centrum edukacji przyrodniczej uj

Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

Dzisiejszy post poświęcę w całości nowemu, interesującemu miejscu na edukacyjnej mapie Krakowa. Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego – bo o nim właśnie mowa- otworzyło swoje podwoje w tym roku. Jeśli ktoś jeszcze nie był to gorąco polecam. Na zachętę kilka zdjęć i dodatkowych informacji poniżej.

Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uniwersytet Jagielloński prezentuje swój najnowszy pomysł. Centrum Edukacji Przyrodniczej to muzeum mieszczące się na terenie III Kampusu UJ przy ulicy Gronostajowej 5. Ta imponująca wystawa prezentuje niezliczoną wręcz ilość eksponatów z zakresu zoologii, geologii, antropologii i paleobotaniki. Wybierając się tam na powierzchowną wizytę warto zarezerwować co najmniej 2 godziny. Z kolei osoby zainteresowane gruntownym przejrzeniem całej ekspozycji powinny czas spędzony w muzeum planować raczej w … dniach niż godzinach.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Centrum Edukacji Przyrodniczej

Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ- galeria

Miałem przyjemność wykonać zdjęcia świeżo otwartej ekspozycji. Oto kilka z nich:

Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego mieści się w kompleksie nowoczesnych budynków uniwersyteckiego kampusu. Sam Kraków, choć kojarzony głównie przez pryzmat zabytkowego centrum, wyrasta na dynamiczne, nowoczesne miasto. Przykładami takich budynków są słynny Unity Tower czy kompleks Wadowicka 3. Powiększa się też sukcesywnie oferta muzealna, czego doskonałym przykładem może być najnowsza propozycja Muzeum Inżynierii i Techniki.