zdjęcia z imprez

Zdjęcia z imprez

Każda firma przygotowując jakieś wydarzenie dba o to, by informacje o nim dotarły do jak największego grona osób. Event firmowy to doskonała okazja by przypomnieć innym o swojej działalności, pochwalić się osiągnięciami, potencjałem i rozmachem organizacyjnym. Imprezy firmowe sprzyjają też pozyskiwaniu nowych kontaktów, klientów i partnerów biznesowych. Właśnie dlatego profesjonalne zdjęcia z imprez i eventów firmowych cieszą się od lat niesłabnącą popularnością.

Zdjęcia z imprezy są idealnym materiałem promocyjnym, chętnie wykorzystywanym przez działy marketingu. Dzięki nim jeszcze długo po zakończeniu wydarzenia firma może pozostawać w centrum zainteresowania. Osoby odwiedzające firmowe kanały komunikacyjne chętnie obejrzą opublikowane tam zdjęcia nawet wiele tygodni później.

zdjecia z imprez3

Zdjęcia eventowe – promocja wizerunku firmy

Zdjęcia eventowe można wykorzystać w różny sposób. Cechą wspólną jest promocja wizerunku firmy.

Najbardziej oczywistym pomysłem jest publikacja zdjęć na firmowej stronie, blogu czy profilach w social media. Dla osób które nie uczestniczyły w evencie będzie to sposobność na zapoznanie się z potencjałem firmy. Z kolei uczestnicy imprezy chętnie obejrzą i udostępnią wybrane zdjęcia na swoich prywatnych profilach. W jednym i drugim przypadku zwiększamy zainteresowanie działaniami firmowymi. Rośnie też ruch organiczny na stronie, co ma pozytywne przełożenie na jej pozycję w wyszukiwarce.

Zdjęcia z imprez w mediach

Jeśli zorganizujemy świetny event to z pewnością zostanie on zauważony przez media. W takim wypadku niewykluczone, że ktoś zechce opisać to wydarzenie i poprosi nas o udostępnienie kilku profesjonalnych zdjęć. Taka publikacja to świetna (i najczęściej darmowa) reklama dla firmy.

Cenny materiał archiwalny

Profesjonalne zdjęcia z eventu firmowego są również cennym materiałem archiwalnym, który firma może wykorzystać do swoich potrzeb nawet po wielu latach, np. przygotowując folder o historii i rozwoju firmy.

Profesjonalne zdjęcia z imprez to świetny materiał, zarówno do bieżących jak i przyszłych działań marketingowych.

zdjecia z imprez2

Kwestie prawne – kiedy rozpowszechnianie wizerunku uczestników nie wymaga zezwolenia?

Chcąc publikować zdjęcia z imprez firmowych musimy pamiętać o kwestiach związanych z rozpowszechnianiem wizerunku osób widocznych na zdjęciach.

Jeśli przykładowo zaprosiliśmy na imprezę firmową znanego polityka, artystę czy celebrytę, to nie musimy zabiegać o zgodę na publikowanie zdjęć z jego udziałem. Zgodnie z prawem mamy prawo do rozpowszechniania wizerunku osoby powszechnie znanej, jeśli wizerunek ten został utrwalony w trakcie wykonywania przez tę osobę funkcji publicznych, publicznych, zawodowych czy społecznych. Udział w evencie firmowym spełnia te kryteria.

Nieco inaczej wygląda kwestia wizerunku innych osób biorących udział w evencie. Warto wiedzieć, że każdy uczestnik ma pełne prawo do ochrony własnego wizerunku i może zabronić nam publikacji zdjęć na których jest widoczny i rozpoznawalny. Dotyczy to przede wszystkim zdjęć prezentujących np. jedną czy dwie osoby w skupionym kadrze. Jeśli jednak fotograf wykonał zdjęcie większej grupy osób, dana osoba jest w tym kadrze przypadkowo a usunięcie jej nie zmieniłoby ogólnego charakteru zdjęcia, w takich wypadkach możemy swobodnie publikować zdjęcia.

To jeden z wielu atutów zatrudnienia na imprezę profesjonalnego fotografa.

Dlaczego na imprezę warto zatrudnić profesjonalnego fotografa?

Zatrudnienie profesjonalnego fotografa na imprezę firmową wiąże się z dodatkowym kosztem. Z tego powodu wiele firm postanawia zlecić wykonanie zdjęć np. jednemu ze swoich pracowników. Czy taka oszczędność to dobry pomysł?

Organizacja imprezy firmowej zwykle wiąże się z wieloma kosztami. Dodatkowo już następnego dnia nikt nie będzie o niej pamiętał. Zdjęcia z imprezy będą jedynym dowodem, że taki event miał miejsce. Dlatego planując wydatki związane z organizacją eventu warto od razu uwzględnić w nich honorarium dla fotografa. Profesjonalista nie tylko uwieczni ważne wydarzenia w odpowiedni sposób, ale również zadba o wysoką jakość techniczną materiału zdjęciowego. Dobre zdjęcia z imprez nie są więc kosztem, lecz inwestycją w wizerunek firmy.

Profesjonalny fotograf na event firmowy

Profesjonalny fotograf na imprezę firmową to nie tylko prestiż. Oto główne zalety współpracy z profesjonalistą:

 • Doświadczony fotograf będzie „niewidoczny” dla uczestników, dzięki czemu zdjęcia będą bardziej naturalne.
 • Profesjonalny fotograf zrobi zdjęcia z wszystkich ważnych momentów. Przywitanie z prezesem, wręczanie nagród, specjalny występ, w kadrach niczego nie zabraknie.
 • Fotograf eventowy w swojej pracy wykorzystuje różne obiektywy. Szerokie kadry, zbliżenia, dzięki temu zdjęcia są ciekawsze.
 • Profesjonalista zapewni wysoką jakość techniczną zdjęć, a w razie trudnych warunków np. oświetleniowych zadba o odpowiedni retusz.
zdjęcia z imprez

Zdjęcia z imprez w Krakowie i Małopolsce

Jeśli Państwa firma lub organizacja planuje w najbliższym czasie event w Krakowie lub Małopolsce, to zapraszam do współpracy. Wykonuję następujące zdjęcia:

 • zdjęcia z konferencji, szkoleń i paneli naukowych
 • zdjęcia z jubileuszy firmowych
 • zdjęcia z otwarcia obiektów, salonów
 • zdjęcia z koncertów, pokazów i spektakli
 • zdjęcia z targów i imprez promocyjnych
 • zdjęcia z imprez sportowych
 • zdjęcia z imprez integracyjnych
 • zdjęcia z balów i bankietów
 • zdjęcia z imprez prywatnych

Dojazd w inne rejony również nie stanowi problemu. Zapraszam do kontaktu. Przykładowe zdjęcia z eventów można obejrzeć w portfolio. Więcej informacji na stronie zdjęcia z eventów.

Polecam również posta z 10 pomysłami na imprezy firmowe.