impreza firmowa

Impreza firmowa w Krakowie

Impreza firmowa organizowana z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia to- poza tradycyjnym świętowaniem- również doskonała sposobność, by podsumować mijający rok, podziękować pracownikom za ich wkład w rozwój firmy i nagrodzić tych najbardziej wyróżniających się. „Opłatek firmowy” to świetny pomysł na integrację zespołu, pogłębienie wzajemnych relacji w niezwykle sprzyjającej temu świątecznej atmosferze. Taki właśnie charakter miała impreza firmowa Grupy Bystronic, którą miałem przyjemność fotografować.

Świąteczna impreza firmowa

Tegoroczna, świąteczna impreza firmowa Bystronic odbyła się w jednej z restauracji na krakowskim Kazimierzu. W programie tradycyjnie znalazło sie miejsce na krótkie wystąpienia wiodących osób w firmie, wręczenie nagród dla wyróżniających się pracowników, wspólną zabawę z wykorzystaniem niezawodnego Kahoot’a, degustację pysznych dań i trunków serwowanych przez restaurację, a także zabawę do muzyki serwowanej przez DJ’a. W międzyczasie był czas na wspólne zdjęcia, a także zabawę z wykorzystaniem fotobudki 3D. Wszystko to w prawdziwie rodzinnej, pełnej luzu i uśmiechu atmosferze, co doskonale świadczy o firmie.

Impreza firmowa – galeria zdjęć

Poniżej kilka zdjęć z tego pięknego, zimowego wieczoru.

Opłatek firmowy – czy warto organizować takie spotkania?

Opłatek firmowy to tradycyjne polskie spotkanie wigilijne organizowane w firmie dla pracowników. W trakcie tego wydarzenia pracownicy i kadra zarządzająca zbierają się, aby zjeść wigilijny posiłek, podzielić się opłatkiem, wymienić życzenia świąteczne i spędzić trochę czasu razem.

Jeszcze kilka lat temu firmowe spotkania opłatkowe uchodziły za nudne, pozbawione ikry eventy, organizowane bardziej ku zadowoleniu szefa niż samych pracowników. Dziś większość organizacji dba o to, by okolicznościowa impreza firmowa miała swój pozytywny wydźwięk. Jeśli więc organizując event firmowy pomyślimy o zadowoleniu wszystkich uczestników, możemy liczyć na wzajemną integrację i dobrą zabawę.

Przepis na udaną imprezę firmową

Przepis na udaną imprezę firmową jest prosty, jeśli w firmie panuje przyjazna atmosfera, a stosunki między pracownikami są dobre. W takiej atmosferze opłatek firmowy zawsze będzie pozytywnym doświadczeniem i miło spędzonym czasem. Impreza opłatkowa może być również świetną okazją do poprawy atmosfery i budowania/ wzmacniania pozytywnych więzi. Jeśli relacje w firmie są nieprawidłowe, dobrze zorganizowany event świąteczny może mieć korzystny wpływ na poprawę atmosfery. Warto tę okoliczność wykorzystać dla dobra firmy.

O czym warto pomyśleć organizując imprezę firmową?

Udana impreza firmowa to event dostosowany do potrzeb różnych pracowników. Warto uwzględnić np. różnice kulturowe czy indywidualne preferencje. Organizatorzy mogą przeprowadzić ankiety lub zbierać opinie pracowników na temat preferencji dotyczących opłatka firmowego. Warto również wykazać się kreatywnością, zapewniając uczestnikom ciekawe atrakcje czy niespodzianki. Takie spotkanie choć zwykle dość uroczyste w swym charakterze, jednocześnie nie powinno być zbyt sztywne i formalne. Pracownicy najbardziej doceniają swobodne, pozbawione sztampy imprezy, podczas których mogą się czuć swobodnie.

Gdzie zorganizować imprezę firmową?

Impreza firmowa może odbyć się w różnych miejscach. Dawniej imprezy firmowe organizowano w siedzibach firm, jednak obecnie jest to coraz mniej popularne rozwiązanie. Zdecydowanie bardziej polecane są eventy firmowe w restauracjach, hotelach czy lokalach specjalizujących się w takiej organizacji. Atrakcyjne, dobrze dobrane miejsce, gdzie dodatkowo serwuje się smaczne potrawy i trunki, również wpływa na pozytywną ocenę opłatka firmowego.

Fotograf na imprezę firmową

Żadna impreza firmowa nie może obejść się bez udziału profesjonalnego fotografa. Dzięki temu osoby biorące udział w wydarzeniu mogą zostawić swoje smartfony i cieszyć się każdym momentem. W tym czasie fotograf zrobi świetne zdjęcia. Reportaż fotograficzny obejmujący wszystkie istotne momenty imprezy (przemowa szefa, wręczenie nagród etc), bardzo chętnie wykonywane pamiątkowe ujęcia grupowe, czy pojedyncze portrety na życzenie – takie zdjęcia są nie tylko świetną pamiątką, ale również cennym dokumentem w archiwum firmowym.

Dodatkowo profesjonalny fotograf zapewnia odpowiednią jakość techniczną zdjęć, co w przypadku imprez organizowanych w ciemniejszych, bardziej klimatycznych pomieszczeniach z reguły jest niewykonalne dla smartfona. Zamiast więc ryzykować, lepiej zatrudnić doświadczonego specjalistę od fotografii eventowej.

Jeśli szukają Państwo fotografa na imprezę firmową, zapraszam do kontaktu.

Dariusz Kempny
tel. +48 503 950 939
info@dariuszkempny.pl