zdjęcia dla startupu

Zdjęcia dla startupu AstroTectonic

Zdjęcia dla startupu AstroTectonic to jedna z najbardziej interesujących kooperacji w jakich miałem przyjemność wziąć udział. Sesja zdjęciowa przebiegła szybko i sprawnie, a młodzi naukowcy dali się poznać jako sympatyczny i wyluzowany team. Biorąc pod uwagę to, jak poważnymi badaniami zajmują się na co dzień, było to ciekawym doświadczeniem.

AstroTectonic – informacje o startupie

AstroTectonic to międzynarodowy projekt którego celem jest dostarczanie profesjonalistom i społecznościom pionierskich metod pozwalających odkrywać naturę trzęsień ziemi, monitorować aktywność sejsmiczną i zjawiska fizyczne (w tym promieniowanie kosmiczne) odpowiedzialne za ich wywoływanie. Mówiąc wprost- ci młodzi ludzie starają się wnieść swój realny wkład w to, by życie na naszej planecie było bardziej bezpieczne. Co warto podkreślić, odnoszą na tym polu duże sukcesy. Dla zainteresowanych link do strony: astrotectonic.com

Sesja fotograficzna w Krakowie

Spotkaliśmy się w studio w Krakowie na szybkiej sesji zdjęciowej. W trakcie niespełna godziny wykonaliśmy zdjęcia indywidualne prezentujące sylwetki członków AstroTectonic w formie portretów na ciemnym tle. Zespół zdecydował się na pozytywne, bezpośrednie ujęcia, dobrze komponujące się z energią jaką reprezentują. Sama sesja obfitowała w dobry humor, co bez wątpienia pomogło wypracować fajne, wyluzowane ujęcia.

Oprócz zdjęć indywidualnych wykonaliśmy również zdjęcia zespołowe. W tym wypadku zespół AstroTectonic zdecydował się na kadry na jasnym tle.

Dobry wizerunek startupu – o co warto zadbać?

AstroTectonic to przykład wyjątkowo oryginalnego pomysłu, który trafił na swój grunt. Jednak w budowaniu i rozwijaniu startupu liczy się nie tylko pomysł i innowacyjność. Rozwój skalowalnego modelu biznesowego, zwłaszcza na wstępnym etapie działalności wiąże się często z koniecznością przekonywania do naszego pomysłu innych. Sprawienia by inni uwierzyli w to, co my sami już głęboko wierzymy. Zanim jednak inni nam uwierzą, muszą najpierw dobrze nas poznać.

Dbałość o dobry wizerunek startupu to przede wszystkim dbałość o jego formę komunikacji z otoczeniem. Aby tak się stało, powinniśmy nadać tej komunikacji profesjonalnego sznytu. Wcale nie musimy wydawać na to ogromnych funduszy. Billboardy i kampanie reklamowe to melodia przyszłości, jednak w pierwszej kolejności rozsądnie jest zadbać o własny ogródek. Nowoczesna strona internetowa, profesjonalne zdjęcia wizerunkowe, rozwinięte kanały komunikacji w mediach społecznościowych – po tym inni poznają nas i oceniają.

Brak otwartej komunikacji to również forma budowania wizerunku. Tyle, że w tym przypadku nasze otoczenie może interpretować ją niekoniecznie tak, jak sami byśmy sobie tego życzyli. Przeżywają jakieś problemy? Coś tam nie gra? Czy oni w ogóle jeszcze istnieją? Nie pozwalajmy innym na konstruowanie podobnych domysłów i zadbajmy o dobry wizerunek naszego projektu.

Zdjęcia dla startupu

Zdjęcia dla startupu to nie jest pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy tworzącym go osobom. Jednak na pewnym etapie działalności warto zastanowić się, czy komunikujemy się z innymi na odpowiednim poziomie. A jeśli nie, to jak to można poprawić. Widać zresztą, że firmy technologiczne coraz częściej decydują się na sesje wizerunkowe, chcąc kształtować swój wizerunek zgodnie z intencjami i celem wizerunkowym. Przykładem takiej sesji może być moja współpraca z AIO Power.

Profesjonalne zdjęcia nie wyczerpują w pełni wymogów związanych z współczesną komunikacją biznesową. Bez wątpienia jednak kreują jej odpowiedni ton. Uwiarygadniają nas w oczach innych. Sprawiają też, że stajemy się świadomymi autorami własnego, profesjonalnego wizerunku. Odwiedzający naszą stronę internetową z pewnością to docenią. Jak wiadomo- dobre, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz.

Prowadzisz firmę? Promujesz markę osobistą lub start-up? Potrzebujesz profesjonalnych zdjęć? Zapraszam na sesje zdjęciowe w Krakowie.