fbpx
jak zrobić zdjęcie biznesowe w domu

Jak zrobić zdjęcie biznesowe w domu?

Załóżmy że potrzebujesz zdjęcia biznesowego na wczoraj i jest już zbyt późno by umówić się z fotografem na sesję. Co w takim wypadku? Jak zrobić zdjęcie biznesowe w domu? Musisz poradzić sobie sam. Uzbrój się w telefon z dobrym aparatem i zastosuj się do porad które znajdziesz poniżej.

Jak zrobić zdjęcie biznesowe w domu – błyskawiczny poradnik

– Zanim wykonasz jakiekolwiek zdjęcie wyłącz w telefonie wszystkie filtry i aplikacje wpływające na wygląd zdjęć. Twoje zdjęcie musi być naturalne.

– Wyłącz wszystkie źródła światła w pomieszczeniu w którym chcesz wykonać swoje selfie biznesowe. Żadnych włączonych żarówek, lampek i ledów. Jeśli nie dysponujesz profesjonalnym światłem to najlepszą opcją będzie wykonanie zdjęcia w świetle dziennym.

– Wyłącz też w swoim telefonie lampę błyskową. Bez względu na model Twojego telefonu i jego cenę, takie lampy bardziej szkodzą niż pomagają. Jeśli jest zbyt ciemno na zdjęcie bez lampy błyskowej to po prostu zmień miejsce lub porę dnia.

– Znajdź kawałek białej ściany, stań metr od niej i zrób zdjęcie na jej tle. Idealnie jeśli jest ona blisko okna przysłoniętego białą firanką. Byłoby idealnie gdyby w pobliżu nie było niczego w innym kolorze, ponieważ dzięki bliskości np. niebieskich zasłon Twoje zdjęcie „złapie” brzydkie zafarby.

– Przed wykonaniem zdjęcia wyłącz tryb szerokiego kąta i zoom. Do wykonania zdjęcia wybierz tryb standardowy. Obiektyw telefonu powinien być umiejscowiony w odległości mniej więcej jednego metra od Twojej twarzy. Najlepsza perspektywa to wykonanie zdjęcia nieco z góry. Dzięki temu twarz powinna wyglądać naturalnie.

– W miarę możliwości nie rób zdjęcia sam sobie. Wyciągnięta ręka trzymająca telefon zniekształci Twoją postawę. Poproś kogoś o naciśnięcie migawki instruując go wcześniej o jaki typ zdjęcia Ci chodzi, jak powinno być skadrowane itd. Po kilku próbach powinno się udać.

jak zrobic zdjecie biznesowe w domu

Gdzie szybko wydrukować zdjęcie?

W większości przypadków dobry plik cyfrowy powinien wystarczyć. Jeśli mimo wszystko potrzebujesz zdjęcia w formie drukowanej i nie masz pod ręką żądnego punktu fotograficznego, poszukaj najbliższej sieciówki typu EMPiK lub Rossmann, gdzie możesz szybko wydrukować swoje zdjęcie.

Powinieneś mieć świadomość, że zdjęcia biznesowe zrobione w domu są co najwyżej wyjściem awaryjnym. Nie trzeba wiedzy specjalistycznej by zauważyć różnicę między profesjonalnym zdjęciem a tzw. selfie. Amatorskie zdjęcie nie przyniesie Ci wielkiej chwały. Dlatego jak najszybciej umów się z fotografem na indywidualną sesję zdjęciową, dzięki której na kolejne dwa- trzy lata będziesz mieć spokojny umysł gdy ktoś poprosi Cię o zdjęcie do profilu firmowego, napisanego właśnie artykułu czy publikacji prasowej. Każdy powinien posiadać kilka dobrych zdjęć by móc wykorzystać je w dowolnym momencie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go dla innych: