Ryvu Therapeutics to polska firma biotechnologiczna typu drug discovery specjalizująca się w rozwoju leków, głównie onkologicznych. W dzisiejszym poście garść informacji o firmie i zdjęcia okazałego i niezwykle oryginalnego budynku w którym mieszczą się nowoczesne laboratoria Ryvu.

Ryvu Therapeutics – informacje

Firma powstała w 2007 roku jako Selvita i od tego czasu prowadziła działalność innowacyjną i usługową. W 2019 roku część usługowa została wydzielona do spółki Selvita, a firma przyjęła nazwę Ryvu Therapeutics. Nazwa Ryvu pochodzi od słowa rivulet (strumień) i nawiązuje do innowacyjnych pomysłów, które płyną niczym strumień za sprawą pracujących w niej naukowców.

Ryvu dysponuje ponad 4000 m2 własnej przestrzeni laboratoryjnej, w której każdego dnia 150 naukowców pracuje nad procesem odkrywania nowych leków. Ryvu rozwija szereg nowatorskich projektów medycznych, a misją firmy jest pomoc pacjentom i ich rodzinom.

Więcej informacji na stronie ryvu.com

Ryvu Therapeutics – galeria

Okazały budynek Ryvu Therapeutics mieści się przy ul. Leona Henryka Sternbacha 2, w obrębie Krakowskiej Doliny Krzemowej. Oryginalny projekt siedziby robi duże wrażenie swą monumentalną bryłą i intrygującym frontem. Dodatkowo jego szklana fasada zmienia kolor w zależności od padających na nią promieni słonecznych. Mi udało się zrobić kilka zdjęć przy równomiernie rozproszonym chmurami świetle, co jak widać dało efekt niebieskawej, miejscami łamiącej się w fiolet fasady.