wizerunek biznesowy

Wizerunek biznesowy

Wizerunek biznesowy kojarzy się przede wszystkim z osobą w stroju formalnym. Jednak zdjęcia biznesowe to nie tylko klasyczne portrety znane ze stron firmowych czy profilówek LinkedIn. W wielu sytuacjach zawodowych bardzo użyteczne okazują się fotografie mniej oficjalne, dzięki którym możemy zaprezentować odbiorcy nasze mniej oficjalne oblicze. Właśnie dlatego obok zdjęć w garniturze czy garsonce dobrze jest mieć w zanadrzu również kilka typowo casual’owych ujęć.

Sesja biznesowa – o tym warto pamiętać

Jeśli więc w najbliższym czasie planujemy umówić się na sesję biznesową, warto przewidzieć nie tylko nasze bieżące potrzeby wizerunkowe. Indywidualna sesja zdjęciowa pozwala wykonać przekrojowy zestaw ujęć, dzięki którym możemy dysponować swoim wizerunkiem stosownie do sytuacji. Jeśli dla przykładu potrzebujemy zdjęcia na firmową stronę WWW lub zdjęcia do CV, idealnie w tej roli sprawdzi się klasyczny portret biznesowy. Jeśli z kolei zależy nam na profesjonalnym zdjęciach w profilach Linked In czy Facebook, warto wykorzystać do tego celu bliższe portrety.

Wizerunek biznesowy – różne zdjęcia do różnych celów

Podczas sesji indywidualnej możemy również wykonać zdjęcia do publikacji na blogu, fotografie wykorzystywane do celów autopromocji podczas rożnego rodzaju występów, szkoleń czy prezentacji, jak również zdjęcia idealnie nadające się do prezentacji w prywatnych profilach social media, wydruków, publikacji w artykułach prasowych etc. Sesja indywidualna to również znakomita okazja do wykonania zdjęć o różnym stopniu ekspresji, w różnym klimacie, stylizacjach i na różnych tłach. Jednokolorowych w studio fotograficznym czy jak w przypadku sesji plenerowych – naturalnych.

wizerunek biznesowy

Reasumując – indywidualna sesja biznesowa dostarcza przekrojowy zestaw zdjęć dzięki którym zyskujemy swobodę w operowaniu swoim wizerunkiem. I umawiając się na zdjęcia z fotografem biznesowym warto to wykorzystać. Świetnym przykładem może być sesja wizerunkowa Wojtka zrealizowana w całości w studio w Krakowie.