sesja biznesowa

Sesja biznesowa

Sesja biznesowa dla pracowników firmy to część strategii wizerunkowej. Zdjęcia z sesji biznesowych są jednym z głównych narzędzi kształtowania wizerunku, lub budowania go od podstaw. Fotografie publikowane na stronie internetowej, kanałach społecznościowych, reklamie czy w mediach mają istotny wpływ na postrzeganie firmy przez klientów i otoczenie biznesowe.

Popularność sesji biznesowych bierze się ze zmian w podejściu do biznesu i komunikacji. W głównej mierze dynamicznego rozwoju nowych mediów i Internetu. Profesjonalne sesje foto będąca niegdyś przywilejem największych przedstawicieli świata biznesu, dziś są powszechnym i ogólnie dostępnym narzędziem komunikacji wizerunkowej, budowania PR i strategii marketingowych firm.

Sesja biznesowa – chodzi nie tylko o wygląd zewnętrzny

Profesjonalna sesja biznesowa to zdjęcia tworzone pod kątem określonych potrzeb wizerunkowych. Fotografie z sesji mają zaprezentować osoby pracujące dla firmy w profesjonalny sposób. Jednak nie tylko o wygląd zewnętrzny tutaj chodzi. Zdjęcia z sesji są dla odbiorcy zbiorem dodatkowych informacji o firmie, jej filozofii i reprezentowanych wartościach. Właśnie dlatego powinny być spójne z profilem firmy.

Fotograf wykonujący sesje biznesowe dysponuje wiedzą, doświadczeniem i środkami umożliwiającymi wykonanie zdjęć w różnym stylu i estetyce. Dlatego tak ważne jest, by przed sesją przedstawić priorytety wizerunkowe, omówić pomysły na zdjęcia i z dostępnych możliwości wybrać najbardziej adekwatne rozwiązania. Dzięki temu zdjęcia będą spójne z wizerunkiem firmy, co pozwoli w pełni korzystać z ich marketingowego potencjału.

sesja biznesowa kraków

Profesjonalna sesja foto – kto powinien się na nią zdecydować?

Profesjonalna sesja biznesowa to propozycja dla firm i osób chcących wykorzystać możliwości nowoczesnej komunikacji biznesowej. Dotyczy to każdej firmy lub marki osobistej, bez podziału na branże, zakres i skalę działalności. Korzyści z profesjonalnego wizerunku może czerpać zarówno osoba prowadząca lokalną działalność gospodarczą, jak również korporacja o globalnym zasięgu. Prezes zarządu, pracownik IT, trener personalny, czy absolwent szukający pierwszej pracy, każdy z nich powinien posiadać przynajmniej kilka profesjonalnych zdjęć.

Sesja biznesowa pozwala na wykonanie pakietu takich zdjęć, które przydadzą się nam w różnych sytuacjach. Nigdy nie wiadomo, jakich zdjęć będziemy w danym momencie potrzebować, dlatego warto posiadać kilka portretów biznesowych w różnych stylizacjach, zdjęcia profilowe czy sytuacyjne. Pozwoli to swobodnie zarządzać własnym wizerunkiem i na pewien czas oszczędzi wizyty w studio fotograficznym.

Co daje sesja biznesowa – 10 korzyści

Jakie korzyści daje sesja biznesowa? Oto najważniejsze z nich:

 1. Zdjęcia tworzą tzw. pierwsze wrażenie, które w sposób trwały przekłada się na opinię na temat osoby lub firmy.
 2. Zdjęcia pomagają w budowaniu profesjonalnego, nowoczesnego wizerunku firmy.
 3. Zdjęcia usprawniają komunikację wewnętrzną i zewnętrzną.
 4. Zdjęcia są przydatne w mediach społecznościowych. Przyciągają uwagę i zwiększają zaangażowanie.
 5. Zdjęcia pomagają zbudować spójny i wiarygodny obraz organizacji.
 6. Zdjęcia są niezbędne do działań z zakresu marketingu i HR.
 7. Zdjęcia pomagają wyróżnić się w dzisiejszym, konkurencyjnym środowisku biznesowym.
 8. Zdjęcia są dobrym sposobem na zaangażowanie pracowników i budowanie relacji.
 9. Zdjęcia to inwestycja w rozwój firmy, zwiększenie zysków i pozycji na rynku.
 10. Zdjęcia są najtańszą formą reklamy, pracującą na korzyść firmy przez 365 dni w roku.

Rola zdjęć z sesji biznesowej w komunikacji

W czasach gdy kontakty biznesowe przeniosły się w dużej mierze do Internetu, profesjonalne zdjęcia zyskały status osobistych wizytówek. Osoby poszukujące nowych kontaktów, klienci i partnerzy biznesowi doceniają taką otwartą formę komunikacji. Profesjonalne zdjęcia z sesji biznesowej znoszą pierwszą barierę wynikającą z kontaktu zdalnego. Są też zachętą do podjęcia kontaktu w rzeczywistości. Znacznie łatwiej jest zaufać komuś, kogo możemy zobaczyć.

Profesjonalna sesja biznesowa to połączenie biznesowego charakteru z indywidualnymi cechami wyglądu i osobowości. Sesja biznesowa pomoże zaprezentować nie tylko mocne strony wyglądu, ale również podkreśli styl, profesjonalizm, charyzmę, otwartość i pozytywną energię. Sumą tych cech jest wizerunek profesjonalisty, będący najlepszą wizytówką w kontaktach biznesowych.

zdjęcia dla firm w krakowie

Klasyczna czy nowoczesna? Jaka sesja biznesowa będzie lepsza?

Zdjęcia z sesji biznesowej są jednym z najtańszych i jednocześnie najbardziej skutecznych sposobów kształtowania wizerunku. Przekaz płynący ze zdjęć biznesowych to informacje dla klientów i partnerów biznesowych kim jesteśmy i co sobą reprezentujemy.

Największą popularnością cieszą się klasyczne sesje biznesowe. Dzięki nim możemy zaprezentować osoby reprezentujące firmę zgodnie z obowiązującym od lat kanonem wizerunku w biznesie. Klasyczna sesja biznesowa kojarzy się z profesjonalizmem i dobrym gustem. Na takie sesje najczęściej decydują się:

 • szefowie firm
 • prawnicy
 • lekarze
 • finansiści
 • menadżerowie
 • przedstawiciele handlowi
 • agenci ubezpieczeniowi

W ostatnich latach szczególną popularność zyskały sesje biznesowe w stylu casual. Taka przyjazna, otwarta, pozbawiona dystansu komunikacja wizerunkowa podkreśla niezależność i swobodę. Pozytywne, naturalne ujęcia tworzą wrażenia, z którymi odbiorca chce się utożsamiać. Ten rodzaj sesji to propozycja, z której chętnie korzystają:

 • artyści i twórcy
 • dziennikarze
 • psycholodzy
 • trenerzy personalni
 • pracownicy IT
 • osoby poszukujące pracy

Nie ma tu oczywiście żadnych sztywnych reguł. Każda sesja biznesowa to okazja do wykonania różnego typu zdjęć, od formalnych po luźniejsze. Moi klienci bardzo chętnie korzystają z tej sposobności.

Gdzie wykorzystać zdjęcia z sesji biznesowej?

Przekrojowy materiał zdjęciowy z sesji biznesowej można w efektywny sposób wykorzystać w działaniach promocyjnych. Najbardziej popularne obszary eksploatacji to:

 • firmowa strona www – zakładki prezentujące zarząd i pracowników firmy, hierarchię, strukturę organizacyjną
 • blog firmowy – ilustracje postów eksperckich
 • profile social media Facebook, Linked In – zdjęcia profilowe, ilustracje wpisów, rolek i relacji
 • materiały marketingowe – reklamy, kalendarze, foldery
 • e-booki – ilustracje, oprawa graficzna
 • publikacje medialne – wywiady, artykuły sponsorowane, reklamy
 • wewnętrzne raporty firmowe
 • komunikacja wewnętrzna – identyfikatory, holdery

Ponadto zdjęcia z sesji biznesowych wykorzystywane są chętnie przez osoby szukające pracy w dokumentach rekrutacyjnych.

Jak przygotować się do sesji biznesowej?

Aby dobrze przygotować się do sesji biznesowej, najlepiej omówić z fotografem cały plan działania. Dzięki temu zyskamy więcej informacji, które pozwolą nam przygotować się do zdjęć w bardziej świadomy sposób. Sesje biznesowe to w dużej mierze podążanie przetartymi szlakami. Warto wykorzystać doświadczenie fotografa biznesowego i wziąć pod uwagę jego wskazówki dotyczące makijażu, fryzury, ubioru i dodatków. Trzeba również pamiętać, by przed sesją dobrze się wyspać i zarezerwować na zdjęcia odpowiednią ilość czasu. Pozytywne nastawienie do zdjęć to gwarancja udanej współpracy.

Na moim blogu mogą Państwo znaleźć kilka wpisów, które pomogą w przygotowaniach.

Sesja biznesowa – jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach z sesji biznesowej? Wspomniane już pozytywne nastawienie, otwartość i naturalność to podstawa sukcesu. Warto jednocześnie pamiętać, że rolą fotografa jest przedstawienie modela/ modelki w atrakcyjny sposób. Brak doświadczenia w pozowaniu, czy przekonanie o własnej niefotogeniczności (zwykle mylne) są zupełnie naturalne. W takich sytuacjach warto po prostu zaufać fotografowi, który postara się wydobyć z nas najlepsze cechy.

Gdzie zrobić sesję biznesową?

Gdzie najlepiej zrobić sesję biznesową? Wybór miejsca zależy od charakteru zdjęć, dostępnych możliwości i kwestii natury organizacyjnej. Cztery najbardziej popularne opcje w mojej ofercie to:

 • sesja biznesowa w siedzibie firmy
 • sesja biznesowa w studio w Krakowie
 • sesja biznesowa w plenerze
 • sesja biznesowa coworkingowa

Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z tych rozwiązań.

Sesja biznesowa w siedzibie firmy

Najczęściej praktykowanym rozwiązaniem (zwłaszcza w przypadku sesji wieloosobowych) są zdjęcia w siedzibie firmy. Sesja biznesowa w siedzibie pozwala na wykonanie zdjęć indywidualnych jak również zespołowych. Takie rozwiązanie jest wygodne dla pracowników i nie zaburza codziennego rytmu pracy firmy.

Zaletą sesji w siedzibie firmy jest możliwość wykonania różnego typu zdjęć. Począwszy od uniwersalnych ujęć na jednolitym tle (ściany lub specjalnej ścianki fotograficznej), po zdjęcia sytuacyjne pokazujące osoby w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Dodatkowo fotograf może wykonać zdjęcia siedziby firmowej czy elementów brandingowych, które również warto wykorzystać w późniejszych działaniach marketingowych.

Sesja biznesowa w studio

Drugim rozwiązaniem w przypadku sesji biznesowej są zdjęcia w studio. Sesje studyjne realizowane są najczęściej dla osób indywidualnych lub mniejszych grup zorganizowanych. Sesja biznesowa w studio wiąże się z koniecznością dojazdu (studio mieści się w centrum Krakowa).

W tym wypadku mam możliwość wykonania ujęć na jednolitym, jednokolorowym tle (z opcją wyboru koloru). Zdjęcia w studio pozwalają na większą kontrolę światła, dzięki czemu możemy popracować nad bardziej kreatywnymi portretami. Zdjęcia w studyjnym stylu są z pewnością najbardziej uniwersalną formą fotografii biznesowych.

Biznesowa sesja w plenerze

Kolejnym pomysłem na realizację sesji biznesowej są zdjęcia plenerowe. Wykonujemy je najczęściej w przestrzeni miejskiej, jak również w nieco bardziej subtelnym otoczeniu przyrody.

Atutem sesji biznesowej w plenerze jest możliwość wykonania zdjęć w ciekawych przestrzeniach, wykorzystania walorów światła naturalnego, jak również sam efekt w postaci nieszablonowych zdjęć.

Sesja coworkingowa

Sesja biznesowa w nowoczesnym biurze czy sali konferencyjnej nie jest zarezerwowana wyłącznie dla firm posiadających efektowne siedziby. Z pomocą przychodzi opcja sesji coworkingowej.

Przestrzeń coworkingowa, czyli inaczej „biuro na godziny” to szansa na wykonanie klasycznych zdjęć portretowych i sytuacyjnych, jeśli zdjęcia w siedzibie firmowej są z określonych względów niemożliwe. Przestrzenie coworkingowe są z reguły neutralne, więc ich wykorzystanie do sesji biznesowej nie jest problemem.

Ile kosztuje sesja biznesowa?

Każda sesja biznesowa uwzględnia wiele zmiennych, takich jak ilość osób, ilość zdjęć, charakter ujęć, pola eksploatacji itd. Każda sesja biznesowa wymaga więc indywidualnej wyceny w oparciu o dane przekazane przez klienta.

Jeśli są Państwo zainteresowani przygotowaniem indywidualnego kosztorysu sesji dla Państwa firmy, zapraszam na stronę Sesja firmowa.

Sesja biznesowa – Kraków, Małopolska, Śląsk

Jeśli interesuje Państwa profesjonalna sesja biznesowa w Krakowie, na zdjęcia możemy umówić się niemal z dnia na dzień. Fotografuję głównie na terenie Małopolski i Śląska. Dojazd w inne miejsca również nie stanowi żadnego problemu. Zachęcam do kontaktu w trakcie którego porozmawiamy o Państwa potrzebach wizerunkowych, ustalimy plan działania i szczegóły sesji.

Sesja biznesowa dla Państwa firmy

Państwa firma potrzebuje profesjonalnych zdjęć na stronę internetową i kanały social media?

Zapraszam do kontaktu. Chętnie wykonam profesjonalne zdjęcia promujące Państwa biznes.

fotografia biznesowa kraków