fbpx

Zdjęcia wizerunkowe

Profesjonalne zdjęcia dla osób

Profesjonalne zdjęcia wizerunkowe

Zdjęcia wizerunkowe to w najprostszym znaczeniu zdjęcia prezentujące wizerunek. Jednak tak naprawdę to profesjonalna fotografia której zadaniem jest atrakcyjna prezentacja, mocno akcentująca atuty wizerunkowe. Tego typu zdjęcia wykonuje się w celu prezentacji i promocji osób, grup i zespołów.

Wizerunek jest istotnym aktywem naszej działalności. Dotyczy to w równym stopniu działalności biznesowej, jak również aktywności o charakterze artystycznym. Dobra prezentacja wizerunkowa przyniesie wiele korzyści. Zła, nieprzemyślana prezentacja tworzy między Tobą a Twoimi odbiorcami mur nie do pokonania. Jeśli czujesz, że zaniedbałeś swój wizerunek, już dziś skontaktuj się ze mną w sprawie profesjonalnej sesji wizerunkowej.

Fotograf zdjęcia

Profesjonalna fotografia wizerunkowa

Profesjonalną fotografię wizerunkową można porównać do puzzle, w których każdy element jest ważny do ułożenia poprawnego obrazka. Zdjęcia wizerunkowe to układanka w której nie można zaniedbać żadnego szczegółu. Specjaliści od wizerunku zwykli mawiać, że jego najsłabsza strona jest jednocześnie najbardziej widoczną dla odbiorcy. Warto zatem zadbać o spójną, harmonijną i przemyślaną koncepcję. Dzięki temu zdjęcia wizerunkowe zaprezentują naszą unikalną osobowość, charyzmę, kompetencje i wyjątkowe umiejętności. A wszystko to w jednym kadrze.

Zdjęcia wizerunkowe

Wizerunek profesjonalisty


Wizerunek profesjonalisty to termin często pojawiający się w odniesieniu do zdjęć wizerunkowych. Mają one bowiem jeden nadrzędny cel - zaprezentować najlepszą możliwą wersję osoby fotografowanej. Mocny, spójny portret, prezentujący nie tylko cechy fizyczne, ale również styl i charyzmę osoby w kadrze wzmacnia przekonanie odbiorcy.

Bez względu na wykonywany zawód czy charakter prowadzonej działalności, profesjonalny portret może mieć niezwykle korzystny wpływ na jej odbiór, znaczenie czy popularność. Zarówno pisarz, hydraulik, trener personalny czy wizażystka mogą w równym stopniu decydować o własnym wizerunku i kształtować go według własnych potrzeb. Profesjonalna sesja zdjęciowa pomoże w odpowiedniej kreacji, a dobre zdjęcia będą długo przynosić wymierne korzyści.

Jak wykorzystać zdjęcia z sesji wizerunkowej?

Zanim zdecydujesz się na poprawę własnego wizerunku i wykonanie sesji zdjęciowej, koniecznie zastanów się, gdzie i w jakiej formie wykorzystasz zdjęcia. Jest to bardzo ważne, ponieważ przybliża Cię do wyboru odpowiedniego charakteru sesji, stylizacji, czy nawet kwestii technicznych, jak wybór odpowiedniego oświetlenia, tła i proporcji kadru. Zwykle przed sesją pytam klienta o to, co chciałby zrobić ze zdjęciami, jak i gdzie je wykorzystać. Dzięki temu potrafię dobrać rozwiązania odpowiednie do osiągnięcia zamierzonych rezultatów.

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na wykorzystanie zdjęć wizerunkowych, oto kilka podpowiedzi:

Strona internetowa
Zakładka "o nas", "o firmie" to pierwsze skojarzenie związane z wykorzystaniem zdjęć na własnej stronie internetowej. Możesz również umieścić swoje zdjęcie w zakładce "kontakt", jak również w stopce kontaktowej.

Blog firmowy
Zdjęcie warto wykorzystać w miejscu w którym odbiorca dowie się kto jest autorem bloga. Niektóre systemy blogowe prezentują to zdjęcie również w formie miniatury pod postem którego jesteś autorem. Swoich zdjęć możesz używać również w samych wpisach, zwłaszcza tych o charakterze eksperckim.

E-mail
Coraz częściej stosowaną praktyką jest umieszczenie miniaturowego zdjęcia w stopce kontaktowej.

Profile społecznościowe
Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn i wiele innych... media społecznościowe oferują możliwość prezentacji zdjęcia profilowego. Tu również można wykorzystać zdjęcia w poszczególnych wpisach i publikacjach.

Reklama
Plakaty, ulotki, foldery, wizytówki... w każdej z tych form może i powinno pojawić się Twoje zdjęcie.

To tylko kilka z wielu możliwości wykorzystania fotografii wizerunkowych. Zdjęcia są podstawą komunikacji w kulturze obrazkowej. Warto o nie zadbać.

Zdjęcia wizerunkowe

Fotograf wizerunkowy Kraków

Jeśli jesteś zainteresowany sesją zdjęciową dla siebie, swojej firmy, lub grupy, skontaktuj się ze mną. Jako doświadczony fotograf wizerunkowy pomogę Ci zarówno w opracowaniu odpowiedniego pomysłu, jak również w jego realizacji. Zyskasz profesjonalne portrety biznesowe, które będą pomocne w wielu sytuacjach.

Social media

FacebookLinkedIn | Instagram

Gdzie pracuję? 

Kraków... Małopolska... Polska

Fotografowałem m.in. w takich miejscach jak Kraków, Warszawa, Katowice, Zakopane, Gliwice, Rzeszów, Wieliczka, Zabrze, Bochnia, Tarnów, Nowy Sącz, Chrzanów, Bytom, Myślenice, Nowy Targ, Żywiec, Limanowa, Oświęcim, Brzesko, Bielsko- Biała, Jaworzno... 

Menu