spotkania biznesowe w krakowie

Spotkania biznesowe w Krakowie

Jednym z moich obszarów działań w zakresie fotografii biznesowej są spotkania biznesowe w Krakowie. Firmy i agencje są coraz częściej zainteresowane utrwaleniem spotkań i wydarzeń w formie profesjonalnych fotografii. Taki materiał zdjęciowy realizowany w formie reportażu świetnie nada się do późniejszych działań marketingowych, PR’owych i nie tylko. W dzisiejszym poście spróbuję odpowiedzieć na pytanie, co czyni Kraków tak atrakcyjnym miejscem do organizacji eventów. Zapraszam do lektury.

Spotkania biznesowe – dlaczego właśnie Kraków?

Statystki z ostatnich kliku lat nie kłamią. Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast europejskich, a tłumy przelewające się nieustannie przez ulice Grodu Kraka są tego namacalnym potwierdzeniem. Okazuje się, że Kraków to już nie tylko zakątek turystyczny. W ciągu ostatnich lat znacząco wzrosła ilość organizowanych w sercu Małopolski imprez o charakterze biznesowym. Co ciekawe, dane te dotyczą nie tylko firm polskich. Coraz większa rzesza międzynarodowych korporacji, z których część ma swoje oddziały w Krakowie, chętnie organizuje nad Wisłą swoje eventy biznesowe.

Co sprawia, że Kraków jest tak chętnie wybierany na miejsce organizacji imprezy biznesowej, targów czy konferencji? Wpływ na ten stan rzeczy ma bez wątpienia kilka czynników. To właśnie ich suma przekłada się na rosnącą atrakcyjność Krakowa.

audytorium maximum uj zdjęcia

Atrakcyjne położenie Krakowa

Atrakcyjne położenie to obiektywna i fundamentalna kwestia. Kraków jest dogodnie położony i łatwo dostępny, bez względu na kierunek z jakiego przybywają nad Wisłę odwiedzający miasto goście. Autostrady, szybka kolej, międzynarodowe połączenia lotnicze obsługiwane poprzez lotnisko Kraków-Balice, wszystko to znacząco ułatwia organizację eventów. Dzięki temu spotkania biznesowe w Krakowie to atrakcyjna oferta dla uczestników z różnych części Polski, Europy i świata.

Nowoczesne hale, centra kongresowe i stylowe obiekty zabytkowe

Silnym argumentem przemawiającym za organizacją imprez biznesowych w Krakowie jest bogata oferta branży eventowej. Ilość obiektów nadających się do organizacji różnego typu spotkań biznesowych jest imponująca. Począwszy od nowoczesnych centrów konferencyjnych pokroju ICE Congress Centre po atrakcyjne obiekty z historycznym backgroundem w stylu Muzeum Narodowego w krakowskich Sukiennicach, organizatorzy mają w Krakowie szeroki wachlarz możliwości, które mogą swobodnie dostosować do swoich potrzeb.

Dochodzi do tego doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna, z szeroką gamą hoteli i restauracji zlokalizowanych w pobliżu, lub położonych w miejscach umożliwiających w miarę szybki i dogodny dojazd. Wszystko to sprawia, że spotkania biznesowe w Krakowie mają odpowiednie zaplecze.

ice

Najbardziej popularne eventy biznesowe

Najbardziej popularne eventy biznesowe organizowane w Krakowie to przede wszystkim:

 • konferencje i seminaria
 • targi branżowe
 • spotkania networkingowe
 • szkolenia i warsztaty
 • spotkania okolicznościowe
 • imprezy inauguracyjne
 • bankiety i gale
 • festiwale branżowe
 • imprezy promocyjne
 • eventy rekrutacyjne

Każdy rodzaj eventu biznesowego wymaga starannego planowania i organizacji, by osiągnąć zamierzone cele biznesowe i zapewnić pozytywne doświadczenia uczestnikom. Kluczowym czynnikiem jest wybór miejsca. W tym względzie Kraków ma do zaoferowania naprawdę dużo.

10 największych obiektów konferencyjnych w Krakowie

Poniżej lista 10 największych obiektów konferencyjnych, idealnych na spotkania biznesowe w Krakowie:

 1. TAURON Arena Kraków 15030
 2. EXPO Kraków 3600
 3. ICE Kraków 1915
 4. Sala Kortów AWF 2040
 5. Uniwersytet Ekonomiczny 1500
 6. Centrum Konferencyjno-Bankietowe Reduta 1300
 7. Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego 1200
 8. Kino Kijów 828
 9. Opera Krakowska 760
 10. Filharmonia 693

10 największych sal konferencyjnych w krakowskich hotelach

Kolejna lista obejmuje 10 hoteli oferujących największe sale konferencyjne:

 1. Metropolo Kraków by Golden Tulip 2000
 2. DoubleTree by Hilton Krakow Hotel & Convention Center 1200
 3. Best Western Premier Hotel 600
 4. Hotel Lenart 550
 5. Crown Piast Hotel & Park 500
 6. Park INN by Radisson Krakow 500
 7. Qubus Hotel 500
 8. Hotel Galaxy 400
 9. Holiday Inn Kraków City Center 400
 10. Hotel Swing 400

10 największych sal konferencyjnych w okolicznych obiektach kulturalnych i zabytkowych

Trzecia dziesiątka to sale konferencyjne w obiektach kulturalnych i zabytkowych:

 1. Stara Zajezdnia 750
 2. Kopalnia Soli „Wieliczka” 700
 3. Folwark Zalesie 600
 4. Teatr Słowackiego 570
 5. Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach 430
 6. Muzeum Inżynierii Miejskiej 300
 7. Dwór w Tomaszowicach 280
 8. Zamek Królewski – Niepołomice 240
 9. Benedyktyński Instytut Kultury 220
 10. Pałac Krzysztofory – Muzeum Historyczne Miasta Krakowa 150

Bogate dziedzictwo kulturowe Krakowa

Organizowane spotkania biznesowe w Krakowie to także w pewien sposób kwestia prestiżowa. Kraków jest miastem o niezwykle bogatej historii i kulturze, przyciągającym każdego roku miliony zarówno krajowych, jak i zagranicznych gości. Organizatorzy eventów, konferencji i targów mają również ten fakt na uwadze. Możliwość połączenia spotkania biznesowego z eksploracją miasta słynącego ze swoich monumentalnych zabytków, takich jak Rynek Główny (największy w Europie), Zamek na Wawelu, Sukiennice czy Kazimierz sprawia, że Kraków jest atrakcyjnym z punktu widzenia samych uczestników miejscem do organizacji eventów.

fotografia biznesowa kraków

Aktywna społeczność biznesowa w Krakowie

Jeszcze jednym, choć zapewne nie ostatnim argumentem przemawiającym za atrakcyjnością Krakowa w kontekście eventów biznesowych jest dynamicznie rozrastająca się społeczność biznesowa. Wsparcie innowacji i korzystne warunki rozwoju przedsiębiorczości przyciągają coraz to nowych inwestorów. Istnienie licznych firm technologicznych, startupów i przedsiębiorstw z różnych branż sprawia, że miasto staje się prawdziwą żyłą złota dla firm zajmujących się organizacją eventów biznesowych.

Kraków – miasto prawie idealne

Kraków to miasto niemal idealne, choć mające też swoje problemy. Za jeden z największych uchodziła w ciągu ostatnich lat jakość tutejszego powietrza. Niechlubne statystyki stawiające Kraków na czołowych miejscach listy miast europejskich oddychających najgorszym powietrzem powoli odchodzą w zapomnienie. Jest wyraźna poprawa, a będzie coraz lepiej. Wszystko to jest zasługą trudnych, lecz koniecznych decyzji podjętych w zakresie zakazu wykorzystania paliw stałych, inwestycji w miejskie parkingi typu Park & Ride mających odciążyć ruch samochodowy w mieście etc.

Oczywiście jak każde historyczne, europejskie miasto Kraków ma też problemy komunikacyjne. W godzinach szczytu Gród Kraka w swoich głównych arteriach jest nieprzejezdny. Na szczęście władze miasta Krakowa w ciągu ostatnich lat poczyniły wiele starań w kierunku rozwiązania istniejących problemów, lub zminimalizowania ich uciążliwych konsekwencji. Podjęto wiele inwestycji, z których wiele wciąż jest w fazie realizacji. Również tutaj widać pierwsze, pozytywne efekty.

Spotkanie biznesowe w Krakowie

Pod wieloma względami Kraków to idealne miejsce do organizacji eventów biznesowych. Lista atutów jakie oferuje drugie co do wielkości miasto w Polsce jest wystarczająco długa, by spotkania biznesowe w Krakowie były satysfakcjonujące zarówno dla organizatorów, jak również uczestników. Jako fotograf z Krakowa chętnie zatrzymam dla Państwa te ważne momenty.

Jeśli mają Państwo w planach spotkanie biznesowe w Krakowie, warto pamiętać o utrwaleniu wydarzeń. Zdjęcia z eventu to doskonały sposób zarówno na dokumentację, jak również pełne wykorzystanie potencjału marketingowego.