fbpx
fotografia korporacyjna

Fotografia korporacyjna – charakterystyka zdjęć korporacyjnych

Fotografia korporacyjna jest istotnym narzędziem prezentowania firmy i marki. Korporacyjne sesje zdjęciowe są wpisane w strategie świadomego budowania PR i działań marketingowych. W zależności od priorytetów wizerunkowych styl fotografii korporacyjnych może przybierać różną formę. Zdjęcia korporacyjne mogą być zarówno indywidualnymi portretami o formalnym charakterze, jak również prezentować szeroki zespół w nowoczesny, pozytywny sposób.

Głównym celem jaki stawia przed sobą profesjonalna fotografia korporacyjna jest wzmocnienie wizerunku firmy i marki, jak również nadanie mu spójnego wymiaru.

Profesjonalna fotografia korporacyjna

Fotografia korporacyjna nadaje jednolitego tonu tożsamości firmy. Dzięki świadomie kształtowanemu wizerunkowi staje się ona bardziej wyrazista w swym przekazie i wartościach. Zdjęcia korporacyjne to zarówno portrety pracowników, ujęcia zespołowe, fotografia imprez i wydarzeń firmowych, a nawet zdjęcia produktów i usług. Są one wykorzystywane przez firmy w materiałach elektronicznych- stronach, blogach, profilach społecznościowych, jak również materiałach drukowanych- broszurach, reklamach, ulotkach. Zdjęcia korporacyjne pojawiają się w raportach, chętnie wykorzystują je działy HR. Profesjonalne zdjęcia korporacyjne prezentują jakość i standardy firmowe.

fotografia korporacyjna

Portrety pracowników pracujących w korporacjach

Portrety pracowników w fotografii korporacyjnej są doskonałym sposobem na prezentację siły marki i zbiorowego potencjału całej firmy. Dlatego szczególnie istotne jest tutaj osiągnięcie efektu spójnego, mocnego wizerunku. To jeden z powodów dla których portrety pracowników w fotografii korporacyjnej wykonywane są najczęściej w ujednoliconych warunkach. Najbardziej powszechną formą są zdjęcia korporacyjne na jednolitym tle, z zachowaniem zasad firmowego dress code’u, tego samego schematu oświetlenia i proporcji kadru. Tak uniwersalne zdjęcia biznesowe pozwalają na wykorzystanie ich we wszelkich działaniach marketingowych. Stanowi równocześnie użyteczny materiał do celów komunikacji wewnętrznej.

Czym cechują się zdjęcia korporacyjne?

Zdjęcia korporacyjne to prezentacja potencjału firmy w ujęciu zbiorowym. Warto jednak zadbać o to, by zbiorowość ta prezentowała się w pozytywny i naturalny sposób. Siłą wszelkich zdjęć biznesowych jest tworzenie dobrego wrażenia. Profesjonalne zdjęcia biznesowe to poszukiwanie kompromisu między mocnym wizerunkiem a otwartą, budzącą sympatię postawą. Także zdjęcia korporacyjne, mimo swego zuniformizowanego charakteru powinny wzbudzać u odbiorców wrażenia, z którymi zechcą się oni utożsamiać.

fotografia korporacyjna kraków

Jak wygląda korporacyjna sesja zdjęciowa?

Oferuję wykonanie sesji zdjęciowej o charakterze korporacyjnym dla Twojej firmy lub marki. W trakcie sesji stworzymy profesjonalne zdjęcia korporacyjne w stylistyce najbardziej odpowiadającej Twoim potrzebom wizerunkowym. Pomogę Tobie i Twoim pracownikom zarówno w przygotowaniu do sesji, jak również podczas samego planu zdjęciowego tak, by efektywnie wykorzystać czas przeznaczony na zdjęcia.

Sesję zdjęciową mogę wykonać w siedzibie Twojej firmy, wykorzystując sprzęt mobilny taki jak oświetlenie czy tła. Dzięki temu organizacja nawet wieloosobowego planu zdjęciowego będzie optymalnym rozwiązaniem. W sesji może również wziąć udział profesjonalna wizażystka, co z pewnością wpłynie pozytywnie na zdjęcia.

Fotografia korporacyjna Kraków

Fotografia korporacyjna Kraków to profesjonalne sesje zdjęciowe dla dużych firm, dla których spójny wizerunek jest ważnym elementem strategii marketingowej. Fotografia korporacyjna konsoliduje i wzmacnia oblicze firmy, podkreśla profesjonalizm i reprezentowane przez nią wartości. Zdjęcia korporacyjne to tradycyjna forma budowania profesjonalnego wizerunku.

Umiejętność aktywnego zarządzania wizerunkiem, dostosowywania go do aktualnych wymogów sprawia, że firma zyskuje status nowoczesnej, kreatywnej, pełnej energii i zawsze gotowej by iść z duchem czasu. Ważne jest, by firma była dobrze postrzegana przez klientów, partnerów biznesowych, media a nawet konkurencję. Dzięki dobrej kreacji wizerunkowej łatwiej jest zbudować zaufanie i osiągnąć mocną pozycję na rynku. Pozytywny wizerunek firmy sprawia, że ludzie chcą dla niej pracować.

Wszędzie tam, gdzie wykorzystujemy zdjęcia do celów promocji, rekrutacji czy komunikacji wizerunkowej, profesjonalne fotografie poprawią skuteczność naszych działań.

zdjęcia korporacyjne kraków

Fotografia korporacyjna – zdjęcia profesjonalistów

Często uważa się, że fotografia korporacyjna ze względu na swój specyficzny charakter pozbawia osoby fotografowane indywidualnych cech i spłaszcza ich kompetencje. Takie pojmowanie wynika z błędnego rozumienia filozofii dużych firm, których potencjał jest w dużej mierze sumą wartości zbiorowej. Fotografia korporacyjna poprzez ujednolicenie wizerunkowego przekazu – zdjęcia wykonywane w tych samych warunkach, z określonym dress code’m, zgodne z wartościami i filozofią firmy – dąży do wzmocnienia jego siły, nadania mu spójnego, wyrazistego oblicza. Zdjęcia korporacyjne ułatwiają zrozumienie struktury organizacyjnej i hierarchiczności, co w odniesieniu do dużych firm ma pozytywny wpływ na jakość komunikacji.

Zdjęcia dla korporacji Kraków i Małopolska

Firmy z Krakowa i Małopolski przykładające wagę do swojego wizerunku regularnie korzystają z usług fotografa. Zdjęcia biznesowe które prezentują Państwo w materiałach, publikacjach i mediach zawsze powinny być aktualne. Zalecam by przynajmniej raz na trzy lata wykonać sesję dla wszystkich pracowników firmy. Pozwoli to na aktywne wykorzystanie potencjału wizerunkowego do sprawnej komunikacji biznesowej.

Zdjęcia biznesowe to oczywiście nie jedyny czynnik decydujący o pozytywnym wizerunku firmy. Ich rola jest jednak istotna, ponieważ odpowiadają za tworzenie pierwszego wrażenia. Odbiorca zainteresowany firmą zwraca na nie uwagę w pierwszej kolejności. Warto to wykorzystać. Fotografia korporacyjna Kraków pozwala na wykorzystanie walorów wizerunkowych zgodnie ze współczesnymi standardami.

Fotografia korporacyjna – sesja w Krakowie

Sesje korporacyjne w Krakowie wykonuję zwykle dla kilkudziesięcioosobowych grup pracowników. Dlatego rekomenduję, by taka wieloosobowa sesja zdjęciowa mogła być zorganizowana w siedzibie Państwa firmy. Rozwiązanie to umożliwi sprawną realizację planu zdjęciowego, nie zakłócając codziennej pracy firmy. Organizacja sesji w siedzibie korporacji jest możliwa dzięki mobilnemu sprzętowi, pozwalającemu na aranżację warunków zbliżonych do tych panujących w studio fotograficznym. Oświetlenie, tła, sprzęt fotograficzny, wszystko to pozwala na wykonanie profesjonalnych zdjęć w każdych warunkach.

Korporacyjna sesja zdjęciowa w Krakowie

Jeśli interesuje Cię sesja zdjęciowa w Krakowie dla Ciebie i Twoich pracowników, zapraszam do kontaktu. Po zapoznaniu się z Twoimi priorytetami wizerunkowymi wspólnie ustalimy plan działania, w ramach którego stworzymy profesjonalne zdjęcia biznesowe .

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go dla innych: