sesja z dojazdem kraków

Sesja z dojazdem do klienta

Sesja z dojazdem do klienta to praktyczne rozwiązanie, pozwalające na wykonanie zestawu zdjęć biznesowych w miejscu prowadzenia działalności i obsługi klienta. Wygodna formuła, możliwość sprawnej realizacji zdjęć dla wieloosobowych zespołów, a także szereg dodatkowych możliwości – wszystko to sprawia, że zdjęcia w siedzibie firmy to jedna z najbardziej popularnych opcji w mojej ofercie.

Każda firma aktywna w Internecie wcześniej czy później będzie potrzebować profesjonalnych zdjęć. Przydadzą się one na nową stronę WWW, kanały mediów społecznościowych czy chociażby do komunikacji wewnętrznej. Sesja w studio fotograficznym realizowana dla kilkunastu- kilkudziesięciu osób jest dużym logistycznym wyzwaniem. Bywa też kłopotliwa ze względów obiektywnych.

Na szczęście istnieje inne, sprawdzone rozwiązanie.

Sesja z dojazdem do klienta

W wielu sytuacjach dużo bardziej praktyczna i wygodna jest sesja z dojazdem fotografa do siedziby. Dla firmy jest przede wszystkim oszczędność czasu. Dodatkowo zdjęcia wykonane w takich samych warunkach stworzą spójny, mocny wizerunek całej organizacji. Będą też elementem wiarygodności firmy, zwłaszcza jeśli sesja odbędzie się w przestrzeni którą znają klienci czy partnerzy biznesowi firmy.

Sesja w siedzibie klienta – dodatkowe zalety

Sesja z dojazdem do klienta posiada kilka dodatkowych atutów:

  • nie zaburza codziennych obowiązków i rytmu pracy w firmie
  • pozwala na wykonanie przekrojowych zdjęć
  • jest mniej stresująca dla osób biorących w niej udział

Sesja z dojazdem do klienta nie jest zamiennikiem sesji w studio. Zdjęcia z takiej sesji w niczym nie odbiegają od fotografii wykonywanych w studyjnych warunkach. A to za sprawą…

Mobilne studio fotograficzne

Mobilne studio fotograficzne to sprzęt pozwalający na wykonanie zdjęć w stylu fotografii studyjnej, jednak z aranżacją w innej, dowolnej przestrzeni. W jego skład wchodzą przede wszystkim:

  • tła, zawieszki, statywy
  • lampy błyskowe
  • modyfikatory światła

Dzięki takiemu zestawowi mam możliwość wykonania fotografii biznesowych praktycznie w każdych warunkach. Portretowe zdjęcia biznesowe, headshoty czy zdjęcia produktów nie są żadnym wyzwaniem. Dodatkowo w przestrzeni firmowej możemy wykonać np. zdjęcia sytuacyjne w biurze, których nie można wykonać w sterylnym studio.

Jedynym czym muszą Państwo dysponować w celu wykonania takiej sesji jest przestrzeń pozwalająca na odpowiednie przygotowanie planu zdjęciowego.

sesja z dojazdem

Najlepsze miejsce do zdjęć?

Planując zdjęcia biznesowe w siedzibie firmy często pomijamy miejsca nieoczywiste, posiadające duży potencjał do wykonania świetnych ujęć. Są to zwykle lokacje z ciekawą przestrzenią i dobrymi, wstępnymi warunkami oświetleniowymi. Najbardziej nieoczywiste są tu wszelkie korytarze, schody czy chociażby otwarte tarasy. W jednym z krakowskich hoteli w których fotografowałem, problemów z przestrzenią czy pomieszczeniem na sesję nie było wcale. Tymczasem najbardziej odpowiednim miejscem do zdjęć wizerunkowych okazała się… hotelowa recepcja.

Powyższy przykład pokazuje, że sesja z dojazdem powinna być poprzedzona omówieniem z fotografem dostępnych lokalizacji. Z reguły proszę klienta o przesłanie kilku zdjęć wykonanych telefonem, pozwalających na ogólne poznanie dostępnej przestrzeni. Czasem odwiedzam miejsce sesji wcześniej. Na tej podstawie wspólnie z klientem możemy wybrać najbardziej optymalne warunki.

Jak przygotować miejsce do zdjęć?

Jeśli mamy już wybrane miejsce, wymaga ono czasem drobnych zabiegów aranżacyjno- kosmetycznych. W pierwszej kolejności należy usunąć te elementy które mogą przeszkadzać fotografowi, jak również te których po prostu nie chcemy widzieć na zdjęciach. Polecam zwrócić uwagę na wszelkie dekoracje, po usunięciu których w tych miejscach (głównie na ścianach) mogą pozostać ślady.

Nierzadko problemy stwarza światło, zarówno to sztuczne jak również padające zza okna. Warto zatem upewnić się, czy w miejscu wykonywania zdjęć jest możliwość przysłonięcia okien lub wyłączenia światła (nie zawsze jest to tak oczywiste jak się wydaje).

sesja z dojazdem

Czy nasza siedziba jest odpowiednia do zdjęć?

Wiele osób kontaktując się ze mną w sprawie sesji zdjęciowej dla firmy ma wątpliwości, czy ich siedziba jest odpowiednim miejscem do wykonania profesjonalnych zdjęć. Najczęściej obawy te związane są z brakiem odpowiedniego miejsca, dobrego światła, czy chociażby ogólną estetyką.

Warto pamiętać o tym, że zdjęcia stanowią wycinek rzeczywistości, a fotograf ma możliwość kontrolowania wszystkiego, co pojawia się w kadrze. Mała głębia ostrości pozwala na rozmycie niepożądanych elementów w tle. Odpowiednie światło pozwala uwypuklić lub cieniować określone partie kadru. Kwestie których nie można rozwiązać na etapie wykonywania zdjęć, pozostają w zasięgu profesjonalnego retuszu i kadrowania.

Wszystko to oczywiście nie zwalnia z konieczności właściwego przygotowania ludzi i miejsc do sesji zdjęciowej. Im bardziej naturalne są zdjęcia, tym lepiej są odbierane. Nie narażamy się również na dodatkowe koszty związane z zaawansowanym retuszem, poprawianiem czy wręcz wycinaniem niechcianych elementów ze zdjęcia.

Alternatywnym rozwiązaniem może być również sesja coworkingowa, a więc zdjęcia w wynajętym biurze.

Sesja z dojazdem do siedziby – informacje

Sesja z dojazdem w mojej ofercie obejmuje głównie województwa małopolskie, śląskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Jeśli są Państwo zainteresowani wykonaniem profesjonalnych zdjęć w swojej siedzibie, zapraszam na stronę z ofertą sesji firmowych.