sesja na start zdjęcia biznesowe

Sesja na start w 2023 roku

Nowy rok to zwykle nowe plany i nowe perspektywy. Sesja na start to propozycja sesji zdjęciowej dla osób rozpoczynających budowanie swojego wizerunku w działaniach biznesowych, lub też chcących w sposób świadomy kształtować ten już istniejący.

Korzyści z posiadania profesjonalnych zdjęć

Pośród wielu korzyści prezentowania wizerunku biznesowego w profesjonalny sposób warto wskazać przede wszystkim te, zwiększające naszą wiarygodność w oczach innych. Profesjonalne zdjęcie na LinkedIn czy dobre zdjęcie w CV są postrzegane przez odbiorcę w pozytywny sposób. Świadczą o świadomym, odpowiedzialnym podejściu do kwestii zarządzania własnym potencjałem, przykuwają uwagę. Budują dobre, pierwsze wrażenie.

Dzięki zdjęciom przestajemy być zupełnie anonimowi dla osób, które jeszcze nie nas nie znają. Za sprawą zdjęć możemy w bardziej efektywny sposób zawierać kontakty online. Ponadto zdjęcia pozwalają nam wyróżnić się na tle innych, jak również zdobyć uwagę odbiorców (pracodawców, rekruterów, partnerów biznesowych czy klientów) na których kontakcie nam zależy.

Oczywiście, zdjęcia nie wyręczą nas we wszystkim. Jednak w natłoku codziennych informacji są cenną wizytówką każdej firmy lub marki osobistej.

Wartość zdjęć w dzisiejszych czasach

Wydawać by się mogło, że popularność smartfonów wyposażonych w coraz lepsze aparaty fotograficzne wyprze fotografię profesjonalną. Stało się wprost przeciwnie. Publikując własnoręcznie wykonane zdjęcia zaczęliśmy większą uwagę zwracać na zagadnienia związane z fotografią. Dzięki temu dobra fotografia zyskała na wartości. Każdy dziś może zrobić zdjęcie. Jednak dobre zdjęcia wciąż pozostają domeną profesjonalnego fotografa.

Doskonałym przykładem tego, jak cenne są dziś profesjonalne zdjęcia biznesowe była ich olbrzymia popularność w trakcie pandemii. Wiele firm przenosząc swoją działalność w tryb online decydowało się równocześnie na odświeżenie zdjęć w social media czy na stronie internetowej. Profilowe selfiaki znikały z LinkedIn w lawinowym tempie. Wiele z tych zachowań utrwaliło się. Również dziś, w nieco zmienionej rzeczywistości sesje biznesowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Sesja na start nowej, biznesowej współpracy może być świetnym pomysłem.

sesja na start

Dla kogo sesja na start?

Dla kogo jest sesja na start? Dla każdej osoby która chce poprawić swój wizerunek w Internecie, a w szczególności ten prezentowany w kanałach komunikacji biznesowej.

Na sesje indywidualne trafiają do mnie osoby w bardzo różnym wieku, będące też na bardzo różnych etapach kariery zawodowej. Niektóre z nich dopiero zaczynają rozwijać ścieżkę swojej kariery. Inne posiadają już znaczący dorobek i osiągnięcia zawodowe. Dla wielu z nich są to pierwsze, profesjonalne zdjęcia.

W grupie tej są przedstawiciele branży IT, menadżerowie, prawnicy, finansiści, psycholodzy, lekarze, trenerzy personalni, naukowcy, projektanci i architekci, agenci i pośrednicy w branży nieruchomości, pracownicy biur podróży, artyści, freelancerzy i osoby wykonujące wolne zawody (wykonywałem też kilka sesji dla… fotografów :)) Pośród nich są właściciele dużych firm, jak również osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze.

Sesja na start to rozwiązanie dla osób które chcą:

  • budować od podstaw swój wizerunek profesjonalisty
  • kształtować lub odświeżyć już istniejący wizerunek
  • zaprezentować się w profesjonalny sposób w kanałach komunikacji, social media etc.
  • posiadać zestaw profesjonalnych zdjęć biznesowych na różne okazje

Sesja na start – dlaczego w studio?

Sesja na start to zdjęcia które wykonuję w studio fotograficznym z dwóch powodów. Przede wszystkim, celem sesji jest realizacja klasycznych zdjęć biznesowych, które będą przydatne w autopromocji. Zdjęcia na jednokolorowym, najczęściej jasnym, czasem też ciemnym tle są neutralne i najbardziej powszechne. Świetnie nadają się do różnego typu publikacji, a w przypadku niektórych są wręcz nieodzowne.

Drugim, nie mniej istotnym powodem dla którego sesja startowa odbywa się w studio jest zapewnienie osobie fotografowanej komfortowych warunków. Ma to zasadniczy wpływ na jakość samych zdjęć. Faktem jest, że większość osób nie lubi pozowania przed obiektywem. Dla wielu z nich sesja zdjęciowa wiąże się ponadto z dużym stresem. Sesja w studio i kontakt z fotografem w formule 1:1 to dużo bardziej komfortowa forma współpracy. Szczególnie w przypadku osób dla których jest to pierwsza profesjonalna sesja. W izolowanych warunkach znacznie łatwiej jest wykonać naturalne, dobrze wyglądające zdjęcia biznesowe. Studio daje odpowiednią przestrzeń do eksperymentów, poszukiwania najlepszych póz czy mimiki, bez słuchania komentarzy kolegów i koleżanek z pracy.

Istnieje oczywiście możliwość wykonania sesji startowej w miejscu pracy lub prowadzenia działalności.

Sesja na start – co w pakiecie?

Zdjęcia które wykonamy podczas sesji startowej będą dla Ciebie wygodnym i wszechstronnym materiałem wizerunkowym. W pakiecie znajdą się zdjęcia do CV, którymi wzmocnisz swoje dokumenty rekrutacyjne kiedy postanowisz zmienić pracę. Dzięki ujęciom typu headshot twój profil zawodowy na LinkedIn będzie wyglądał aktualnie i profesjonalnie. Portrety biznesowe zaprezentują Cię z najlepszej strony na osobistej stronie WWW czy blogu.

Profesjonalne zdjęcia z sesji startowej będą Twoją indywidualną wizytówką. Dzięki nim zbudujesz swoją komunikację w Internecie zgodnie z obecnymi standardami. Przykładową sesję w swobodnym stylu casual’owym możesz obejrzeć pod linkiem sesja w studio.

Sesja w studio to nie jedyna opcja. Zapraszam do zapoznania się z pełną ofertą sesji zdjęciowych.