makijaż biznesowy kraków

Makijaż biznesowy na sesję zdjęciową

Makijaż biznesowy to typ makijażu wykonywanego na potrzeby sesji fotograficznej. W dzisiejszym poście opiszę jego najważniejsze cechy.

Odpowiedni, starannie wykonany make up ma istotny wpływ na efekty sesji fotograficznej. Światło wykorzystywane w fotografii portretowej może bezwzględnie podkreślić najdrobniejsze nawet mankamenty urody, na które zwykle nie zwracamy uwagi. Jeśli więc w planach mamy wykonanie zdjęć portretowych, gdzie uwaga odbiorcy skupia się przede wszystkim na twarzy, dobry makijaż ma  szczególne znaczenie. Warto więc poświęcić mu nieco uwagi.

Makijaż biznesowy – zasady ogólne

Podstawową cechą makijażu na sesję zdjęciową jest jego intensywność. Ponieważ najlepszy nawet aparat fotograficzny nie jest w stanie przenieść na cyfrową matrycę w pełni rzeczywistego obrazu, makijaż na sesję powinien być zdecydowanie mocniejszy i bardziej kontrastowy niż ten wykonywany na co dzień. Powstało nawet pojęcie makijażu fotograficznego, pozwalającego zachować na zdjęciach odpowiednią wyrazistość oczu, ust i rysów twarzy.

Makijaż biznesowy dla kobiet

Makijaż biznesowy na sesję dla kobiet powinien być wykonany z najwyższą starannością. Skóra twarzy, szyja i dekolt muszą być wyrównane kolorystycznie i dobrze zmatowione. Mowa tu zwłaszcza o miejscach bardziej wysuniętych względem obiektywu i światła – a więc nosie, czole i brodzie. Zmatowienie pozwoli uniknąć nieprofesjonalnie wyglądających odblasków. Ponieważ mocne światło błyskowe sprawia, że skóra wygląda na bardziej bladą niż jest w rzeczywistości, w makijażu na sesję można pokusić się o wykorzystanie nieco cieplejszego podkładu.

Nie należy również zapominać o dobrym nawodnieniu, nadającym skórze bardziej jędrnego wyglądu i redukującym zmarszczki. Przed sesją warto również wykonać łagodny peeling w celu pozbycia się zrogowaciałych elementów naskórka.

Makijaż biznesowy na sesję nie powinien być przesadnie kolorowy i błyszczący. Błyszczyki do ust, brokatowe cienie czy połyskujące kolory na zdjęciach biznesowych nie wyglądają korzystnie. Polecane są matowe i satynowe kosmetyki pozwalające podkreślić kontury i uniknąć niekontrolowanych, miejscowych refleksów świetlnych. Wykorzystanie sztucznych rzęs jest wskazane z umiarem, by oczy nie tonęły w ich cieniu.

makijaż biznesowy

Makijaż biznesowy dla mężczyzn

Makijaż biznesowy na sesję wykonuje się również dla mężczyzn, jednak w tym wypadku chodzi głównie o równomierne zmatowienie skóry twarzy, przykrycie wyprysków czy przebarwień. Najczęściej w tym celu stosowany jest puder transparentny, którego na zdjęciach nie widać. Polecane jest również wyrównanie kolorytu skóry tam, gdzie jest on nierówny, a jak również zadbanie o schludny wygląd zarostu- brody, wąsów i brwi. Dzięki takim zabiegom fotografowana twarz będzie wyglądała zdrowo i witalnie.

Makijaże dla mężczyzn wykonywane są bardzo często, nie tylko przy okazji sesji zdjęciowych. Każda osoba pojawiająca się np. na planie telewizyjnym wcześniej musi przejść przez ręce profesjonalnej wizażystki. Wynika to z cech i intensywności światła wykorzystywanego do profesjonalnych produkcji.

Profesjonalny makijaż jest “niewidoczny”

W zdjęciach wizerunkowych szczególnie mocno zależy nam na naturalności. Profesjonalnie wykonany makijaż biznesowy jest “niewidoczny” na zdjęciach i służy jedynie podkreśleniu cech fizycznych fotografowanej osoby. Uzyskanie naturalnego, zadbanego wyglądu podczas sesji zdjęciowej pomaga również uniknąć efektu “maski” na etapie postprodukcji materiału zdjęciowego.

Zdjęcia biznesowe mają tworzyć pozytywne, profesjonalne wrażenie. Umiejętnie wykonany makijaż biznesowy pomoże w uzyskaniu świetnych efektów. Warto mieć to na uwadze. Zapraszam również do przeczytania posta Jak dobrze wyglądać na zdjęciach poruszającego inne cechy korzystnego wyglądu.

Makijaż biznesowy to specjalizacja

Warto pamiętać o tym, że makijaż biznesowy jest specjalizacją wymagającą doświadczenia i wiedzy eksperckiej, najlepiej z zakresu realizacji planu zdjęciowego. Osoba wykonująca makijaż biznesowy powinna znać specyfikę pracy ze światłem błyskowym i umieć zastosować w praktyce wytyczne dotyczące tego rodzaju make-up’u. Zanim zatem zdecydujemy się na usługi konkretnej osoby odpowiedzialnej za przygotowanie nas do sesji, warto zapytać o makijaż biznesowy. Nie każdy potrafi go zrobić, a już na pewno nie każdy potrafi zrobić go na poziomie profesjonalnym.

Dobry makijaż biznesowy to jeden z najważniejszych elementów mających wpływ na wynik sesji. Profesjonalny makijaż zwiększa nasze szansę na świetną prezentację i udane zdjęcia. Warto zatem zadbać o jego staranne przygotowanie, by później cieszyć się perfekcyjną prezentacją.

Udostępnij ten artykuł na: