zdjęcia portretowe

Zdjęcia portretowe Kraków

Zdjęcia portretowe to pojęcie pod którym fotografia lokuje bardzo różne typy ujęć. Portret fotograficzny to najczęściej zdjęcia twarzy, jednak nie tylko. Bo choć właśnie twarz modela czy modelki pozostaje centralnym punktem kadru, profesjonalne zdjęcia portretowe to coś więcej niż zwykłe fotografie do dokumentów.

Biznesowe zdjęcia portretowe

Zdjęcia portretowe są najczęściej stosowaną formą zdjęć biznesowych wykorzystywanych w komunikacji zawodowej. Począwszy od zdjęć sylwetkowych, poprzez popularne headshoty, a skończywszy na klasycznych portretach biznesowych w amerykańskim kadrze, zdjęcia portretowe są doskonałym materiałem wizerunkowym.

Swobodna, pozbawiona ograniczeń forma takich zdjęć pozwala na wykorzystanie ich w różnym charakterze i okolicznościach. Sprawdzają się doskonale jako zdjęcia portretowe na stronę firmową, zdjęcia do social media czy zdjęcia wykorzystywane na potrzeby różnego rodzaju publikacji, folderów, bannerów a nawet zwykłych identyfikatorów.

Zdjęcia portretowe w Krakowie

Pan Mateusz jest osobą z bogatym doświadczeniem zawodowym. Swoją karierę zawodową rozwija na pograniczu światów IT i biznesu. Do spójnej z charakterem swej pracy komunikacji wizerunkowej potrzebował zdjęć będących uosobieniem profesjonalizmu i kreatywności, kadrów pozbawionych cech formalnego dystansu, akcentujących pozytywną otwartość, dojrzałość i kompetencje.

Sesję wykonaliśmy w studio fotograficznym w Krakowie, wykorzystując zarówno jasne jak i ciemne tła. Całość dopełnia miękkie, zrównoważone światło wypełniające i kontrujące, dzięki któremu wykonane zdjęcia są lekkie i przyjemne w odbiorze.

Portrety fotograficzne w amerykańskim kadrze

Kadry wybrane przez p. Mateusza do postprodukcji to przede wszystkim zdjęcia portretowe prezentujące sylwetkę nieco powyżej kolan w górę. Takie proporcje kadru są szczególnie popularne w w scenach filmowych, w których zależy nam na pokazaniu postaci w nieco szerszym ujęciu. Kadr amerykański pozwala jednocześnie zwrócić uwagę odbiorcy na styl, sylwetkę, jak również mimikę i gestykulację.

W przypadku statycznych kadrów fotograficznych takie proporcje łączą prezentację wyglądu zewnętrznego z elementami body language (mimika, układ dłoni, ułożenie sylwetki). Mamy więc szerszy obraz osoby na zdjęciu z wciąż wyraźną komunikacją niewerbalną.

Powyższe kadry dobrze odzwierciedlają charakter p. Mateusza jako osoby spokojnej i otwartej, a jednocześnie reprezentującej profesjonalizm i kompetencje.

Zdjęcie portretowe do social media

Poza klasycznymi portretami biznesowymi podczas sesji wykonaliśmy również bliższe zdjęcia portretowe. W tym wypadku postawiliśmy na klasyczne headshoty na jasnym tle. Kadr bliski obejmujący osobę od piersi w górę polecany jest szczególnie na potrzeby zdjęć profilowych w social media, stopek e-mail czy zdjęć o charakterze identyfikacyjnym. Pozwala skupić uwagę odbiorcy na twarzy osoby widocznej na zdjęciu. Headshoty sprawdzą się nie tylko na Facebook’u czy Linked In. Będą również przydatne przy okazji różnego rodzaju spotkań biznesowych, konferencji, wystąpień publicznych etc.

Zdjęcia portretowe- stylizacje

Jak można zauważyć, w trakcie sesji wykorzystaliśmy trzy stylizacje, łącząc jednolite faktury z delikatną kratką. Dzięki temu zdjęcia z tej sesji są bardziej zróżnicowane. Polecam takie rozwiązanie w przypadku gdy chcemy w pełni wykorzystać potencjał sesji biznesowej. Posiadanie kilku profesjonalnych zdjęć w różnym stylu i proporcjach jest z pewnością dużo bardziej wygodne i profesjonalne niż operowanie jednym i tym samym kadrem.

Zobacz post o tym, gdzie możesz wykorzystać zdjęcia z sesji biznesowej.

Zdjęcia portretowe Kraków i Małopolska

Większość kontaktów biznesowych ma swój początek w Internecie, dlatego posiadanie przyciągających uwagę, profesjonalnych zdjęć to szansa na bycie zauważonym. Zdjęcia portretowe które robią dobre wrażenie są również zaproszeniem do kontaktu. Warto to wykorzystać.

Zapraszam do współpracy firmy i osoby indywidualne, które interesuje profesjonalna fotografia biznesowa w Krakowie i na terenie Małopolski.