Paweł Fundament

Paweł Fundament – oficjalna strona artysty

Paweł Fundament to krakowski tenor którego wielbiciele opery znają z występów w Chórze Filharmonii Krakowskiej a wcześniej w Chórze Polskiego Radia w Krakowie. Jego partie solowe można usłyszeć w „Siedmiu Bramach Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego jak również w „Harnasiach” Karola Szymanowskiego pod dyrekcją Tadeusza Strugały.

Po udanej sesji zdjęciowej którą zrealizowaliśmy kilka miesięcy temu zostałem poproszony o wykonanie oficjalnej strony internetowej.

Projekt strony internetowej – założenia i cele

Pierwszym etapem współpracy było omówienie całego projektu, głównych założeń i celów z nim związanych. Strona ma służyć promocji artysty w Polsce i za granicą. Stąd decyzja o stworzeniu witryny w językach polskim, angielskim i niemieckim. Cały projekt został podzielony na sekcje zawierające biografię, kalendarium koncertowe, newsy, pliki muzyczne, zdjęcia i dane kontaktowe.

Zanim jeszcze rozpocząłem pracę na stroną zarejestrowana została oficjalna domena www.pawelfundament.pl . Wybraliśmy również dobry i bezpieczny hosting.

Strona wizualna witryny

Kolorystyka strony oparta jest na dopełniających się harmonijnie odcieniach brązów i zieleni. Dzięki temu całość jest nie tylko przyjemna w odbiorze, ale jednocześnie dobrze komponuje z charakterem działalności artystycznej Pawła. W projekcie wykorzystaliśmy fotografie autorskie jak również kilka ujęć stock’owych, głównie do zbudowania nagłówków. Powstała również sygnatura z inicjałami PF wykorzystana w favicon, nagłówku i stopce.

Strona główna oparta została na zdjęciu z naszej sesji w Krakowie.

glowna
Strona główna www.pawelfundament.pl

Konstrukcja strony

Konstrukcja strony www.pawelfundament.pl to projekt oparty na prostych i funkcjonalnych rozwiązaniach. Nie ma tu wielopoziomowej struktury a do każdej sekcji strony można dotrzeć za sprawą jednego kliknięcia. Dzięki temu odwiedzający bez większego trudu znajdzie to czego aktualnie szuka. Tak przejrzyste rozwiązania są niewątpliwym atutem zwłaszcza w przypadku stron promocyjnych.

Strona jest w pełni responsywna, a zatem można ją bezproblemowo obsługiwać na urządzeniach o różnych rozdzielczościach ekranowych, począwszy od komputerów desktopowych a skończywszy na tabletach i smartfonach.

resp
Responsywna strona www

Optymalizacja SEO

Strona www.pawelfundament.pl została zoptymalizowana pod kątem SEO, nagłówków, deskrypcji i linkowania. Ponieważ strona jest dopiero w fazie rozbudowy, w ciągu najbliższych tygodni wzrośnie potencjał zawartości, tekstów, słów i fraz kluczowych, jak również linkbuilding’u.

Szybkość i wydajność

Szybkość i wydajność strony to czynniki rankingowe wpływające na pozycję stron w wynikach wyszukiwania i istotne parametry Core Web Vitals. Wartości te mają również wpływ na odczucia i komfort odwiedzających witrynę. Szybka, łatwa w obsłudze witryna jest bez wątpienia chętnie przeglądana przez użytkowników.

Strona www.pawelfundament.pl zbudowana na silniku WordPress, motywie Blocksy i kilku dodatkowych wtyczkach notuje znakomite wyniki w GTmetrix, czego poniższy raport jest najlepszym potwierdzeniem.

Podsumowanie

Strona www.pawelfundament.pl to czytelna, szybka i funkcjonalna witryna z dużą możliwością rozwoju w zakresie pozyskiwania ruchu, w tym również ruchu organicznego. Strona posiada otwartą konstrukcję, a zatem rozbudowa poszczególnych sekcji i pozycjonowanie nie będą stanowić problemu. Wykorzystanie niewielkiej ilości skryptów i zabezpieczenie strony certyfikatem SSL podnoszą jej bezpieczeństwo.

Strona internetowa to kompleksowa wizytówka każdej firmy lub jak w przypadku Pawła – marki osobistej. Jednym z jej najważniejszych elementów są zdjęcia. Już teraz zapraszam do lektury posta o tym, jak powinny wyglądać zdjęcia na www.