unity tower kraków

Unity Tower Kraków

Unity Tower to najwyższy budynek kompleksu Unity Centre zbudowanego w dzielnicy Grzegórzki w Krakowie, nieopodal Ronda Mogilskiego.

Szkieletor – Unity Tower

Unity Centre powstało w miejscu dawnego Szkieletora – budynku NOT. Jego budowa rozpoczęła się w 1975 roku. W ciągu kolejnych 4 lat powstał szkielet 24 piętrowego wieżowca, w którym miała mieścić się m.in. sala kongresowa, centrum konferencyjne i usługowe. W planach był również hotel, parking podziemny i restauracja.

Ze względów ekonomicznych budowa stanęła w 1979 roku. Od tamtego czasu pojawiały się coraz to nowe pomysły na jej wznowienie. Po wielu perturbacjach, zmianach planów, wykonawców i pomysłów budynek ostatecznie dokończono i oddano do użytku pod koniec 2020 roku. W chwili obecnej Unity Tower to drugi po K1 najwyższy budynek w Krakowie.

Więcej informacji na stronie unitycentre.pl

Unity Tower to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w nowoczesnej zabudowie Krakowa. O innym, nie mniej znanym przeczytasz w poście Centrum Handlowe Bonarka. Tam również czeka galeria zdjęć nieruchomości, zapraszam serdecznie.