Ostatnia wizyta w krakowskiej dzielnicy Ruczaj wypełniła moje karty pamięci całą masą nowych zdjęć. Selvita to kolejny efektowny budynek biznesowy, który mogłem sfotografować. Dziś kilka słów o tym niezwykłym obiekcie i samej firmie, a do tego oczywiście garść zdjęć.

Selvita Kraków

Selvita to polska firma biotechnologiczna, działająca w obszarach odkrywania leków i badań regulacyjnych. Firma powstała w 2007 roku jako kilkunastoosobowy startup. Obecnie w skład firmy wchodzi ponad 900 profesjonalistów. Główna siedziba firmy mieści się w Krakowie. Warto dodać, że firma posiada również laboratoria w Poznaniu i Zagrzebiu, a także biura sprzedażowe w biotechnologicznych ośrodkach w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Więcej informacji na stronie selvita.com

Budynek Selvita w Krakowie

Dotychczasowa siedziba firmy mieściła się w kompleksie budynków przy ulicy Bobrzyńskiego 14. Nowy budynek centrum badawczego firmy Selvita S.A. zlokalizowany jest w sąsiedztwie Krakowskiego Parku Technologicznego w dzielnicy Ruczaj (Podole 79). To jeszcze jeden niezwykły obiekt powstały w Krakowie na przestrzeni ostatnich lat. Jego sercem jest kompleks nowoczesnych laboratoriów obejmujących tak niezwykłe dziedziny jak chemia medyczna, biochemia, biologia molekularna i komórkowa, farmakologia in vivo, analityka, ADME/DMPK, farmakologia in vivo oraz analityka.

Budynek ma 10 tys. m2 powierzchni całkowitej i 8,3 tys. m2 powierzchni użytkowej. Obejmuje sześć kondygnacji, podziemie i magazyny zewnętrzne. Projekt architektoniczny obiektu w czytelny sposób nawiązuje do jego naukowego profilu. Bez dwóch zdań jest to jeden z najciekawszych i najbardziej efektownych projektów zlokalizowanych na biznesowej mapie Krakowa. Docelowo w miejscu tym mają powstać jeszcze dwa podobne obiekty.

Galeria zdjęć

Będąc obok obiektu firmy Selvita warto również obejrzeć mieszczące się w bezpośrednim sąsiedztwie nowoczesne biurowce DOT Office.

Firmy zainteresowane fotografią nieruchomości zapraszam do współpracy. Więcej informacji na stronie Zdjęcia nieruchomości.