fbpx
sesja biznesowa męska

Sesja biznesowa męska

Sesja biznesowa męska w kluczowych założeniach nie odbiega od tego jak wygląda chociażby sesja kobieca. Celem sesji biznesowych zawsze jest zaprezentowanie profesjonalnego i zarazem pozytywnego wizerunku osoby fotografowanej. Jednocześnie sesja biznesowa dla mężczyzny pozwala skorzystać z kilku dodatkowych atutów wzmacniających przekaz płynący ze zdjęcia.

Męskie zdjęcia biznesowe

Męskie zdjęcia biznesowe w większości kojarzą nam się z klasyczną fotografią biznesową osób portretowanych w oficjalnych strojach. Jednak sesja biznesowa męska to nie tylko wzór garnitur plus koszula plus modny krawat. To również zdjęcia w konwencji smart casual, fotografia nawiązująca do profesji (jak chociażby klasyczne portrety lekarzy), kadry w luźnym, nieformalnym, czy wręcz sportowym stylu.

Męska sesja biznesowa ma zaprezentować nasz profesjonalny wizerunek w dziedzinie w której się specjalizujemy. Im mocniejsze skojarzenia budzi zdjęcie biznesowe prezentowane na stronie internetowej czy w LinkedIn, tym łatwiejsza będzie komunikacja.

Sesja biznesowa męska – czym różni się od sesji kobiecej?

Sesja biznesowa męska w odróżnieniu od sesji kobiecej posługuje się nieco innym językiem. Sesje kobiece często subtelnie odwołują się do zmysłowości, podkreślają kobiecą urodę i atrakcyjność w granicach akceptowalnych dla fotografii profesjonalistów. Makijaż biznesowy, biżuteria, dodatki, każdy z tych elementów pomaga stworzyć pozytywne wrażenie o osobie, nie przesłaniając jednocześnie jej profesjonalnego wizerunku.

Portret biznesowy męski dysponuje nieco bardziej ograniczonym zasobem środków. Zapewne dlatego odwołuje się częściej do cech interpersonalnych, afirmuje nietuzinkową osobowość i styl. Nierzadko podczas sesji biznesowych panowie chcą podkreślić swą sportową sylwetkę, starannie wypielęgnowany zarost lub modną fryzurę. Chętnie akcentują swoją siłę, cechy przywódcze, zdecydowanie i gotowość do działania. Sesja biznesowa męska to często mocne i pełne charakteru zdjęcia.

sesja biznesowa męska

Sesja biznesowa męska – jak się ubrać?

Jak już wspomniałem, sesja biznesowa męska to nie tylko zdjęcia w stylu znanym z klasycznych portretów biznesowych. Ubiór na sesję biznesową powinien być spójny z celem strategicznym sesji i określonymi potrzebami wizerunkowymi.

Bez względu na reprezentowaną branżę istnieje kilka klasycznych zasad które warto wziąć pod uwagę planując ubiór na sesję zdjęciową.

Męska sesja biznesowa – 5 uniwersalnych porad dotyczących ubioru

– Strój powinien być wygodny i podkreślać sylwetkę, cieniując ewentualne niedoskonałości. Nie powinien zbytnio krępować ruchów, opinać ciała lub być nadmiernie luźny (także w przypadku odzieży sportowej).

– Ubiór na sesję powinien być skomponowany z maksymalnie trzech dopełniających się kolorów. Warto postawić na uniwersalne, stonowane barwny i unikać zbyt jaskrawych kolorów.

– Faktury materiałów powinny być możliwie gładkie, pozbawione małych wzorów zwłaszcza w najbardziej widocznych częściach garderoby (marynarka, bluza, spodnie, fartuch etc.)

– Zasadniczo powinno się unikać eksponowania na zdjęciach logotypów i elementów brandingowych innych firm. Wyjątkiem jest odzież sportowa w przypadku której ciężko jest uniknąć prezentowania niektórych elementów (np słynne trzy paski Adidas).

– Strój powinien być schludny i czysty a materiały pozbawione zagnieceń. Warto unikać prześwitujących lub nadmiernie eksponujących ciało elementów garderoby.

Dodatki na sesję biznesową męską

Dodatki na sesję biznesową męską powinny być przemyślane i spójne z wizerunkowym celem sesji. Zasadniczo warto stosować je w tym wypadku, gdy podkreślają styl lub stanowią ważną informację dla odbiorcy. Z całą pewnością nie powinny zbyt mocno odwracać uwagi od osoby na zdjęciu. W przypadku klasycznych sesji biznesowych dopuszczalne są niektóre elementy męskiej galanterii, jak chociażby obrączka czy zegarek.

Sesje męskie w nieco mniej formalnym wydaniu w kwestii dodatków chętnie korzystają z odwołań do określonych profesji. Lekarz z przewieszonym na szyi stetoskopem, trener personalny z hantlami czy księgowy z plikiem dokumentów – to najbardziej popularne przykłady. W każdym przypadku warto pamiętać o tym, że dodatki na sesję biznesową męską powinny być wykorzystane w określonym celu.

Udostępnij ten artykuł na: