wizerunek firmy

Wizerunek firmy – 10 powodów dla których potrzebujesz profesjonalnych zdjęć

Wizerunek firmy to jeden z najważniejszych elementów decydujących o postrzeganiu jej przez klientów, otoczenie biznesowe i firmy konkurencyjne. Na dobrze ukształtowanym wizerunku może opierać się sprawny marketing i efektywny PR. Jeśli chcemy działać skutecznie, warto poważnie podejść do zagadnień związanych z komunikacją wizerunkową.

Jednym z najlepszych narzędzi do kształtowania i zarządzania wizerunkiem firmy są zdjęcia biznesowe prezentowane na stronie internetowej czy w mediach społecznościowych.

10 powodów dla których potrzebujesz profesjonalnych zdjęć

Gdy ktoś szuka rozwiązania swoich problemów, trafia na strony różnych firm. Już na tym etapie dajesz się poznać. Od tego co sobą prezentujesz zależy jak będziesz odbierany. Jeśli Twój odbiorca zobaczy pozytywnego, otwartego profesjonalistę, z pewnością poświęci więcej uwagi temu, co masz do zaoferowania. Wzbudzisz jego zaufanie i zyskasz czas na zaprezentowanie swojej oferty.

Choć wszyscy doskonale wiemy, że nie powinno się oceniać książki po okładce, to ludzie są wzrokowcami i tak właśnie robią.

wizerunek firmy

Poznaj 10 powodów dla których Twoja firma potrzebuje profesjonalnych zdjęć.

1. Zdjęcia biznesowe budują pierwsze wrażenie

Zdjęcia budują pierwsze wrażenie które w sposób trwały przekłada się na to, w jaki sposób myślimy i postrzegamy daną firmę. Nie ma czegoś takiego jak drugie wrażenie, dlatego zdecydowanie warto zadbać o dobry poziom pierwszego kontaktu.

2. Profesjonalne zdjęcia są częścią tożsamości Twojej marki

Zdjęcia biznesowe nie są kwiatkiem do kożucha ani przecinkiem w tekście. Zdjęcia biznesowe są formą prezentacji dzięki której możesz czytelnie zaakcentować swoją tożsamość, profesjonalizm i otwartość.

3. Dzięki zdjęciom wizerunek firmy jest bardziej wiarygodny

Dzięki zdjęciom wzrasta poziom wiarygodności, co w odniesieniu do wielu branż usługowych, jak również kontaktów zawieranych na odległość jest bardzo istotnym czynnikiem.

4. Zdjęcia pokazują hierarchię i organizację

Zdjęcia biznesowe pozwalają odbiorcy lepiej poznać i zrozumieć Twoją organizację. Dzięki nim firma będzie postrzegana przez osoby z zewnątrz jako sprawny, dobrze zorganizowany zespół.

5. Dzięki zdjęciom klient może Cię lepiej poznać

Chętniej zawieramy relacje biznesowe z kimś kogo znamy i komu ufamy. Nawet jeśli nigdy nie stanęliśmy twarzą w twarz, zdjęcia biznesowe pozwalają nieco skrócić formalny dystans.

6. Własne zdjęcia są bardziej autentyczne

Wiele firm korzysta ze stocków, co jest zrozumiałe w odniesieniu do ilustracji. Jednak wykorzystywanie stocków do prezentacji „swojej kadry” jest poważnym błędem. To samo tyczy się produktów w sklepie internetowym czy serwisach aukcyjnych.

7. Wizerunek firmy na profesjonalnych zdjęciach jest spójny

Spójny wizerunek firmy na zdjęciach biznesowych jest niewątpliwą wartością. Zdjęcia prezentowane na stronie internetowej powinny być wykonane w tej samej konwencji.

8. Profesjonalne zdjęcia są lepszej jakości

Jakość zdjęć również ma znaczenie dla formy prezentacji a profesjonalne zdjęcia wyglądają po prostu… profesjonalnie. Wizerunek firmy kreowany na bazie amatorskich, wątpliwej jakości zdjęć nie przysparza nikomu wielkiej chwały.

9. Wizytówka firmy

Ludzie są największym kapitałem każdej firmy. Zdjęcia pracowników, menadżerów i zarządu są najlepszą personalną wizytówką. Trudno to zaniedbywać. Dzięki profesjonalnym zdjęciom wyróżnisz się na tle konkurencji.

10. Zdjęcia podnoszą wizualną atrakcyjność strony firmowej

Profesjonalne zdjęcia podniosą wartość materiałów tekstowych publikowanych na firmowej stronie www czy blogu. Dzięki atrakcyjnej stronie wizualnej możesz liczyć na większe zaangażowanie swoich odbiorców.

Działania marketingowe w oparciu o profesjonalne materiały i narzędzia mają pozytywny wpływ na wizerunek firmy. Dobrze ukształtowany wizerunek może zaś przynieść wymierne profity. Oczywiście nie rozwiąże wszystkich problemów, stanowi jednak krok w kierunku zwiększenia wiarygodności i rozpoznawalności. W długofalowej perspektywie są to wartości trudne do przecenienia.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnych zdjęć dla swojej firmy, zapraszam do zapoznania się z ofertą www.dariuszkempny.pl/oferta/sesja-zdjeciowa