Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie

Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie

Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie wzbogaciło się o nową wystawę stałą. Można ją oglądać od końca marca w przestrzeniach na krakowskim Kazimierzu. Choć tematy związane z rozwojem miejskiej hydrotechniki, energetyki, ciepłownictwa, gazownictwa, architektury i komunikacji nie są być może szczególnie popularne, tych ponad 600 obiektów prezentowanych na ponad 3 tysiącach metrów kwadratowych zrobi wrażenie na każdym odwiedzającym.

Wystawa Miasto.Technoczułość

Komputer Odra 1305, pralka Frania, płyn na odgniotki, modem Neostrady, Junak, Sokół, Fiaty, Syrenka, Nysa i Warszawa, niezliczona ilość maszyn, urządzeń, lamp, patefony, radioodbiorniki, pierwsze telewizory, a nawet stare kratki ściekowe, rury wodociągowe, wanny i klozety. Do tego cała masa replik, modeli, makiet, zdjęć i informacji podanych w przystępny sposób. Wszystko to można zobaczyć na wystawie stałej „Miasto.Technoczułość” w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie.

To jedna z najbardziej imponujących ekspozycji muzealnych w Krakowie, prezentująca oblicze miasta jakże inne od tego, które znamy dziś z efektownych biurowców, nowoczesnych rozwiązań technologicznych typu platformy parkingowe, czy innych osiągnięć współczesnej myśli ludzkiej.

Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie – nowa ekspozycja stała

Muzeum Inżynierii i Techniki zostało gruntownie przebudowane tak, by odwiedzający mogli zwiedzać całą ekspozycję bez wychodzenia z budynku. Dzięki podziemnym przewiązkom można za jednym zamachem zwiedzić również salę ze starymi wagonami tramwajowymi.

Duże brawa dla twórców za naprawdę świetnie zagospodarowaną przestrzeń i dopracowane światło. To nie było łatwe.

Co warto podkreślić, wystawa jest częściowo interaktywna, więc niektórych eksponatów można dotykać, a nawet się nimi pobawić. Przewidziano nawet kolorową strefę relaksu. Wybranie się tam z nieco starszymi dziećmi ma sens. Zwiedzania jest sporo, polecam zarezerwować przynajmniej dwie godziny na całość.

Więcej informacji na stronie www.mit.krakow.pl

Miasto.Technoczułość – galeria zdjęć

Zapraszam również do obejrzenia moich zdjęć z Centrum Edukacji Przyrodniczej w Krakowie – innego, nowoczesnego obiektu edukacyjnego w Krakowie.