sesje zdjęciowe dla firm

Sesje zdjęciowe dla firm

Sesje zdjęciowe dla firm, obejmujące zdjęcia do celów kształtowania wizerunku, promocji i marketingu cieszą się niesłabnącą popularnością. W dzisiejszym poście skupię się na takich właśnie sesjach, ich głównych celach i założeniach. Kilka słów poświęcę również kwestiom technicznym, miejscu realizacji i kosztach. Zapraszam do lektury.

Sesje zdjęciowe dla firm – w jakim celu się je wykonuje?

Kształtowanie wizerunku firmy zgodnie z wartościami i celem biznesowym to jeden z najbardziej popularnych trendów we współczesnych strategiach marketingowych. Firmy prowadzące aktywną komunikację biznesową w Internecie za pośrednictwem mediów społecznościowych i strony internetowej przykładają coraz większą wagę do tego, by osoby reprezentujące firmę prezentowały się w profesjonalny, a jednocześnie otwarty i pozytywny sposób.

Sesje zdjęciowe dla firm – jak nas widzą inni

Sesje zdjęciowe dla firm mają w tym istotny udział. Profesjonalne zdjęcia biznesowe są kluczowym narzędziem kształtowania wizerunku. Dzięki nim firma może budować swój wizerunek od podstaw, jak również kształtować ten już istniejący, wzmacniając go lub ocieplając. Warto pamiętać, że w relacjach biznesowych to ludzie kształtują wizerunek firmy. To jak wyglądają zdjęcia na stronie firmowej czy w profilach social media w dużym stopniu decyduje o tym, jak firma postrzegana jest przez klientów, partnerów czy konkurencję biznesową.

Sesje zdjęciowe dla firm – lepsza komunikacja wewnętrzna

Sesje zdjęciowe dla firm są również często podporządkowane poprawie komunikacji wewnętrznej. Zdjęcia z sesji wykorzystywane są w identyfikatorach, stopkach e-mail, raportach i Intranecie.

Zdjęcia z sesji dla firmy

Bez względu na powód dla którego firma decyduje się na współpracę z profesjonalnym fotografem, nadrzędnym celem każdej sesji dla firmy jest podkreślenie profesjonalizmu i zaprezentowanie firmy w dobrym świetle. Zdjęcia biznesowe dla kierownictwa, kadry zarządzającej i pracowników tworzą obraz spójnej, profesjonalnej organizacji. Wpływają na jej wiarygodność, eksponują potencjał, tworzą pozytywne wrażenie.

Sesje zdjęciowe dla firm realizowane są w kilku wariantach.

Sesje zdjęciowe w siedzibie firmy

Sesje zdjęciowe w siedzibie firmy to najczęściej realizowany typ sesji zdjęciowych. Firmowa siedziba jest naturalnym środowiskiem dla właścicieli, kadry zarządzające i pracowników. Zdjęcia wykonywane w miejscu codziennej pracy ułatwiają wypracowanie bardziej naturalnych kadrów, pozwalają na realizację materiału zdjęciowego bez presji czasu i nie dezorganizują pracy firmy, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku sesji wieloosobowych. Sesja zdjęciowa w siedzibie firmy pozwala na wykonanie zdjęć z firmowymi elementami identyfikacji wizerunkowej, zdjęcia sytuacyjne czy portrety biznesowe.  Zdjęcia w siedzibie to również możliwość prezentacji możliwości jakie oferuje firma. Nowoczesny budynek, wygodna przestrzeń, świetne zaplecze – każdym z tych atutów warto się pochwalić.

sesje zdjęciowe dla firm kraków

Sesje zdjęciowe w studio fotograficznym

Sesje zdjęciowe w studio fotograficznym to przede wszystkim indywidualne portrety wykonywane na jednokolorowym tle. Ze względu na możliwość wykorzystania zaawansowanego sprzętu oświetleniowego, modyfikatorów i dodatkowych akcesoriów, zdjęcia studyjne pozwalają na wykonanie ujęć z bardziej wyrafinowaną rolą światła. Portrety wykonywane w studio są bardziej sugestywne w swej formie. Przestrzeń studyjna umożliwia również wykonanie interesujących zdjęć zespołowych. Zdjęcia studyjne to klasyka portretów biznesowych.

Sesje zdjęciowe w warunkach plenerowych

Sesje zdjęciowe w warunkach plenerowych to nieograniczone możliwości wykorzystania przestrzeni, interesującego tła i naturalnego światła. Sesje plenerowe cieszą się dużym powodzeniem zwłaszcza w odniesieniu do sesji indywidualnych, wykonywanych dla osób prowadzących małe firmy, freelancerów itd. Fotografia plenerowa pozwala na wykonanie kreatywnych, atrakcyjnych kadrów w każdych warunkach. Jedynym ograniczeniem w przypadku takiej sesji zdjęciowej jest pogoda, dlatego sesje plenerowe warto planować z niewielkim wyprzedzeniem.

Koszt sesji zdjęciowej dla firmy

Koszt sesji zdjęciowej dla firmy jest wynikiem ustaleń i oczekiwań związanych z efektem, stopniem zaawansowania realizacji, ilością zdjęć, stylem postprodukcji, a także wyznaczonym polem eksploatacji zdjęć (prawo autorskie). Cena sesji firmowej może kształtować się w granicach począwszy od kilkuset złotych w przypadku sesji standardowej. Z uwagi na różne wymagania i oczekiwania koszt sesji biznesowej ustalany jest indywidualnie, w odniesieniu do zgromadzonych danych i informacji.

sesje zdjęciowe dla firm

Sesje zdjęciowe w Krakowie

Jeśli potrzebują Państwo profesjonalnych zdjęć, zapraszam do współpracy.

Sesje zdjęciowe dla firm i instytucji w Krakowie i Małopolsce realizowane są przez siedem dni w tygodniu. W trakcie sesji wykonuję różne typy zdjęć, w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta. W zależności od ustaleń sesja zdjęciowa może obejmować:

– portrety indywidualne
– zdjęcia grupowe
– zdjęcia sytuacyjne
– packshoty- zdjęcia produktowe
– zdjęcia obiektów i wnętrz

Zdjęcia wykonywane są przez doświadczonego fotografa, profesjonalnym sprzętem fotograficznym, z wykorzystaniem dodatkowego sprzętu oświetleniowego. Dysponuję mobilnym studiem fotograficznym umożliwiającym wykonanie zdjęć dowolnego typu w niemal każdych warunkach.