Kilka dni temu miałem przyjemność wykonać profesjonalne zdjęcia wizerunkowe dla p. Grzegorza. Sesja w studio w centrum Krakowa trwała niespełna godzinę. W tym czasie powstało kilka udanych portretów biznesowych.

Profesjonalne zdjęcia do celów biznesowych to nie tylko ogólna prezentacja cech fizjonomii i stylu fotografowanej osoby. Kadry biznesowe powinny również odwoływać się do tworzenia pozytywnych wrażeń. Budowanie wizerunku nacechowanego otwartością i pozytywnymi wartościami to istota fotografii biznesowej. Dlatego podczas każdej sesji duże znaczenie ma dobra współpraca modela/ modelki z fotografem, ponieważ w bezpośredni sposób przekłada się ona na efekty. Czyli mówiąc wprost – na to jak wyglądają zdjęcia.

Sesja studyjna w stylu casual

Patrząc z tej perspektywy sesja w studio z p. Grzegorzem przebiegła perfekcyjnie. Szybko złapaliśmy nić porozumienia i to pozwoliło skupić się na wykonaniu wielu interesujących ujęć. Zapewne również dzięki temu efektem sesji są tak pozytywne męskie portrety w konwencji casual’owej.

„Casual” w języku angielskim oznacza „swobodny”. Casual to elegancja w bardziej swobodnym, pół-formalnym wydaniu. Zdjęcia biznesowe w takim stylu są szczególnie polecane dla osób chcących minimalizować dystans, pozytywnych i otwartych na nowe możliwości.

Sesja w studio – dlaczego warto?

Sesja w studio to propozycja dla osób chcących uzyskać profesjonalny materiał do celów autopromocji. Zdjęcia studyjne to najbardziej uniwersalny typ fotografii wizerunkowej, a sesja w studio wiąże się z wieloma zaletami, o których poniżej.

Kontrola nad światłem: W studio fotograficznym fotograf ma pełną kontrolę nad oświetleniem. Może dostosować oświetlenie w zależności od swojej wizji i zamierzonego efektu. Może stosować różnorodne techniki oświetleniowe, takie jak światło główne, wypełniające, akcentujące, czy tło oświetlane niezależnie od modela. Dzięki temu można uzyskać doskonałe efekty wizualne i uzyskać pożądany nastrój w zdjęciach.

Brak zakłóceń zewnętrznych: Studio pozwala pracować bez zakłóceń zewnętrznych, takich jak ludzie, pojazdy, czy zmienne warunki pogodowe. Praca w wyizolowanej przestrzeni jest komfortowa pod wieloma względami. Dzięki skupieniu łatwiej jest wypracować świetne, przemyślane portrety.

Pełna kontrola nad tłem: W studio można dowolnie zmieniać tło, korzystając z różnorodnych tkanin, dekoracji, lub płócien fotograficznych. Można dostosować tło do stylu sesji, preferencji modela, czy zamierzonego efektu. Dzięki temu można uzyskać spójny wygląd na zdjęciach i stworzyć unikalne portrety.

Prywatność i intymność: Sesje w studio dają większą prywatność i intymność osobie fotografowanej, ponieważ nie ma publiczności ani przechodniów obserwujących sesję. Modelka/ model mogą poczuć się bardziej swobodnie i wygodnie, co może przyczynić się do uzyskania bardziej naturalnych i autentycznych zdjęć.

Profesjonalne wyposażenie: Studio fotograficzne jest wyposażone w profesjonalny sprzęt fotograficzny, taki jak aparaty, obiektywy, lampy studyjne, tła, akcesoria do oświetlenia, itp. Dzięki temu fotograf może korzystać z wysokiej jakości sprzętu, co może przekładać się na lepszą jakość zdjęć.

Kreatywność i eksperymentowanie: W studio fotograficznym fotograf ma większą swobodę w eksperymentowaniu z różnymi stylami, technikami i efektami. Może testować różnorodne oświetlenie, tła, pozy, i inne elementy, aby uzyskać oryginalne i kreatywne portrety, które wyrażają indywidualność modela i wizję fotografa.

Komfort i wygoda: Sesje w studio mogą być bardziej komfortowe i wygodne zarówno dla fotografa, jak i dla modela. W studio często jest dostępne wygodne miejsce do przebrania, toaleta, woda pitna i inne udogodnienia.

Sesja w studio to optymalne rozwiązanie, zarówno dla osób nieśmiałych, jak również pewnych siebie i zdecydowanych.

Sesja w studio w Krakowie

Sesje w studio to opcja zarówno dla kobiet jak i mężczyzn na dowolnym etapie kariery zawodowej. Fotografuję osoby potrzebujące profesjonalnych zdjęć do CV, jak również osoby zarządzające dużymi organizacjami. Przykładem może być chociażby sesja dla Pani Prezes OIGD.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnych zdjęć do celu autopromocji i budowania wizerunku swojej marki, umów się na sesję indywidualną. Przed sesją omówimy szczegóły takie jak ubiór, makijaż i fryzura. Porozmawiamy również o stylu zdjęć których potrzebujesz. Chętnie doradzę i pomogę w odpowiednim przygotowaniu. Dzięki temu zyskasz materiał zdjęciowy idealnie dopasowany do Twoich potrzeb, a zdjęcia będą pracować na Twoją korzyść przez cały czas.

Zapraszam na indywidualną sesję w studio w Krakowie.