sesja dla artysty

Sesja dla artysty

Sesja dla artysty to jeden ze sposobów kreowania wizerunku w Internecie i mediach społecznościowych dla osób parających się szeroko pojętą działalnością twórczą i wykonawczą.

Sesja dla artysty to kreacja wizerunkowa, która wiąże się z wieloma korzyściami. Zdjęcia z takiej sesji można wykorzystać na wielu różnych polach- osobistej stronie internetowej, mediach społecznościowych czy portalach i katalogach tematycznych. Fotografie mogą posłużyć jako świetny materiał wizerunkowy do produkcji plakatów anonsujących np. występ czy wystawę. Zdjęcia wizerunkowe świetnie nadają się również do celów publikacji prasowych, przy okazji wywiadu prasowego czy innej publikacji.

Sesja dla artysty – profesjonalny wizerunek

Sesja dla artysty może mieć różny charakter. Klasyczne zdjęcia tego typu najczęściej mają charakter typowo wizerunkowy, koncentrując się na prezentowaniu indywidualnej sylwetki, lub jak w przypadku np. sesji dla zespołu– ujęć zbiorowych. Właśnie taką sesję miałem przyjemność wykonać dla p. Pawła – solisty znanego ze współpracy m.in. z Chórem Filharmonii im. Karola Szymanowskiego, czy Chórem Polskiego Radia w Krakowie.

Sesja zdjęciowa odbyła się w studio w Krakowie. W jej trakcie skoncentrowaliśmy się na ujęciach o casual’owym charakterze, łącząc elegancję ze swobodą. Zdjęcia wykonaliśmy na kilku różnych tłach. Poniżej kilka przykładowych ujęć.

Sesja dla artysty – wizerunkowa kreacja

Sesja zdjęciowa dla artysty może mieć również formę kreacji wizerunkowej. Podczas takiej sesji osoby fotografowane prezentują się w określonym kontekście, miejscu lub przestrzeni. Kreatywne sesje zdjęciowe często posługują się dodatkowymi środkami, przestrzenią czy rekwizytami w celu budowania wyrazistego image’u. Jedną z takich sesji już niedługo zaprezentuję na moim blogu.

Zdjęcia dla osób reprezentujących branżę artystyczną to świetny materiał do autopromocji. Sesja wizerunkowa w studio lub w plenerze, podobnie jak np. zdjęcia z koncertów czy innych imprez o charakterze kulturalnym są dobrym sposobem na rozwinięcie zawartości strony, aktualizacje bloga i pozyskanie nowych odbiorców.