?

Ponadto w odróżnieniu od innych social mediów LinkedIn przez lata zdołał wypracować sobie charakter portalu łączącego sznyt biznesowy z najlepszymi cechami mediów społecznościowych. Dzięki temu tak chętnie współtworzony jest przez osoby aktywne zawodowo, stale szukające nowych kontaktów i możliwości. W odróżnieniu od rozrywkowego Facebooka czy obrazkowego Instagrama, na LinkedIn dzieją się poważne rzeczy. Choćby dlatego warto prezentować tam dobre zdjęcie profilowe.

Profesjonalne zdjęcia na LinkedIn – dlaczego są tak ważne?

Dlaczego profesjonalne zdjęcia na LinkedIn są tak ważne? Choćby dlatego, że dzięki nim możemy zaprezentować się w korzystny, a zarazem profesjonalny sposób. W kontaktach biznesowych tzw. pierwszemu wrażeniu przypisywane jest duże znaczenie. Również dlatego, że „drugie wrażenie” nie istnieje. Im bardziej profesjonalnie traktujesz swój wizerunek, tym lepiej będziesz postrzegana/y przez innych profesjonalistów. A to klucz do nawiązania trwałych, wartościowych relacji biznesowych.

Nic dziwnego że amatorskie zdjęcia z telefonu w profilach LinkedIn są coraz rzadziej spotykane. To miejsce dla profesjonalistów, a zatem profesjonalna fotografia biznesowa jest koniecznym wymogiem.

Zdjęcia na LinkedIn – sesja w Krakowie

Poniżej kilka zdjęć z sesji biznesowej jaką miałem przyjemność wykonać w Krakowie dla p. Adama. Istotą tej indywidualnej sesji zdjęciowej było stworzenie kilku portretów w klasycznie biznesowym, ale również eleganckim, casual’owym stylu. Zdjęcia wykonywaliśmy na jednolitym, ciemnym tle, jak w przypadku większości męskich portretów biznesowych.

Inne zdjęcia na LinkedIn mojego autorstwa możesz obejrzeć w portfolio.

Sesja na LinkedIn

Jeśli jesteś zainteresowana/y profesjonalną sesją zdjęciową, potrzebujesz zdjęć na LinkedIn czy do CV to zapraszam do kontaktu. Sesje zdjęciowe wykonuję w studio w Krakowie. Mogę również dojechać do siedziby Twojej firmy. Stwórzmy razem profesjonalne zdjęcia biznesowe!

Zapraszam również do obejrzenia efektów sesji zdjęciowej dla Daniela – naukowca z jednego z krakowskich uniwersytetów.