wykonanie strony www

Komu zlecić wykonanie strony WWW?

Jeśli planują Państwo wykonanie strony www dla swojej firmy, warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, jak powinna wyglądać, jakie treści zawierać i co jest dla nas najważniejsze w funkcjonowaniu całego serwisu. Pozostaje również pytanie, komu zlecić wykonanie strony.

Strona internetowa jest nie tylko wizytówką firmy. Serwis firmowy jest bardzo ważnym- by nie rzecz- strategicznym miejscem do którego codziennie trafia wielu potencjalnych klientów, partnerów biznesowych, ale również naszych konkurentów. Od tego co tam znajdą, a więc nie tylko treści, ale także od łatwości w dotarciu do konkretnych informacji, intuicyjnej obsługi, szybkości działania czy pełnej responsywności zależy, jakie wrażenie zbudujemy u odbiorcy. Do budowy strony firmowej warto więc podejść w sposób świadomy. Jej zawartość będzie pracować na korzyść naszego biznesu przez kilka kolejnych lat.

Gdzie warto zwrócić się w sprawie nowej strony www? O czym warto wiedzieć? Kto wykona ją najlepiej? Oto trzy najbardziej popularne ścieżki do posiadania własnej strony.

Darmowa strona www – zrób to sam

Istnieje wiele systemów oferujących wykonanie strony www zupełnie za darmo. Ich reklamy z pewnością widzieli Państwo nie raz w serwisach Facebook czy YouTube. Niestety, brak opłat jest właściwie jednym autem takiego rozwiązania. O ile faktycznie jesteśmy w stanie bez większej wiedzy wykonać stronę samodzielnie w specjalnym generatorze, to jakość takiej witryny pozostawia wiele do życzenia. Strony tego typu są wolne, generują wiele błędów i nie pozwalają na profesjonalną optymalizację. Efektywna walka o dobre miejsce w wyszukiwarce z taką witryną jest po prostu niemożliwa. Strona jest… i to by było na tyle.

Są też złe wiadomości. Firmy oferujące wykonanie strony www w swoich automatach bardzo często ukrywają przed nami to, że po zakończeniu okresu próbnego będziemy zmuszeni do opłacania wysokiego, stałego abonamentu. W takich systemach jesteśmy również zdani na używanie narzuconego nam adresu URL. Wypromowanie strony firmowej na adresie który nigdy nie będzie należał do nas, a dodatkowo wygląda mało prestiżowo (choćby www.sklepmeblowy.cz.wwx.pl) jest fatalnym pomysłem. Ograniczone rozwiązania techniczne czy brak pełnej obsługi w razie problemów to nie wszystkie haczyki, o istnieniu których nie mamy pojęcia w momencie podpisania umowy. “Darmowa strona www” ostatecznie wcale nie jest darmowa i z czasem przysporzy Państwu wiele problemów.

Strona www w agencji reklamowej

W przeciwieństwie do tzw. darmowych generatorów, dobre agencje reklamowe mają doskonale wypracowane standardy i know how w zakresie tworzenia profesjonalnych stron internetowych dla firm. Strony agencyjne tworzone są przez fachowców, co przekłada się na ich wysoką jakość estetyczną, merytoryczną i technologiczną. Warto jednak zaznaczyć, że za tę jakość trzeba sporo zapłacić. Współpraca z agencją reklamową jest dobrym rozwiązaniem dla firm mających odpowiednio duże budżety na działania marketingowe i przemyślaną, długofalową strategię biznesową. W innych przypadkach możemy zderzyć się ze ścianą.

‌No właśnie… Oprócz stałych, wysokich kosztów wiele firm narzeka na niską efektywność współpracy z agencjami reklamowymi. Dzieje się tak najczęściej, gdy trafimy na agencję dla której nasza firma jest po prostu kolejnym numerem na długiej liście klientów. Nic dziwnego, że klienci płacący wysokie stawki traktowani są tam priorytetowo, a mniejsze rybki w agencyjnej sieci dostają jedynie pozorne wsparcie. Wykonanie strony www to dopiero pierwszy krok. Jeśli narzekamy na jakość obsługi klienta, brak odpowiedniego supportu dla działań marketingowych, aktualizacji witryny, jej pozycjonowania i reklamy, warto zastanowić się nad trzecią opcją na wykonanie strony www.

wykonanie strony www

Współpraca z freelancerem

Współpraca z freelancerem lub małą firmą webdesign’erską jest najlepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców chcących połączyć efektywność działania z optymalizacją kosztów. Freelancerzy to często świetni fachowcy, stale podnoszący swe umiejętności w zakresie nowych rozwiązań i technologii tworzenia stron www. Z kolei dla małych firm każdy kolejny klient jest najważniejszy na świecie. Dobre efekty współpracy i zadowolenie klienta są w obu przypadkach warunkiem sukcesu. Możemy więc liczyć na to, że nasza strona internetowa będzie nie tylko świetnie wykonana, ale również sprawdzi się doskonale we wszelkich działaniach marketingowych.

Współpraca z freelancerem czy mniejszymi firmami ma wiele zalet, jednak z pewnością nie jest dobrą rekomendacją dla dużych firm, mających szczególnie mocno wyśrubowane oczekiwania w zakresie funkcjonowania i obsługi strony internetowej. W tej sytuacji może okazać się, że nawet najbardziej ambitny twórca stron internetowych nie będzie sprostać tym wymaganiom i warto podjąć współpracę z dużą, sprawdzoną agencją reklamową, dysponującą szerszymi zasobami i możliwościami.

Wykonanie strony www to proces w którym wiele czynników wpływa na sukces. Jednym z najważniejszych jest chociażby poprawna integracja z narzędziami typu Google Moja Firma. Dobra strona to nie tylko koszty, ale wiele nowych możliwości. Warto o tym pamiętać.