centrum kongresowe ice kraków

Centrum Kongresowe ICE Kraków

Centrum Kongresowe ICE to najbardziej znany kompleks biznesowy i kulturalny w Krakowie. Ten imponujący obiekt od 9 lat jest bardzo ważnym punktem na mapie Krakowa, goszcząc w swoich progach przedsiębiorców i artystów z całego świata. Dzisiejszy post to garść informacji o ICE, a także nowa galeria zdjęć.

ICE Kraków Congress Centre

Ice Congress Centre od 2014 roku zajmuje się organizacją różnego rodzaju spotkań i imprez. W ICE regularnie odbywają się międzynarodowe kongresy, konferencje, spotkania biznesowe i sympozja naukowe. Poza tym centrum gości wydarzenia kulturalne takie jak koncerty, stand-up’y, spektakle operowe, jak również imprezy teatralne i baletowe.

Centrum Kongresowe ICE Kraków szczyci się trzema salami: Audytoryjną (pojemność 1915 miejsc), Teatralną (594) oraz Kameralną (300). Poza tym obiekt dysponuje Zespołem Sal Konferencyjnych (400 miejsc) i wieloma pomieszczeniami wspomagającymi. Jedną z najbardziej imponujących części ICE jest bez wątpienia przeszklone, 3-poziomowe foyer z widokiem na Wawel.

Najlepiej położone centrum biznesowe w Krakowie

Trudno o lepszą lokalizację obiektu biznesowo – kulturalnego w Krakowie niż ICE. Obiekt mieści się w samym sercu miasta, w miejscu z którego rozpościera się piękny widok na Zamek Królewski na Wawelu, Bulwary Wiślane i kościół Na Skałce. Zlokalizowany jest tuż nad Wisłą, przy Rondzie Grunwaldzkim, u zbiegu ulic Marii Konopnickiej i Monte Cassino (dzielnica Dębniki). W pobliżu znajduje się wiele innych obiektów biznesowych, jak chociażby Sheraton Grand Hotel.

Oryginalny projekt Centrum Kongresowego ICE

Centrum Kongresowe ICE może poszczycić się nie tylko świetną lokalizacją, ale również niesamowitą architekturą. Projekt obiektu powstał w pracowni architektonicznej Ingarden & Ewy, w kooperacji z z architektami z renomowanej japońskiej pracowni Arata Isozaki & Associates. Zwycięski projekt został wybrany przez międzynarodowe jury w konkursie zleconym przez miasto Kraków.

Co oznacza nazwa ICE?

Nazwa Centrum Kongresowe ICE Kraków to skrót od angielskiego zwrotu International Conferences & Entertainment. Więcej informacji na stronie ICE Congress Centre Kraków.

Centrum Kongresowe ICE – galeria zdjęć

Poniżej galeria zdjęć Centrum Kongresowego ICE (maj 2023).

Jeśli interesują Państwa efektowne zdjęcia obiektów i wnętrz, zapraszam do współpracy. Więcej informacji na stronie Zdjęcia Nieruchomości. Oferuję również zdjęcia z imprez biznesowych i kulturalnych.