profesjonalna fotografia biznesowa

Profesjonalna sesja biznesowa- jak się przygotować i co zyskujemy?

Profesjonalna sesja biznesowa

Profesjonalna sesja biznesowa to zdjęcia stworzone pod kątem określonych potrzeb wizerunkowych. Fotografie z sesji biznesowej poza prezentacją cech fizycznych są zbiorem informacji kim jest i jakie wartości reprezentuje osoba na zdjęciach. Przemyślana mowa ciała, odpowiedni wyraz twarzy, dobrze skomponowany ubiór, każdy z tych czynników ma wpływ na odbiór zdjęcia. Dzięki ich świadomemu wykorzystaniu fotografia biznesowa oddziaływuje skutecznie na różnych poziomach.

„Profesjonalna fotografia to atut w Twojej komunikacji biznesowej”

Istnieje wiele kreatywnych technik które wzmacniają przekaz płynący ze zdjęć biznesowych. Pozytywne, naturalne ujęcia tworzą wrażenia, z którymi odbiorca chce się utożsamiać. Zdjęcia biznesowe w klasycznym stylu kojarzą się z profesjonalizmem i dobrym gustem. Profesjonalna sesja biznesowa w konwencji casual symbolizuje niezależność i kompetencje.

Profesjonalna sesja biznesowa – dla kogo?

Profesjonalna sesja biznesowa to propozycja dla firm i osób chcących wykorzystać potencjał dobrej komunikacji biznesowej. Moimi klientami są przedstawiciele dużych firm, jak również osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze. Prezes zarządu, pracownik IT, trener personalny, czy doradca finansowy, każdy powinien posiadać przynajmniej jedno oficjalne zdjęcie. Fotografia biznesowa przydaje się często w najmniej oczekiwanych momentach.

fotografia biznesowa

Fotografie biznesowe – dodatkowe korzyści

Profesjonalna sesja biznesowa znajduje szerokie zastosowanie w działaniach marketingowych firmy. Profesjonalne zdjęcia są użytecznym materiałem do wykorzystania na wielu polach. Do najbardziej powszechnych należą:

– firmowa strona www
– blog firmowy
– profile social media Facebook, LinkedIn
– reklamy, kalendarze, foldery
– e-booki
– publikacje medialne
– raporty firmowe
– komunikacja wewnętrzna

Profesjonalna sesja biznesowa – wizerunek profesjonalisty

Biznes się zmienia. Zmienia się też podejście firm do komunikacji wizerunkowej. Profesjonalna fotografia biznesowa będąca niegdyś przywilejem największych przedstawicieli świata biznesu, dziś jest standardowym narzędziem komunikacji wizerunkowej, budowania PR i strategii marketingowych firm. Jej popularność to w głównej mierze konsekwencja dynamicznego rozwoju nowoczesnych mediów i internetu.

Klasyczna i nowoczesna- profesjonalna fotografia biznesowa

Sama fotografia biznesowa również staje się bardziej otwarta na współczesne potrzeby wizerunkowe. Mimo, że największą popularnością nadal cieszą się klasyczne zdjęcia biznesowe, coraz więcej firm preferuje swobodne, casual’owe i lifestyle’owe kreacje. Wiadomo bowiem, że przyjazna, otwarta, pozbawiona dystansu komunikacja wizerunkowa otwiera wiele nowych możliwości. Bez względu na jej formę i styl, kluczową wartością fotografii biznesowej jest profesjonalny, spójny wizerunek.

Profesjonalny wizerunek – osobista wizytówka w biznesie

Profesjonalna sesja biznesowa to połączenie biznesowego charakteru z indywidualnymi cechami wyglądu i osobowości. Fotografia biznesowa pomoże zaprezentować nie tylko mocne strony wyglądu, ale również podkreśli styl, profesjonalizm, charyzmę, otwartość i pozytywną energię. Sumą tych cech jest wizerunek profesjonalisty będący Twoją indywidualną wizytówką w biznesie.

Profesjonalna fotografia – lepsza jakość komunikacji biznesowej

W czasach gdy kontakty biznesowe przeniosły się w dużej mierze do internetu, profesjonalna prezentacja wizerunkowa stała się formalnym wymogiem. Osoby poszukujące nowych kontaktów, klienci i partnerzy biznesowi znacznie łatwiej nawiązują relacje z kimś, kogo mogą poznać, polubić i jeszcze przed nawiązaniem rzeczywistego kontaktu – obdarzyć zaufaniem. Na podstawie prezentowanych zdjęć tworzymy trwałe wyobrażenie dotyczące osoby czy marki. Ma ono istotny wpływ na podejmowane decyzje. Dobre zdjęcia biznesowe tworzą pozytywne wrażenie i zawsze są zachętą do podjęcia współpracy.

profesjonalna fotografia biznesowa

Fotografia biznesowa – jak się przygotować do sesji?

Aby dobrze przygotować się do sesji biznesowej, najlepiej omówić  z fotografem cały plan działania. Dzięki temu zyskamy więcej informacji które pozwolą nam przygotować się do zdjęć w bardziej świadomy sposób. Zdjęcia biznesowe to w dużej mierze podążanie przetartymi szlakami. Warto wykorzystać doświadczenie fotografa biznesowego i wziąć pod uwagę jego wskazówki dotyczące makijażu, fryzury, ubioru i dodatków. Trzeba również pamiętać, by dobrze się wyspać i zarezerwować na zdjęcia odpowiednią ilość czasu. Pozytywne nastawienie do zdjęć, nawet mimo pewnych obaw to gwarancja udanej współpracy z fotografem. Na moim blogu mogą Państwo znaleźć kilka wpisów, które pomogą w przygotowaniach. Szczególnie polecam te trzy:

Jak się ubrać na sesję zdjęciową

Sesja biznesowa w stylu casual

Sesja zdjęciowa – siedem grzechów głównych

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach? 

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach z sesji biznesowej? Pozytywne nastawienie, otwartość i naturalność to podstawa sukcesu. Warto jednocześnie pamiętać, że rolą fotografa jest przedstawienie modela/ modelki w atrakcyjny sposób. Brak doświadczenia w pozowaniu, czy przekonanie o własnej niefotogeniczności (zwykle mylne) zdarzają sie często i są zupełnie naturalne. W takich sytuacjach warto po prostu zaufać fotografowi, który postara się wydobyć z nas najlepsze cechy.

Gdzie zrobić sesję biznesową?

Gdzie najlepiej zrobić sesję biznesową? Wybór miejsca zależy od charakteru zdjęć, dostępnych możliwości i kwestii natury organizacyjnej. Oto trzy najbardziej popularne opcje.

Bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem są zdjęcia w siedzibie firmy, gdzie jest możliwość wykonania ujęć zarówno na jednolitym tle (czasem wystarcza nawet kawałek białej ściany), jak również ujęć w miejscu pracy, zdjęć sytuacyjnych czy portretów biznesowych. Dzięki temu zdjęcia są bardziej zróżnicowane, pokazują Państwa nie tylko w sposób formalny, ale również w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Sesja w siedzibie firmowej to również możliwość wykonania zdjęć biznesowych dla wielu osób, bez nadmiernego zakłócania Państwa pracy.

Drugim pomysłem na miejsce sesji biznesowej są zdjęcia plenerowe. Ich atutem jest z pewnością możliwość wykonania zdjęć w ciekawych przestrzeniach, wykorzystania walorów światła naturalnego, jak również sam efekt w postaci nieszablonowych zdjęć. Wadą sesji biznesowej w plenerze jest zależność od aury, choć w tej sytuacji staram się wszystko planować w taki sposób, by zdjęcia przebiegły w optymalnych warunkach.

Trzecim rozwiązaniem w przypadku sesji biznesowej jest fotografia studyjna. Z uwagi na charakter zdjęć w przestrzeni studyjnej, w tym wypadku mamy możliwość wykonania ujęć na jednolitym, jednokolorowym tle. Zdjęcia w studio pozwalają na większą kontrolę światła, dzięki czemu możemy popracować nad bardziej kreatywnymi portretami. Zdjęcia w studyjnym stylu są z pewnością najbardziej uniwersalną formą fotografii biznesowych.       

Cena sesji biznesowej – ile to kosztuje?

Cena sesji biznesowej uzależniona jest od kilku czynników. Jeśli pada pytanie o koszt sesji, musi zostać poprzedzone pytaniem o jej zakres.

Pierwszym czynnikiem wpływającym na koszt sesji jest miejsce jej realizacji. Zdjęcia wykonywane w siedzibie firmy nie generują dodatkowych kosztów związanych z zajęciem na określony czas przestrzeni studyjnej. Koszt rezerwacji studia fotograficznego w wymiarze kilku godzin również nie jest wysoki.   

Drugą kwestią wpływającą na koszt sesji biznesowej jest ilość wybranych zdjęć. W trakcie sesji wykonuję zwykle kilkadziesiąt- kilkaset ujęć. Już po sesji otrzymają Państwo wgląd we wszystkie udane zdjęcia. Wybrane zdjęcia zostaną poddane profesjonalnej postprodukcji.

Do kosztów związanych z sesją biznesową czasem warto doliczyć udział profesjonalnej wizażystki która zatroszczy się o makijaż i fryzurę (80-150 PLN to średni koszt).

Fotografia biznesowa Kraków

Jeśli interesuje Państwa profesjonalna fotografia biznesowa w Krakowie, na sesję biznesową możemy umówić się niemal z dnia na dzień. Fotografuję głównie na terenie Małopolski i Śląska. Dojazd w inne miejsca również nie stanowi żadnego problemu.

Zachęcam do kontaktu w trakcie którego porozmawiamy o Państwa potrzebach wizerunkowych, ustalimy plan działania i szczegóły sesji.

Zapraszam do współpracy

Udostępnij ten artykuł na: