Zdjęcia biznesowe

Świadome kreowanie wizerunku firmy

Profesjonalne zdjęcia biznesowe

Profesjonalne zdjęcia biznesowe w ostatnim czasie szczególnie mocno zyskały na znaczeniu. Popularność fotografii biznesowej uzasadniona jest zmianami, jakie zaszły w sferze świadomości. W ciągu ostatnich 10 lat rynek produktów i usług uległ gruntownej transformacji. Wzrost popularności nowych mediów, ich powszechność i szerokie możliwości dostępne na wyciągnięcie ręki, otworzył przed przedsiębiorcami nowe perspektywy. Zmusiły ich również do podjęcia zupełnie nowych działań. Firmowe blogi, aktywność w serwisach społecznościowych, walka o jak najlepszą pozycję w wyszukiwarkach, wszystko to jest dziś koniecznym wymogiem istnienia. Tym samym sukces firmy stał się składową świadomego działania na wielu różnych polach. Zdjęcia biznesowe mają w tym swój ogromny udział.  

Współczesna fotografia biznesowa jest materią, w której oprócz kwestii technicznych coraz większą rolę odgrywa komunikacja wizerunkowa, a zatem wiedza o podłożu psychologicznym. Zdjęcie biznesowe przestaje być zwykłym portretem, a staje się zbiorem komunikatów dla odbiorcy.  

Zdjęcia biznesowe

Pomysły na zdjęcia biznesowe  

Profesjonalne zdjęcia biznesowe kojarzone są najczęściej jako nudne fotografie dobrze ubranych osób, wykonane na jednolitym tle. Tymczasem jest to tylko mały kawałek tortu, w dodatku jeden z najbardziej powszechnych sposobów prezentacji. W tym obszarze można wykazać się naprawdę olbrzymią kreatywnością. Fotograf biznesowy planujący z Wami charakter i klimat sesji ma do dyspozycji kilka środków wyrazu, wpływających na efekt finalny. 

Pierwszym z nich jest wybór odpowiedniego miejsca czy scenerii, w której zostaną wykonane zdjęcia. Najczęściej są to przestrzenie, w których jesteśmy aktywni zawodowo. Taki "skrót wizerunkowy" jest niezwykle skutecznym zabiegiem. Jeśli prowadzimy restaurację, salon piękności czy klub fitness, warto wykonać zdjęcia w otoczeniu charakterystycznych elementów wystroju, czy wyposażenia. Zdjęcia biznesowe wykonane dla lokalnej firmy transportowej będą mieć większą siłę oddziaływania, jeśli zamiast fotografii przed ekranem komputera  (nawet jeśli logistyka jest kluczowa w tego rodzaju działalności) wykonamy zdjęcia np. przy samochodzie firmowym.       

Drugim środkiem wyrazu, istotnym w kontekście zdjęć biznesowych jest przemyślana stylizacja. Tu również warto zastanowić się, jaki rodzaj komunikatu chcemy wysłać odbiorcy. Jeśli prowadzimy biuro rachunkowe, najlepiej postawić na klasyczny, uporządkowany styl. Osoba prowadząca przedszkole może pozwolić sobie na nieco więcej fantazji w kwestii stroju i kolorów, zwłaszcza jeśli jest to zgodne z np. twórczym profilem placówki.    

Trzecim choć niewykluczone, że najważniejszym elementem jest ciekawy pomysł na zdjęcia. W tym zakresie najwięcej zależy od fotografa, aczkolwiek przygotowując koncept sesji, lubię podeprzeć się informacjami i wytycznymi od klienta. Do tego dokładam swoją wizję, korzystając z odpowiedniego światła, czasem efektów specjalnych na planie zdjęciowym, czy w końcu cyfrowej postprodukcji. Pomysłowe zdjęcie przykuwa uwagę i na dłużej zapada w pamięć. Można wymyślić ciekawe, kreatywne kadry nawet w tematach pozornie skazanych na formalizm, jak choćby fotografia korporacyjna.       

Zdjęcia biznesowe

Kreowanie wizerunku firmy poprzez zdjęcia biznesowe

Kreowanie wizerunku firmy jest jednym z najbardziej istotnych działań podejmowanych w obszarze marketingu. To olbrzymie pole do zagospodarowania dla wszystkich podmiotów gospodarczych, bez względu na profil i skalę prowadzonej działalności.  Wystarczy, że Twoja firma obecna jest w internecie za sprawą strony www, bloga czy social media. Już samo to jest wystarczającym powodem, by regularnie wzmacniać swoją komunikację wizerunkową za sprawą dobrych zdjęć biznesowych. Regularność w obszarze działań marketingowych jest kluczem do sukcesu. W czasach gdy informacje mają krótki "termin ważności", przekaz powinien być systematyczny i spójny. Najlepiej widać to na przykładzie social mediów, w których najbardziej skuteczne działania związane są z ich powtarzalnością.        

Dobre zdjęcia biznesowe mogą w dużym stopniu przyczynić się do wzrostu zainteresowania Twoją działalnością. Mam na myśli nie tylko oficjalne portrety biznesowe czy okazjonalne sesje firmowe, ale również zdjęcia z imprez firmowych, czy nawet lifestyle'owe kadry z codziennego życia firmy. Żyjemy w epoce obrazkowej, warto o tym pamiętać.    

Zdjęcia biznesowe Kraków

Jako fotograf z Krakowa większość zdjęć biznesowych realizuję na terenie Małopolski. Dojazd w inne miejsca również nie stanowi problemu. Jeśli potrzebujesz dobrych zdjęć, jestem do Twojej dyspozycji.

Sesja zdjęciowa — wycena

Prześlij podstawowe informacje:

Wysyłam

W ciągu 24 godzin otrzymasz wycenę wraz z najważniejszymi informacjami. Do zobaczenia!

Zdjęcia z sesji biznesowych

Kontakt

Dariusz Kempny

info@dariuszkempny.pl

tel. (48) 503 950 939

Gdzie pracuję? 

Kraków... Małopolska... Polska

Fotografowałem m.in. w takich miejscach jak Kraków, Warszawa, Katowice, Zakopane, Gliwice, Rzeszów, Wieliczka, Zabrze, Bochnia, Tarnów, Nowy Sącz, Chrzanów, Bytom, Myślenice, Nowy Targ, Żywiec, Limanowa, Oświęcim, Brzesko, Bielsko- Biała, Jaworzno... 

Menu