Czas jest dla nas wszystkich dobrem deficytowym i to bez względu na wykonywany zawód czy styl życia. Żyjemy w rzeczywistości która zaborczo konsumuje każdy skrawek naszych rezerw. Na szczęście powstają pomysły i inicjatywy pozwalające lepiej zarządzać dostępnym czasem. Jednym z takich pomysłów jest sesja domowa.

Sesja domowa to możliwość wykonania profesjonalnych zdjęć biznesowych w warunkach domowych. Fotograf ze sprzętem mobilnym przyjeżdża do Państwa. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które z uwagi na swój napięty terminarz nie są w stanie zaplanować wizyty w studio fotograficznym.

Dzięki takiej sesji możesz zyskać przekrojowe zdjęcia biznesowe, m.in. popularne zdjęcia na LinkedIn i do innych mediów społecznościowych.

Sesja domowa – zalety

Sesja biznesowa w domu ma kilka niezaprzeczalnych zalet. Są to:

  • wygoda
  • oszczędność czasu
  • mniej krępująca atmosfera sesji
  • szybkie efekty

Co warto podkreślić, dzięki mobilnemu sprzętowi fotograficznemu jakość zdjęć z sesji domowej nie odbiega od tych wykonywanych w studio fotograficznym.

sesja domowa
Żródło: Pexels

Z organizacją sesji domowej związane są również pewne ograniczenia. O nich kilka słów poniżej.

Sesja biznesowa w domu – co warto wiedzieć?

Chcąc wykonać sesję biznesową w domu, pierwszym problemem może być brak odpowiedniej przestrzeni do wykonania zdjęć. Fotograf potrzebuje około 2-3 metrów tzw. „odejścia” a osoba fotografowana również musi stać w pewnej odległości od tła, by udało się wykorzystać dodatkowe światło. Jeśli więc chcemy zaprosić fotografa na sesję w domu, warto upewnić się czy dysponujemy odpowiednią przestrzenią.

Przed sesją warto pomyśleć również o przygotowaniu miejsca, usuwając z przestrzeni elementy które mogą przeszkadzać. Ważna kwestia to przysłonięcie okien. Najlepiej zrobić to białymi, szarymi lub czarnymi zasłonami/ roletami etc. Pomocne będą ściany/ sufit w kolorze białym lub szarym.

Przy okazji sesji biznesowych realizowanych w warunkach domowych musimy pamiętać o tym, że fotograf potrzebuje czasu na ustawienie dodatkowego tła czy świateł – zwykle zajmuje to około 30 minut.

Sesja domowa to nie jedyne rozwiązanie dla profesjonalistów zainteresowanych wykonaniem zdjęć biznesowych w miejscu zamieszkania. Alternatywą może być sesja plenerowa, o czym napiszę w jednym z kolejnych postów.