coworking fotograf kraków

Coworking – firmowa sesja zdjęciowa w wynajętym biurze

Chcesz zamówić sesję zdjęciową dla swojej firmy, jednak z różnych względów nie możemy tego zrobić w obecnej siedzibie? To żaden problem! Rozwiązaniem jest coworking a więc zdjęcia w eleganckiej, wynajętej przestrzeni biurowej lub konferencyjnej.

Coworking od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Zwłaszcza w gronie freelancerów, aczkolwiek z wynajmowanych przestrzeni korzysta coraz więcej firm funkcjonujących w trybie pracy zdalnej.

Biura i sale „na godziny” są też coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w przypadku firmowych sesji zdjęciowych. Kilka ostatnich sesji firmowych wykonałem właśnie w centrach coworkingowych i cóż, zdecydowanie polecam!

Sesja zdjęciowa w biurze coworkingowym

Często bywa tak, że firma potrzebuje zdjęć biznesowych jednak z różnych względów sesja fotograficzna nie może odbyć się w siedzibie firmy (remont, zbyt mała przestrzeń, tymczasowe biuro itp.). W takich sytuacjach z pomocą przychodzi coworking i możliwość wykonania zdjęć w wynajętym biurze, sali konferencyjnej czy auli.

Z podobnego rozwiązania chętnie korzystają również te firmy które nie chcą zakłócać codziennego rytmu pracy w swojej siedzibie. Właśnie dlatego decydują się na wykonanie zdjęć w wynajętych biurach.

coworking
Źródło: Pexels

Sesja indywidualna

Zdjęcia we współdzielonej przestrzeni są również dobrym pomysłem na sesję dla freelancera budującego swoją markę osobistą. Wolni strzelcy bardzo często korzystają z podobnych ofert i zdjęcia w podobnym środowisku wydaję się w ich przypadku zupełnie naturalne. Oczywiście indywidualne, wyizolowane biuro w którym wykonamy zdjęcia biznesowe dla freelancera będzie lepszym rozwiązaniem niż przepełniony openspace. Najczęściej nie ma z tym większego problemu.

Sesja firmowa w przestrzeni coworkingowej – zalety i wady

Firmy coworkingowe dysponują atrakcyjnymi, nowocześnie urządzonymi biurami, mniejszymi lub większymi salami konferencyjnymi o różnym układzie i objętości. Wybór miejsc jest naprawdę duży.

Sesja firmowa w przestrzeni coworkingowej ma swoje zalety i wady. Do największych zalet należą możliwość wykonania zdjęć w nowoczesnym biurze lub sali, brak konieczności przygotowania miejsc do zdjęć (ukrywanie kabli, niechcianych elementów etc.) i zwykle odpowiednie do zdjęć biznesowych, równomierne światło.

Największa wadą jest bez wątpienia brak elementów brandingowych, firmowych kolorów, logotypów itp. Jednak nie w każdym przypadku są one niezbędnym elementem fotografii biznesowej.

Zalety:

  • zdjęcia w wygodnych, nowoczesnych przestrzeniach
  • możliwość wynajmu różnego typu biur, sal konferencyjnych etc.
  • brak konieczności przygotowania miejsc
  • równomierne światło
  • możliwość wykonania różnorodnych ujęć
  • szybka, nieinwazyjna realizacja

Wady:

  • brak elementów brandingowych
  • konieczność wcześniejszej rezerwacji
  • dodatkowy koszt

W moim odczuciu sesja w wynajętej przestrzeni ma zdecydowanie więcej zalet, dlatego jeśli nie mamy możliwości wykonania sesji firmowej w siedzibie, zdecydowanie warto pomyśleć o takim rozwiązaniu.

Ile kosztuje coworking?

Ile kosztuje coworking? Należałoby tutaj wprowadzić rozgraniczenie między najmem przestrzeni coworkingowej do pracy a miejscem na firmową sesję zdjęciową. W tym drugim wypadku interesuje nas 2-3 godzinny interwał czasowy w trakcie którego możemy wykonać sesję zdjęciową dla 10- 20 osób. Koszt coworkingu na sesję nie jest wysoki i oscyluje w granicach 100 – 300 PLN.

Większym ograniczeniem bywa dostępność wybranego biura czy sali konferencyjnej w wybranym terminie. Warto zatem dokonać wcześniejszej rezerwacji.

coworking1
Źródło: Pexels

Co-working w Krakowie

Co-working w Krakowie cieszy się olbrzymią popularnością, a kolejne centra powstają jedno po drugim. Większość z nich oferuje możliwość wynajmu biur i sal także pod kątem organizacji biznesowych sesji zdjęciowych. Oto kilka przydatnych linków:

Przestrzenie coworkingowe Spacing

Coworking OffOffice

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w organizacji sesji firmowej, zapraszam do kontaktu.