cena zdjęć biznesowych kraków

Cena zdjęć biznesowych

Cena zdjęć biznesowych to istotna kwestia w planowaniu sesji zdjęciowych. W dzisiejszym poście skupię się na tym jakie czynniki mają wpływ na koszt takiej sesji i o czym warto pamiętać, planując budżet na zdjęcia dla firmy lub marki. Zaczynamy!

Cena zdjęć biznesowych

Utarło się przekonanie, że profesjonalna fotografia biznesowa to ekskluzywny dodatek na który pozwolić mogą sobie jedynie duże firmy. Tymczasem zdjęcia biznesowe są de facto jedną z najtańszych form reklamy. Dotyczy to zarówno sesji dla osób indywidualnych, jak i również planów zdjęciowych dla firm chcących w profesjonalny sposób kształtować swój wizerunek.

Cennik zdjęć biznesowych – 4 główne czynniki

Cennik zdjęć biznesowych kształtowany jest głównie przez 4 czynniki:

 • ilość osób biorących udział w sesji
 • charakter zdjęć
 • postprodukcja
 • pola eksploatacji zdjęć

Do powyższej listy należałoby dopisać jeszcze – opcjonalnie – przygotowanie do sesji (makijaż biznesowy, dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne etc.).

Za co płacimy fotografowi?

Na pytanie „za co płacimy fotografowi?” większość osób odpowie – za zdjęcia. Tymczasem jest to zaledwie wierzchołek góry składającej się na pracę fotografa. To co niewidoczne jest z reguły najważniejsze. Tak jest również w odniesieniu do zdjęć biznesowych.

Cennik zdjęć biznesowych obejmuje nie tylko zdjęcia. Fotograf odpowiedzialny jest za:

 • przygotowanie koncepcji sesji uwzględniającej potrzeby i oczekiwania klienta
 • opracowanie listy sugestii umożliwiających wykonanie zdjęć zgodnie z założeniem (ubiór, makijaż, dodatki)
 • przygotowanie planu zdjęciowego (tło, światło, usunięcie zbędnych elementów)
 • wykonanie zdjęć (praca z modelem, podpowiedzi jak się ustawić, jak pozować)
 • przygotowanie i przesłanie klientowi zdjęć poglądowych, z których wybierze on swoje propozycje
 • retusz uwzględniający uwagi klienta
 • dostarczenie klientowi gotowych zdjęć

Fotograf na sesję – profesjonalista czy amator?

Cena zdjęć biznesowych uzależniona jest również od samego fotografa i jego standardów. Usługa fotografa specjalizującego się w fotografii biznesowej będzie z pewnością bardziej kosztowna w porównaniu do usług fotografa amatora. Czy w tej kwestii warto iść na ustępstwa?

Istotną przewagą fotografa specjalizującego się w fotografii dla biznesu jest doświadczenie w realizacji takich sesji. Oznacza to umiejętność pracy pod presją, w warunkach które wymagają świadomych decyzji (światło, otoczenie). Niezwykle ważna jest również umiejętność pracy z ludźmi którzy z reguły albo nie lubią pozować, albo też czują się skrępowani. Właśnie dlatego najlepiej zatrudnić doświadczonego fotografa.

cena zdjęć biznesowych

Cena zdjęć biznesowych – ile to właściwie kosztuje?

Ile zatem kosztują zdjęcia biznesowe? Indywidualna sesja zdjęciowa to koszt ok. 500 PLN. Największą zaletą takiej sesji jest właśnie jej indywidualny charakter. Na planie zdjęciowym fotograf wykonuje ujęcia dla jednej osoby, dzięki czemu łatwiej jest wypracować optymalne rozwiązania.

Nieco inaczej kształtują się ceny sesji firmowych. Sesje w których bierze udział więcej osób pozwalają optymalizować koszty i oszczędzać czas. W zależności od charakteru sesji, ilości osób biorących w niej udział, oczekiwań co do efektu końcowego, cena zdjęć biznesowych może kształtować się w granicach od 100 PLN w przeliczeniu na osobę. Generalnie w odniesieniu do sesji firmowych z reguły proponuję indywidualny kosztorys. Jest to wygodne i pozwala uwzględnić wszelkie kwestie związane z wykonaniem zdjęć.

Jeśli są Państwo zainteresowani indywidualnym kosztorysem sesji dla Państwa firmy lub marki, zapraszam do kontaktu.

Koszt czy inwestycja?

Planując sesję dla firmy lub marki osobistej warto pamiętać o tym, że zdjęcia biznesowe nie są kosztem, lecz inwestycją w profesjonalny wizerunek.

Zdjęcia pracują na nas przez 365 dni w roku, nie proszą o urlop i podwyżkę. Dodatkowo zdjęcia wykonujemy z reguły raz na jakiś czas i nie wymagają one żadnych dodatkowych inwestycji. Podsumowując – cena zdjęć biznesowych w odniesieniu do korzyści jakie dają sprawia, że sesja o charakterze biznesowym to inwestycja z wysoką stopą zwrotu.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą indywidualnych i firmowych sesji zdjęciowych.