fbpx

Fotograf Kraków

Kim jestem?

Fotograf

Witaj! Nazywam się Darek Kempny i jestem profesjonalnym fotografem. Moja główna specjalizacja to fotografia portretowa, zdjęcia biznesowe i wizerunkowe. Zajmuję się również profesjonalnym retuszem zdjęć. Współpracuję z profesjonalnymi wizażystami i stylistami.   

Moi klienci to firmy, instytucje, artyści i osoby prywatne. Jeśli potrzebują Państwo dobrych zdjęć na stronę, bloga czy CV, zapraszam do współpracy.   

Wykonuję zdjęcia w studio na terenie Krakowa jak również w siedzibie firmy - posiadam mobilne studio fotograficzne. Mogę również wykonać sesję w warunkach plenerowych.           

Kraków

Kraków to miasto w którym na co dzień mieszkam. Także tu, w sercu Małopolski realizuję  zdjęciowe sesje i reportaże fotograficzne. Fotografuję nie tylko w Krakowie i Małopolsce, często bywam także na Śląsku, Podkarpaciu itd.  

Jestem do dyspozycji. Miłego dnia

Darek

Fotograf Kraków

Fotograf biznesowy Kraków - mój styl

Każdy fotograf biznesowy ma własne priorytety i indywidualne podejście do zdjęć biznesowych. Ostatecznie dla nas wszystkich liczą się przede wszystkim dobre kadry i to jest istotą każdej kooperacji z fotografem biznesowym. Jednak droga do osiągnięcia zamierzonych rezultatów w każdym przypadku jest inna.

Jak każdy profesjonalny fotograf biznesowy mam swoje sprawdzone metody organizacji sesji zdjęciowych, indywidualny styl fotograficzny i własne podejście do postprodukcji materiału zdjęciowego. Ten zbiór wypracowanych metod i posiadanego doświadczenia w bezpośredni sposób odciska się w charakterze moich fotografii.

Fotograf Kraków - co mnie wyróżnia?

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie co mnie wyróżnia, chętnie opowiem o tym co dla mnie najważniejsze w drodze do idealnej fotografii biznesowej. Na pierwszym miejscu zawsze stawiam dobrą atmosferę współpracy. Nie jestem typem pana fotografa, niedostępnego artysty z wyolbrzymionym ego. Raczej kimś, z kim komunikacja jest zawsze łatwa, prosta i przyjemna. Osoby pozujące do zdjęć są dla mnie kimś więcej niż kolejnymi modelami. Podczas każdej sesji lubię dowiedzieć się czegoś o osobie z którą pracuję. Często żartuję i wytrwale szukam dobrej energii ponieważ doskonale wiem, że dobry nastrój odbija się w mimice twarzy i sylwetce.

Samo pozowanie do zdjęć jest dość trudnym zadaniem. Osoby bez doświadczenia zwykle mocno stresują się tym, jak wyjdą na zdjęciach, czy w danym momencie odpowiednio się ustawiają itd. Nic dziwnego, dla wielu z nich jest to pierwszy kontakt z profesjonalnym fotografem. W takiej sytuacji zawsze przekonuję, że naturalność i pozytywne nastawienie są sprawdzoną metodą do osiągnięcia dobrych rezultatów.

To co mnie wyróżnia jako fotografa biznesowego to umiejętność pracy z różnymi ludźmi w różnych warunkach i okolicznościach. Moje sesje zdjęciowe cechuje nie tylko swobodna atmosfera, ale również aktywna współpraca i otwartość. Każdy model i modelka mogą liczyć na moją pomoc w kwestii tego jak pozować i jak dobrze wyglądać na zdjęciach. Priorytetem jest dla mnie to, by ludzie na moich zdjęciach byli najlepszą wersją samych siebie.

Fotografia biznesowa Kraków - od koncepcji do realizacji

Fotografia biznesowa w takim mieście jak Kraków wymaga od fotografa zachowania wysokiego poziomu techniczno- merytorycznego. Rynek usług fotograficznych jest niezwykle szeroki, jednak tak naprawdę niewielu fotografów specjalizuje się w dziedzinie fotografii biznesowej. Zdjęcia biznesowe to zupełnie inny rodzaj zdjęć niż kadry w albumie rodzinnym czy zdjęcia z wycieczki do Krakowa.

Specjalizacja oznacza, że fotograf dobrze rozumie istotę fotografii biznesowej, potrafi sprostać oczekiwaniom klienta, a nawet je wyprzedzić. Znajomość komunikacji niewerbalnej, standardów wizerunkowych przyjętych w poszczególnych branżach, umiejętność tworzenia kreatywnych rozwiązań na planach zdjęciowych, a także wysokie umiejętności z zakresu profesjonalnej postprodukcji cyfrowej w programach takich jak Photoshop – wszystko to jest swoistym must have profesjonalnego fotografa biznesowego. Dzięki temu mogę zaoferować kompleksową obsługę- od przygotowania koncepcji sesji po zdjęcie gotowe do publikacji. 

Fotograf Kraków - moja filozofia

Moja filozofia w zakresie fotografii biznesowej to pełne zrozumienie wizerunkowych potrzeb klienta. Każdy ma inne wymagania i oczekiwania dotyczące korelacji między prowadzonym biznesem, jego wartościami a wizerunkiem który ten biznes reprezentuje. Moim zadaniem jest zrozumieć Państwa potrzeby, proponować optymalne rozwiązania, minimalizować ograniczenia i uwypuklać atuty.

Staram się również, by zdjęcia biznesowe które wykonuję odznaczały się nowoczesnym, efektownym stylem. Dbam o to, by przyciągały wzrok i stwarzały dobre wrażenie. Jestem przekonany, że taka fotografia biznesowa potrafi być doskonałym wsparciem dla biznesu, poszerza kontakty i możliwości. Duża popularność sesji biznesowych w takich miastach jak Kraków, Warszawa, Poznań i wielu innych jest potwierdzeniem, że fotografia biznesowa jest skutecznym narzędziem wizerunkowym.

Social media

FacebookLinkedIn | Instagram

Gdzie pracuję? 

Kraków... Małopolska... Polska

Fotografowałem m.in. w takich miejscach jak Kraków, Warszawa, Katowice, Zakopane, Gliwice, Rzeszów, Wieliczka, Zabrze, Bochnia, Tarnów, Nowy Sącz, Chrzanów, Bytom, Myślenice, Nowy Targ, Żywiec, Limanowa, Oświęcim, Brzesko, Bielsko- Biała, Jaworzno... 

Menu