atrakcje na imprezę firmową

Atrakcje na imprezę firmową

Dodatkowe atrakcje na imprezę firmową to łatwy sposób na podniesienie atrakcyjności eventu organizowanego przez pracodawcę. Dzięki dodatkowym środkom przeznaczonym na udział wyjątkowych gości lub specjalne atrakcje, impreza firmowa będzie na ustach wszystkich jeszcze długo po zakończeniu. W dzisiejszym poście postanowiłem zebrać i opisać najbardziej popularne pomysły na takie wydarzenia.

Atrakcje na imprezę firmową- 10 pomysłów

Organizacja dodatkowych atrakcji na firmowym evencie może znacząco wpłynąć na atmosferę, zaangażowanie uczestników i ogólny sukces spotkania. Nic dziwnego, żę organizatorzy eventów prześcigają się w dostarczeniu dodatkowych emocji, oferując uczestnikom często dość zaskakujące punkty programu.

Od dawna fotografuję eventy firmowe i na przestrzeni ostatnich lat zauważyłem, że pomysły na różnego rodzaju atrakcje towarzyszące stają się coraz bardziej oryginalne. Zwykle są to bardzo ciekawe koncepty, choć w tłumie zdarza się również przysłowiowy przerost formy nad treścią.

Poniżej zebrałem 10 pomysłów które w moim odczuciu są uniwersalne i sprawdzają się doskonale na różnego rodzaju „firmówkach”. Oto najlepsze atrakcje na imprezę firmową.

1. Pokaz kulinarny

Pokaz kulinarny na firmowym evencie może być fascynującą (i smaczną!) atrakcją, angażującą zmysły uczestników. Warto wybrać sprawdzonego kucharza, który na oczach zgromadzonych zaprezentuje swoje umiejętności w zakresie kuchni molekularnej, śródziemnomorskiej czy np. kuchni wegańskiej. Pokaz przygotowania potraw, interakcje z możliwością zadawania pytań, a na koniec oczywiście wspólna degustacja – wszystko to uczyni pokaz kulinarny angażującym i inspirującym doświadczeniem. O świetnym cateringu wspominać oczywiście nie trzeba.

atrakcje na imprezę firmową

2. Pokaz barmański

Pokaz barmański na firmowym evencie to świetny sposób na dostarczenie rozrywki, wzmocnienie atmosfery integracyjnej i zapewnienie uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Barman oferujący oryginalne drinki, a dodatkowo potrafiący przygotowywać je w ekspresyjny sposób (latające butelki, akrobacje z shakerem etc.) to sprawdzona atrakcja. Przy tej okazji można pomyśleć np. o firmowym konkursie w przygotowaniu i nazywaniu drinków, czy rozdawaniu przepisów na reprodukcję ulubionych napojów w warunkach domowych.

3. Sommelier

Można zaryzykować twierdzenie, że wino jest najbardziej popularnym rodzajem alkoholu na imprezach firmowych. Z tego też względu obecność sommeliera na takiej imprezie może być dla uczestników nie lada atrakcją. Degustacja różnego rodzaju win, dobór gatunków win do potraw, pokaz otwierania, a nawet małe warsztaty winiarskie – wszystko to z pewnością trafi w gust zarówno smakoszy, jak również osób które o winie nie wiedzą zbyt wiele. Dobry sommelier z łatwością wprowadzi uczestników w bogaty świat aromatów i smaków tego szlachetnego trunku.

atrakcje na imprezę firmową

4. Występ gwiazdy muzycznej

Atrakcje na imprezę firmową najczęściej kojarzone są z występami gwiazd muzycznych. Zaproszenie znanego artysty na imprezę firmową powinno uwzględniać i niejako uśredniać gusta muzyczne uczestników. Te jak wiadomo są bardzo różne i występ niekoniecznie trafi do wszystkich. Recitale gwiazd estrady to z reguły również najbardziej kosztowna z opisywanych tu atrakcji. Zamawiane są z reguły na firmowe imprezy jubileuszowe, które wymagają bardziej spektakularnej oprawy.

5. Pokaz taneczny

Organizacja pokazu tanecznego na imprezie firmowej to świetny pomysł, by podkręcić zabawę dodatkową porcją dynamiki. W zależności od preferencji uczestników warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej grupy tanecznej, która oprócz pokazu artystycznego może zaoferować zabawę integracyjną z możliwością poznania kroków czy technik tańca.

atrakcje na impreze firmowa05

6. Kabaret, stand up

Jedną z najbardziej popularnych atrakcji na imprezie firmowej są występy kabaretów i stand up’erów. Planując zaprosić takich artystów warto rozważyć, czy prezentowany przez nich styl i program będą odpowiednie do charakteru imprezy. Wybór kabaretu na event firmowy z reguły jest obarczony „mniejszym ryzykiem” niż zaproszenie stand up’era. Jeśli jednak chcemy dodać więcej pikanterii całemu wydarzeniu, a przy tym mamy do siebie nieco dystansu, występ komika może być strzałem w dziesiątkę.

7. DJ

Dobry DJ na imprezie firmowej może sprawić, że wydarzenie stanie się jeszcze bardziej energetyczne, zabawne i zintegruje uczestników. Poziom i styl DJ’ów jest bardzo różny. Na imprezę firmową warto wynająć profesjonalnego, charyzmatycznego DJ’a, który ma duże doświadczenie w prowadzeniu takich imprez, jest w stanie rozruszać każde towarzystwo i posiada w swoim repertuarze sprawdzone zabawy integracyjne. Profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy to oczywistość.

atrakcje na imprezę firmową

8. Konferansjer

Konferansjer na imprezie firmowej bogatej w różne wydarzenia pełni kluczową rolę. Prowadzi imprezę, dba o utrzymanie odpowiedniego poziomu energii i zapewnienie dobrej atmosfery w każdym momencie. W tym wypadku również warto zaprosić do współpracy profesjonalnego konferansjera, rozumiejącego wyzwania z jakimi musi się zmierzyć i potrafiącego radzić sobie z ewentualnymi problemami. W roli konferansjera dobrze sprawdzają się również znani aktorzy czy prezenterzy mający doświadczenie w zarządzaniu scenariuszem.

9. Fotobudka 3D

Fotobudka 3D to propozycja na nieco mniejsze imprezy firmowe, choć takie atrakcje widywałem również na naprawdę dużych eventach. Fotobudki 3D cieszą sie ogromną popularnością i zapewniają uczestnikom przednią zabawę. Atutem fotobudek 3D są różnego rodzaju gadżety, czy efekty specjalne o które dba operator. Przy zamówieniu fotobudki 3D na imprezę firmową można zadbać o dodatkowe elementy brandingowe, logo czy odpowiednią kolorystykę.

10. Fotograf eventowy

Atrakcje na imprezę firmową nie mogą obejść się bez udziału profesjonalnego fotografa. Dzięki jego obecności zostaną udokumentowane wszystkie ważne momenty w trakcie eventu, a ponadto uczestnicy imprezy będą mogli wykonać sobie dobrej jakości, pamiątkowe zdjęcia grupowe czy kadry indywidualne. Podczas imprez firmowych tzw. ścianki fotograficzne to z reguły bardzo oblegane miejsca. Zdjęcia eventowe są chętnie udostępniane przez uczestników w mediach społecznościowych i stanowią świetny materiał do działań marketingowych.

Na powyższych przykładach widać, że atrakcje na imprezę firmową mogą być bardzo różne. Jeśli chcemy, by event firmowy nie był tylko i wyłącznie sztampowym przyjęciem, warto wzbogacić go o dodatkowe elementy.