zdjęcia hoteli

Zdjęcia hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych

W branży hotelarsko- wypoczynkowej sprawdzoną i skuteczną przynętą są fotografie. Jednak zdjęcia nowoczesnych hoteli, ich efektownej architektury i ładnych pomieszczeń nie wystarczą, by ludzie chcieli tam przyjechać.  

Zdjęcia hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych

Fotografia reklamowa w pierwszej kolejności odpowiada na podświadome potrzeby klientów. Również w tym segmencie usług zdjęcia muszą eksponować wartości, w imię których osoby z odległych miejsc zapragną spędzić swój wolny czas pod naszym dachem.

Sam przekaz jest kwestią mocno indywidualną. Ośrodki oferujące wypoczynek rodzinny będą podkreślać inne walory niż hotel dla biznesmenów. Istnieje jednak kilka uniwersalnych zasad, które warto stosować.

Zdjęcia obiektów wypoczynkowych – pokaż to, co ważne

Każdy hotel, pensjonat czy ośrodek ma swoją filozofię. Zastanów się, co jest szczególnie ważne w Twoim podejściu do klienta i co Cię wyróżnia. Porozmawiaj z fotografem o odpowiednim wyeksponowaniu tych wartości. Twój klient z pewnością zwróci na to uwagę.

Fotograficzna sesja obiektu wypoczynkowego to nie tylko prezentacja architektury i wnętrz. To przede wszystkim tworzenie wrażeń, które są często najważniejszym impulsem przy podejmowaniu decyzji. Szczypta kreatywności potrafi zrobić ogromną różnicę. Przeczytaj również post o tym jak prezentować wnętrza.

zdjęcia hoteli

Postaw na wiarygodność

Luksus i komfort są bardzo ważne, jednak zdjęcia nie powinny idealizować tego wizerunku. Dzięki drobnym, “kontrolowanym niedoskonałościom” odczucia wywoływane u Twojego odbiorcy będą bardziej prawdziwe. Myśl o swoich atutach, nie o tworzeniu iluzji.

Dodatkowe walory

Zastanów się nad tym, co jeszcze może uczynić Twoją ofertę bardziej atrakcyjną w oczach klienta. Być może to nie tylko sam obiekt, ale również jego otoczenie, lokalizacja, walory krajobrazowe itd. Mądrze dobranym zestawem zdjęć staraj się stworzyć atrakcyjne wyobrażenie.

Ludzie są najważniejsi

Nie zapominaj o profesjonalnych fotografiach pracowników obiektu. Ludzie są najważniejszą częścią Twojej oferty.

Zdjęcia hoteli, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych to nie tylko efektowne wizualizacje. Z ich pomocą zbuduj przekaz, z którym Twój klient będzie chciał się utożsamiać.