Fotograf Kraków

Kim jestem?

Fotograf

Witaj! Nazywam się Darek Kempny i jestem profesjonalnym fotografem. Moja główna specjalizacja to fotografia portretowa, zdjęcia biznesowe i wizerunkowe. Jeśli potrzebujesz dobrych zdjęć na stronę, bloga czy CV, trafiłeś pod właściwy adres! 

Wieloletnie doświadczenie sprawia, że jako fotograf doskonale czuję się zarówno w profesjonalnym studio, w warunkach improwizowanych, jak również w plenerze. Uwielbiam pracę ze światłem błyskowym, ale potrafię również docenić i wykorzystać walory światła naturalnego. 

Retusz zdjęć jest obok fotografii moją drugą pasją. Dzięki niemu każde, nawet najlepsze zdjęcie może jeszcze zyskać.    

Kraków

Kraków to miasto w którym na co dzień mieszkam. Także tu, w sercu Małopolski realizuję sesje dla firm, instytucji, grup artystycznych i osób prywatnych. Fotografuję nie tylko w Krakowie i Małopolsce, często bywam także na Śląsku, Podkarpaciu itd. Sesję zdjęciową dla Ciebie czy Twojej firmy mogę zrealizować w dowolnym miejscu. 

Zapraszam do współpracy

Darek

Fotograf Kraków

Fotograf biznesowy – co mnie wyróżnia?

Każdy fotograf biznesowy ma własne priorytety i indywidualne podejście do zdjęć biznesowych. Ostatecznie dla nas wszystkich liczą się przede wszystkim dobre kadry i to jest istotą każdej kooperacji z fotografem biznesowym. Jednak droga do osiągnięcia zamierzonych rezultatów w każdym przypadku jest inna. Profesjonalny fotograf biznesowy ma swoje sprawdzone metody organizacji sesji zdjęciowych, indywidualny styl fotograficzny i własne podejście do postprodukcji materiału zdjęciowego. Ten zbiór wypracowanych metod i posiadanego doświadczenia w bezpośredni sposób odciska się w charakterze samej fotografii. To co czyni zdjęcia biznesowe ciekawymi, nieszablonowymi i skutecznymi w działaniu wynika głównie z indywidualizmu i kreatywności fotografa.

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie co mnie wyróżnia, chętnie opowiem o tym co dla mnie najważniejsze w drodze do idealnej fotografii biznesowej. Na pierwszym miejscu zawsze stawiam dobrą atmosferę współpracy. Nie jestem typem pana fotografa, niedostępnego artysty z wyolbrzymionym ego. Raczej kimś, z kim komunikacja jest zawsze łatwa, prosta i przyjemna. Osoby pozujące do zdjęć są dla mnie kimś więcej niż kolejnymi modelami. Podczas każdej sesji lubię dowiedzieć się czegoś o osobie z którą pracuję. Często żartuję i wytrwale szukam dobrej energii ponieważ doskonale wiem, że dobry nastrój odbija się w mimice twarzy i sylwetce. Samo pozowanie do zdjęć jest dość trudnym zadaniem. Osoby bez doświadczenia zwykle mocno stresują się tym, jak wypadną na zdjęciach, czy w danym momencie odpowiednio się ustawiają itd. Nic dziwnego, dla wielu z nich jest to pierwszy kontakt z profesjonalnym fotografem. W takiej sytuacji zawsze przekonuję, że naturalność i pozytywne nastawienie są sprawdzoną metodą do osiągnięcia dobrych rezultatów. To co mnie wyróżnia jako fotografa biznesowego to umiejętność pracy z różnymi ludźmi w różnych warunkach i okolicznościach. Moje sesje zdjęciowe cechuje nie tylko swobodna atmosfera, ale również aktywna współpraca i otwartość. Każdy model i modelka mogą liczyć na moją pomoc w kwestii tego jak pozować i jak dobrze wyglądać na zdjęciach. Priorytetem jest dla mnie to, by ludzie na moich zdjęciach byli najlepszą wersją samych siebie. 

Fotografia biznesowa Kraków – moja filozofia

Fotografia biznesowa w takim mieście jak Kraków wymaga od fotografa zachowania wysokiego poziomu techniczno- merytorycznego. Rynek usług fotograficznych jest niezwykle szeroki, jednak tak naprawdę niewielu fotografów specjalizuje się w dziedzinie fotografii biznesowej. Zdjęcia biznesowe to zupełnie inny rodzaj zdjęć niż kadry w albumie rodzinnym czy zdjęcia z wycieczki do Krakowa. Specjalizacja oznacza, że fotograf dobrze rozumie istotę fotografii biznesowej, potrafi sprostać oczekiwaniom klienta, a nawet je wyprzedzić. Znajomość komunikacji niewerbalnej, standardów wizerunkowych przyjętych w poszczególnych branżach, umiejętność tworzenia kreatywnych rozwiązań na planach zdjęciowych, a także wysokie umiejętności z zakresu profesjonalnej postprodukcji cyfrowej w programach takich jak Photoshop – wszystko to jest swoistym must have profesjonalnego fotografa biznesowego.

Moja filozofia w zakresie fotografii biznesowej to pełne zrozumienie wizerunkowych potrzeb klienta. Każdy ma inne wymagania i oczekiwania dotyczące korelacji między prowadzonym biznesem a wizerunkiem który ten biznes wzmacnia. Moim zadaniem jest zrozumieć Państwa potrzeby, proponować optymalne rozwiązania, minimalizować ograniczenia i uwypuklać atuty. Staram się również, by zdjęcia biznesowe które wykonuję odznaczały się nowoczesnym, efektownym stylem. Dbam o to, by przyciągały wzrok i stwarzały dobre wrażenie. Jestem przekonany, że taka fotografia biznesowa potrafi być doskonałym wsparciem dla biznesu, poszerzać kontakty i możliwości. Duża popularność sesji biznesowych w takich miastach jak Kraków, Warszawa, Poznań i wielu innych jest potwierdzeniem, że fotografia biznesowa jest skutecznym narzędziem wizerunkowym.

Zdjęcia biznesowe – fotograf na sesję

Zdjęcia biznesowe mogą być świetnym, użytecznym materiałem promocyjnym i wizerunkowym. Warto zatem wybrać takiego fotografa na sesję, który potrafi uchwycić w kadrze wszystko co stanowi o sile oddziaływania fotografii biznesowej. Charyzma, kompetencje i otwartość – te cechy są kluczowymi składowymi dobrego portretu biznesowego. Fotograf na sesję biznesową to nie tylko osoba odpowiedzialna za wykonanie ujęć. Z racji swego doświadczenia i kompetencji dobry fachowiec pomoże przygotować się do sesji, doradzi jak się ubrać, jakich kolorów użyć. Podpowie co wygląda najbardziej korzystnie na zdjęciach biznesowych, a czego lepiej unikać. Zdjęcia biznesowe mogą być naprawdę różne. Dobry fotograf pomoże więc również dobrać odpowiedni styl, a w tych ramach zadba dodatkowo o odpowiednie światło i scenerię.

Klasyczne portrety biznesowe, formalne zdjęcia korporacyjne, zdjęcia biznesowe w stylu casual, fotografie sytuacyjne w miejscu pracy, charakter zdjęć powinien odpowiadać potrzebom i filozofii Twojej marki. Fotograf na sesję biznesową powinien czuwać nad tym, by zdjęcia biznesowe były zgodne z przekazem firmy. Profesjonalny fotograf skupia się nie tylko na kadrach. Pomoże Ci również w trakcie sesji, dzięki czemu pokonasz stres i uprzedzenia. Czasem wystarczy jedno dobre słowo, by osoba przed obiektywem zyskała pewność siebie i poczucie, ze jest w dobrych rękach. Moi klienci oprócz zdjęć które dla nich wykonywałem wielokrotnie doceniali właśnie wsparcie, jakie dawałem im w trakcie planu zdjęciowego. Dzięki temu wspólnie mogliśmy zrobić lepsze zdjęcia w miłej, kreatywnej atmosferze.

Jeśli potrzebujesz dobrych zdjęć i podoba Ci się moje podejście, już dziś umów się na sesję biznesową. Zapraszam do współpracy!

Kontakt

Dariusz Kempny

info@dariuszkempny.pl

tel. (48) 503 950 939

Gdzie pracuję? 

Kraków... Małopolska... Polska

Fotografowałem m.in. w takich miejscach jak Kraków, Warszawa, Katowice, Zakopane, Gliwice, Rzeszów, Wieliczka, Zabrze, Bochnia, Tarnów, Nowy Sącz, Chrzanów, Bytom, Myślenice, Nowy Targ, Żywiec, Limanowa, Oświęcim, Brzesko, Bielsko- Biała, Jaworzno... 

Menu