centrum kongresowe ice kraków

Centrum Kongresowe ICE Kraków

Centrum Kongresowe ICE to najbardziej znany kompleks biznesowy i kulturalny w Krakowie. Ten imponujący obiekt od 9 lat jest bardzo ważnym punktem na mapie Krakowa, goszcząc w swoich progach przedsiębiorców i artystów z całego świata. Dzisiejszy post to garść informacji o ICE, a także nowa galeria zdjęć.

ICE Kraków Congress Centre

Ice Congress Centre od 2014 roku zajmuje się organizacją różnego rodzaju spotkań i imprez. W ICE regularnie odbywają się międzynarodowe kongresy, konferencje, spotkania biznesowe i sympozja naukowe. Poza tym centrum gości wydarzenia kulturalne takie jak koncerty, stand-up’y, spektakle operowe, jak również imprezy teatralne i baletowe.

Centrum Kongresowe ICE Kraków szczyci się trzema salami: Audytoryjną (pojemność 1915 miejsc), Teatralną (594) oraz Kameralną (300). Poza tym obiekt dysponuje Zespołem Sal Konferencyjnych (400 miejsc) i wieloma pomieszczeniami wspomagającymi. Jedną z najbardziej imponujących części ICE jest bez wątpienia przeszklone, 3-poziomowe foyer z widokiem na Wawel.

Najlepiej położone centrum biznesowe w Krakowie

Trudno o lepszą lokalizację obiektu biznesowo – kulturalnego w Krakowie niż ICE. Obiekt mieści się w samym sercu miasta, w miejscu z którego rozpościera się piękny widok na Zamek Królewski na Wawelu, Bulwary Wiślane i kościół Na Skałce. Zlokalizowany jest tuż nad Wisłą, przy Rondzie Grunwaldzkim, u zbiegu ulic Marii Konopnickiej i Monte Cassino (dzielnica Dębniki).

Oryginalny projekt Centrum Kongresowego ICE

Centrum Kongresowe ICE może poszczycić się nie tylko świetną lokalizacją, ale również niesamowitą architekturą. Projekt obiektu powstał w pracowni architektonicznej Ingarden & Ewy, w kooperacji z z architektami z renomowanej japońskiej pracowni Arata Isozaki & Associates. Zwycięski projekt został wybrany przez międzynarodowe jury w konkursie zleconym przez miasto Kraków.

Co oznacza nazwa ICE?

Nazwa Centrum Kongresowe ICE Kraków to skrót od angielskiego zwrotu International Conferences & Entertainment. Więcej informacji na stronie ICE Congress Centre Kraków.

Centrum Kongresowe ICE – galeria zdjęć

Poniżej galeria zdjęć Centrum Kongresowego ICE (maj 2023).

Jeśli interesują Państwa efektowne zdjęcia obiektów i wnętrz, zapraszam do współpracy. Więcej informacji na stronie Zdjęcia Nieruchomości. Oferuję również zdjęcia z imprez biznesowych i kulturalnych.